Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Házasként örökbeadni a babánka...

Házasként örökbeadni a babánkat? Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, viszont nem szeretnénk gyereket. Mindig is így éreztük, de tudjuk, hogy ez változhat, akkor pedig természetesen belevágnánk. Ezt csak azért írom le, hogy ne habzó szájú gyerekgyűlölőként képzeljetek el minket.

A lényeg: terhes lettem, és már kicsúsztunk az időből, nem tudjuk elvetetni. (Ezt tettük volna, ha időben észrevettük volna a terhességet)

Szóval vagy megtartjuk, vagy lemondunk a babáról a szülés után. Ezen dilemmázunk.

Megpróbálom megfogalmazni amit érzek: Ha elképzelem, hogy szülés után elviszik a babát és nem látom többet akkor elfog a pánik, viszont már a gondolatától is depressziós, szomorú leszek, ha arra gondolok, hogy nekem 0-24-ben egy csecsemőt kell majd életben tartanom. Egy porcikám sem kívánja a babázást, egyikünk életéből sem hiányzik a gyerek.

A nyílt örökbe adás a legrosszabb opció, annál rosszabb nincs, ha van is meg nincs is gyerek, ezt rögtön elvetettük.

Az a célunk, hogy ebből a reménytelen döntésképtelenségből valahogyan átbillenjünk a mérleg valamelyik oldalára, és elköteleződjünk véglegesen az egyik döntés mellett. Tehát vagy megtartjuk, de akkor szeressük és várjuk, vagy mondjunk le róla, de akkor ne kínozzon utána évekig a lelkiismeretünk.



Nem tudom tudtok e segíteni, remélem nagyjából érthető ez a katyvasz. Lehet, hogy nem ez lesz az utolsó kérdésem erről a témáról...


2022. ápr. 28. 13:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:

Anyagi szempontból fel tudnánk nevelni.

Erre már gondoltunk, a bébiszitterre.

Létezik 0-24 bentlakásos bébiszitter, a kezdetektől? Külföldön tudom hogy van, de Magyarországon élünk.

Nézd, nekem pár óra segítség nem lenne elég. Én minden éjszaka ki szeretném aludni magam, reggel nyugodtan szeretnék készülődni. Ezekről nem akarok lemondani, ezért is írtam, hogy nem hiányzik az életünből egy gyerek. Jelenleg dolgozom, de a gyerekkel nem tudom hogy nézne ki a napom egészen délutánig. De délután szeretnék a párommal lenni, és szeretnék a hobbijaimmal is foglalkozni.

Számomra idegesítő a baba sírás, és azon sem tudok mosolyogni, ha egy nap 5ször kell átöltöznöm, mert lekakil meg rám büfizik a baba.

2022. ápr. 28. 16:13
 32/70 anonim ***** válasza:
16%

Húha, neked tényleg nem való a gyerek….

A fiam három hónapos koráig kb rendszeresen pizsamaban talált a reggel, annyira nem tudtam reggel összekapni magam. Mondjuk nem is volt hova mennem.


Az ejszakai alvás az egy időre felejtős, bár az idővel alakul, mostanra már csak egyszer kel éjszaka (fél éves), eszik, 15 perc és alszik tovább, ráadásul lefejt tejjel a férjem is meg tudja etetni, abszolút nincs kialvatlanság érzés. De van baba, aki nem ilyen.

Hobbi….hát na. Attól függ mi az, ha olyan, akkor gyerek mellett nem fog menni - egy ideig legalábbis biztos nem.


Átöltözni viszont nekem eddig nem nagyon kellett, nem nagyon bukik a baba, lepisilés, lekakálás se volt sokszor, Bár azt azért elmondom, hogy a gyereknevelés nehézségei között az, hogy esetleg neked magadnak át kell öltözni, az egy semmiség.

2022. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
87%
Tény hogy a hobbija nem lesz időd és az elején örülsz, hogy élsz, de mi is a most 7 hónapos gyerekünkkel megyünk tropicariumba és amiket leírsz hát szerintem eddig csak filmben láttad az anyaságot, mert eddig nem kellett ruhát cserélnem, nem büfizett és nem kakilt még le a gyerek, olyan csak a filmben van, hogy hányás folttal,kócosan támolyog ki az anyuka... persze vannak balesetek, de nem minden nap, eddig egy kezemen megtudom számolni hogy a 7 hónap alatt hányszor büfizett le.
2022. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
100%

Hat hónapos a fiam, eddig egy kemény lefosás volt, amikor a pólómat ki is kellett dobni, hányni még nem hányt, a bukás ellen meg az a legjobb megoldás még mindig, ha az ember a vállára terített egy textilpelenkát és akkor a váll se lesz olyan.

De ha át is kellene öltözni, hát mi van akkor, 2 perc.

2022. ápr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
100%

A legnehezebb időszak az, mikor még baba, de már megy, szalad és mindig otthon van! Olyankor állandóan figyelni kell rá, nehogy valami hülyeséget csináljon!

Viszont, már fél éves kortól be lehet adni bölcsibe!! Ezt kollegám mondta! Tehát, könnyen átvészelnétek ezt az időszakot!

Ha már nem baba, hanem kisgyerek, ovis, akkor már sokkal könnyebb!

Nem minden gyerek hiperaktív! Én például eléggé magamnak való voltam! Eljátszottam egyedül órákig is!

Ha bejött a jó idő, akkor rendszerint kint lehetett megtalálni a tyúkoknál vagy bárhol az udvaron, miközben bogarászom a fűben. Tehát, abszolút nem kellett velem sokat foglalkozni!

2022. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
42%
Aki azon problemázik, hogy koszos lesz a ruhája, annak magyarázhattok….
2022. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek is!


Nem a koszos ruha a lényeg, csak jelképesen írtam egy példát hogy éreztessem, hogy a legkisebb gyerekkel járó feladatok sem hiányoznak az életemből.

2022. ápr. 28. 17:04
 38/70 anonim ***** válasza:
87%
Abszolút értjük, és tényleg azt tudom mondani, minden rosszindulat nélkül, ha már ez is gáz, akkor nagyon nem való a gyerek.
2022. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
14%
És bedőltök egy trollnak.
2022. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
92%
A gyereknek az lesz a legjobb ha örökbeadjátok. Szerető szülőkhöz kerül, akik vágynak rá. Hogy nektek utána bűntudatotok lesz, megbánjátok, az már a ti problémátok. Szeresd legalább annyira, hogy jót akarsz neki.
2022. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!