Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Házasként örökbeadni a babánka...

Házasként örökbeadni a babánkat? Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, viszont nem szeretnénk gyereket. Mindig is így éreztük, de tudjuk, hogy ez változhat, akkor pedig természetesen belevágnánk. Ezt csak azért írom le, hogy ne habzó szájú gyerekgyűlölőként képzeljetek el minket.

A lényeg: terhes lettem, és már kicsúsztunk az időből, nem tudjuk elvetetni. (Ezt tettük volna, ha időben észrevettük volna a terhességet)

Szóval vagy megtartjuk, vagy lemondunk a babáról a szülés után. Ezen dilemmázunk.

Megpróbálom megfogalmazni amit érzek: Ha elképzelem, hogy szülés után elviszik a babát és nem látom többet akkor elfog a pánik, viszont már a gondolatától is depressziós, szomorú leszek, ha arra gondolok, hogy nekem 0-24-ben egy csecsemőt kell majd életben tartanom. Egy porcikám sem kívánja a babázást, egyikünk életéből sem hiányzik a gyerek.

A nyílt örökbe adás a legrosszabb opció, annál rosszabb nincs, ha van is meg nincs is gyerek, ezt rögtön elvetettük.

Az a célunk, hogy ebből a reménytelen döntésképtelenségből valahogyan átbillenjünk a mérleg valamelyik oldalára, és elköteleződjünk véglegesen az egyik döntés mellett. Tehát vagy megtartjuk, de akkor szeressük és várjuk, vagy mondjunk le róla, de akkor ne kínozzon utána évekig a lelkiismeretünk.



Nem tudom tudtok e segíteni, remélem nagyjából érthető ez a katyvasz. Lehet, hogy nem ez lesz az utolsó kérdésem erről a témáról...


2022. ápr. 28. 13:31
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 A kérdező kommentje:
Segítsetek, kezdek elbizonytalanodni
2022. szept. 1. 00:28
 62/70 anonim ***** válasza:
100%
Miben kellene segítség? Miért vagy bizonytalan? A párod mit gondol?
2022. szept. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
Mi a gond, kérdező? Megszületett már a baba?
2022. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
12%
Unatkozol, hogy ehhez a kérdéshez jöttél vissza trollkodni?
2022. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 A kérdező kommentje:

Mindegy, már bánom, hogy írtam ide.

Pénteken leszek 35 hetes terhes, dúlnak a hormonok, most kezd terhessé válni a terhesség, de a szívem mélyén tudom, hogy jól döntöttünk.

Megbeszéltük a párommal, hogy nem félünk majd segítséget kérni, ha szükség lesz rá.

2022. szept. 5. 15:34
 66/70 A kérdező kommentje:
64 Nekem van életem...
2022. szept. 5. 15:36
 67/70 anonim ***** válasza:
25%
Látom. Már 10 hete is pont akkor kezdett terhessé válni a terhesség. Vagy mi. Hát, örülök, hogy van életed.
2022. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
34%
Kedves Kérdező, szerintem ne foglalkozz ezekkel a kommentelőkkel, hiszen erre van ez az oldal. Egyébként kicsit át tudom érezni a helyzetedet. Sok erőt és a legjobbakat kívánom nektek!
2022. szept. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
82%
Ne foglalkozz a hozzászólásokkal. A terhesség a végén egyre terhesebb, nem kell szégyelleni, ki lehet mondani. Az a baj, hogy az emberek mindig csak szépet és jót akarják látni, hallani. Legyél büszke, hogy meg fel merted tenni ezeket a nagyon kemény kérdéseket magadnak és másoknak. Boldog babázást!
2022. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hogy vagytok? Miújság?

2022. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!