Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Házasként örökbeadni a babánka...

Házasként örökbeadni a babánkat? Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, viszont nem szeretnénk gyereket. Mindig is így éreztük, de tudjuk, hogy ez változhat, akkor pedig természetesen belevágnánk. Ezt csak azért írom le, hogy ne habzó szájú gyerekgyűlölőként képzeljetek el minket.

A lényeg: terhes lettem, és már kicsúsztunk az időből, nem tudjuk elvetetni. (Ezt tettük volna, ha időben észrevettük volna a terhességet)

Szóval vagy megtartjuk, vagy lemondunk a babáról a szülés után. Ezen dilemmázunk.

Megpróbálom megfogalmazni amit érzek: Ha elképzelem, hogy szülés után elviszik a babát és nem látom többet akkor elfog a pánik, viszont már a gondolatától is depressziós, szomorú leszek, ha arra gondolok, hogy nekem 0-24-ben egy csecsemőt kell majd életben tartanom. Egy porcikám sem kívánja a babázást, egyikünk életéből sem hiányzik a gyerek.

A nyílt örökbe adás a legrosszabb opció, annál rosszabb nincs, ha van is meg nincs is gyerek, ezt rögtön elvetettük.

Az a célunk, hogy ebből a reménytelen döntésképtelenségből valahogyan átbillenjünk a mérleg valamelyik oldalára, és elköteleződjünk véglegesen az egyik döntés mellett. Tehát vagy megtartjuk, de akkor szeressük és várjuk, vagy mondjunk le róla, de akkor ne kínozzon utána évekig a lelkiismeretünk.



Nem tudom tudtok e segíteni, remélem nagyjából érthető ez a katyvasz. Lehet, hogy nem ez lesz az utolsó kérdésem erről a témáról...


2022. ápr. 28. 13:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
31%
Tudatos gyerekmentes vagyok, de végigcsinálni egy terhességet, szülést a semmiért.... Volt itt, aki felvetette, hogy külföldön még el tudnád vetetni. Úgy tudom, Hollandiában megoldható lenne. Inkább ezen kellene gondolkozni, mint az örökbeadáson. Csak képzeld el, mit kellene végighallgatnod, hogy terhes voltál, aztán volt gyerek, nincs gyerek...
2022. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
96%
Hu, nehéz döntés! De kivánok neked minden jót, hallgass a szivedre , az sose téved!
2022. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
100%
16 hetes..mire oda kerül lesz 18 hetes is. Ki tudna ilyet megtenni? Láttál már egy 16-18 hetes magzazot? Ha azzal nehezen bìrkòzik meg, hogy elviszik tőle a gyerekét, akkor hogy tudna megölni egy akkor magzatot?? Leglábbis remélem...Szerintem már azt meg is kellene szülnie. Borzalom. Akkor már bìrjon ki még 20 hetet, szülje meg és adja örökbe.
2022. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, biztosíthatlak, hogy a nyugodt alvás és az, hogy minden reggel nyugiban készülődj, egy bentlakó szitterrel sem megoldható. Nincs 0-24, 7/7 szitter, máshol sem. Arról nem is beszélve, hogy ha a szitter van a gyerekeddel, az nem garancia arra, hogy te jól alszol, mar csak a hormonok miatt is. Ez nem megoldás. Ha megtartod, akkor mindenképp megváltozik az eleted és nem lesz minden délután kettesben a ferjedé stb. Ezt neked is és a férjednek is el kell fogadni. Ha nem megy, akkor tényleg örökbeadás, rengetegen várnak babára, akiknek nem gond a kialvatlanság stb. Velük biztosan boldog lenne.
2022. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Utána járok mindennek, és írok majd, ha lesz valami.
2022. ápr. 28. 20:10
 46/70 anonim ***** válasza:
95%

Nekem egy tok friss kapcsolatban csúszott be a gyerek. Nem fogom semmire se, egész egyszerűen szarul védekeztünk. És terhes lettem. Kezdődött kb. másfél hónap gyötrődes: vetessem el, tartsuk meg? Az abortusz abszolút nem én vagyok, már gyerekkoromban is vittem haza a talált macskát, kidobott kutyát, megsirattam őket, ha úgy alakult a sorsuk. És akkor tegyem meg a saját gyerekemmel? Ugyanakkor pedig egyáltalán nem akartam (akkor és olyan helyzetben) gyereket. Tok jól alakult minden az életemben, azt éreztem, hogy minden eddigi munkámat szétk.r ez a gyerek. Aztán mire nagy tepelodesek árán eldöntöttem, hogy abortusz, akkor már nem lehetett, kicsúsztam az időből. Jött a terhesség brutál sz.r része: lelkileg padlón, testileg szintén. Nem néztem, hogy mi van előttem, mindig csak az adott napra gondoltam. Fogalmam se volt, mi lesz, ha már megszületik. Aztán egy egészségügyi probléma miatt közel egy hónappal előbb meg kellett császározni, vesztettem a rakeszulesbol egy csomó időt. Ott feküdtem a kórházban, szetvagva, és reménykedtem, hogy történik valami, ami megment. Aztán a kezembe adtak a gyerekem. Másfél napig teljes sokk. Öngyilkos akartam lenni. Aztán valami total atkattant, egyszerűen beleszerettem.


Persze nem full happy end az életem, mert bennem van, hogy mi lett volna, ha másképp alakul. De összességében azt érzem, hogy hálás vagyok, hogy ő az én gyerekem, és hogy én lehetek az anyukája. Már 4 éves.


Ha gondolod, írj privátban nyugodtan.

2022. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem tudnátok szeretni ezt a picit, tényleg a legjobb mindenkinek, ha örökbeadjátok őt. A végeredmény pont ugyanaz, mintha elvetettétek volna (=nincs gyerek), de így mégis van esélye egy szép életre, szerető szülőkkel. Rengetegen várakoznak örökbefogadható gyerekre, mind pszichológiai vizsgálaton átesett, rendezett hátterú szülőjelöltek, akiknek ez a baba lenne a legnagyobb álma.

Ha nem akarod a jövőben sem, hogy felvegye veletek a kapcsolatot, akkor ezt írásban kérhetitek a gyámhivatalnál. A kórházban lemondó nyilatkozatot kell tenni mindkettőtöknek (ez nagyon fontos, különben szegény pici csak kallódik hónapokig a rendszerben), és akkor onnan már a szülei vihetik majd haza <3

A 6 hetes meggondolás (sajnos) így is érvényes, ha mégis meggondolnátok magatokat.

A TEGYESZ, vagy az alapítványok (Gólyahír, stb.) is tud segíteni a titkos örökbefogadás lebonyolításában, támogatóakk, nem ítélkeznek. Minden jót nektek!

2022. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén? Eddig azt írtam volna, hogy vegyetek fel 0-24-es szittert, amíg kicsi. De neked nagyobbként is nyűg lesz. Amikor matrica lesz, meg amikor majd 16 évesen részegen állít haza és összehányja a fürdőt - vagy lehet álomgyerek lesz, de érted. Neked nem való. Add örökbe és ne nyíltan, ne tudja a gyerek, hogy azért adtátok örökbe, mert szerettek aludni, meg a tiszta ruhát.
2022. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
35%
Lesz majd hiányérzet meg lelkiismeretfurdalás, már csak a hormonok miatt is. Főleg miután mozogni is érezted, meg hallottad őt. De ezzel teszel jót vele, mert neked tényleg nem való, reális esély van arra, hogy akaratodon kívül őt is megnyomorítod lelkileg meg magatokat is. Más meg majd meghal, úgy vágyik rá. Add meg neki ezt az esélyt, te pedig próbálj meg elszámolni magaddal.
2022. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
59%

Neked biztosan nem való gyerek, mivel te írsz a párod hozzáállása kérdéses számomra.

Ennek még az is lehet a vége, hogy szétmentek, és a párod boldogan neveli a közös gyereket nélküled. Ennek bármi lehet a vége, mint írták semmit sem érzel, az is változtat, ha fogsz, vagy amikor ott van óriási felismerés lehet. Ha meg mégsem ez történik, hosszú a sor újszülöttért, főleg, hogy remélhetőleg egészséges lesz; jó helyre fog kerülni.

2022. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!