Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Házasként örökbeadni a babánka...

Házasként örökbeadni a babánkat? Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, viszont nem szeretnénk gyereket. Mindig is így éreztük, de tudjuk, hogy ez változhat, akkor pedig természetesen belevágnánk. Ezt csak azért írom le, hogy ne habzó szájú gyerekgyűlölőként képzeljetek el minket.

A lényeg: terhes lettem, és már kicsúsztunk az időből, nem tudjuk elvetetni. (Ezt tettük volna, ha időben észrevettük volna a terhességet)

Szóval vagy megtartjuk, vagy lemondunk a babáról a szülés után. Ezen dilemmázunk.

Megpróbálom megfogalmazni amit érzek: Ha elképzelem, hogy szülés után elviszik a babát és nem látom többet akkor elfog a pánik, viszont már a gondolatától is depressziós, szomorú leszek, ha arra gondolok, hogy nekem 0-24-ben egy csecsemőt kell majd életben tartanom. Egy porcikám sem kívánja a babázást, egyikünk életéből sem hiányzik a gyerek.

A nyílt örökbe adás a legrosszabb opció, annál rosszabb nincs, ha van is meg nincs is gyerek, ezt rögtön elvetettük.

Az a célunk, hogy ebből a reménytelen döntésképtelenségből valahogyan átbillenjünk a mérleg valamelyik oldalára, és elköteleződjünk véglegesen az egyik döntés mellett. Tehát vagy megtartjuk, de akkor szeressük és várjuk, vagy mondjunk le róla, de akkor ne kínozzon utána évekig a lelkiismeretünk.



Nem tudom tudtok e segíteni, remélem nagyjából érthető ez a katyvasz. Lehet, hogy nem ez lesz az utolsó kérdésem erről a témáról...


2022. ápr. 28. 13:31
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 1Léna ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező!

11 éves kapcsolat megérett a gyermekáldásra. Mivel megvannak a megfelelő körülmények ez tekinthető kapcsolati kihívásnak, vagy ÉLET Egyetemnek.

Mivel vélhetően nektek is vannak szüleitek, akik felneveltek benneteket az ÉLETRE, most rajtatok a sor. Képesek vagytok rá, ez a gyermek a kapcsolatotok gyümölcse.

Fogadjátok szeretettel és örömmel! Egy fordulatot hoz, egy új életszakaszba értetek. Nem kell félni tőle.

Ez a kis drága gyermek nem okozott neked olyan problémákat, mint amit sokan átélnek az első hónapokban. Már látszanak a rátok hasonló külső tulajdonságai. Van egy aplikáció, amit figyelmedbe ajánlok: Babafejlődés hétrőlhétre

2022. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Írni fogok majd, hogy hogyan döntöttünk.
2022. máj. 2. 12:58
 53/70 anonim ***** válasza:
100%

Van valami fejlemény, sikerült döntenetek, Kérdező?

Ha igen, kérlek tudasd velünk.

2022. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 A kérdező kommentje:
Nincs, még nem döntöttünk.
2022. máj. 13. 21:24
 55/70 anonim ***** válasza:
81%

Az igazából természetes, hogy félsz, milyen lesz nevelni, de csak szarabb lesz, ha odaadjátok másnak. Mikor nagyobb lesz, tudtuk közös programokat, pláne amikor már tini, hatalmas bulikat, játékokat lehet csapni, kirándulni menni.


Írd fel egy papírra, mindkettőt és mindkettő opcióról mennyi a jó és rossz oldala, valószínű a megtartás mellett lesz több jó is.

2022. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
100%
Most láttam a kérdést, döntöttetek már, kérdező?
2022. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
86%

Én is most találtam meg ezt a kérdést, végül lett döntés?


Én a kérdező kommentjei alapján az örökbeadást javasolnám pszichológus segítségével. Tudom milyen volt a fiammal az első év, ha én nem vágytam volna rá 100%ig, valószínűleg kiugrom az ablakon, annyira megterhelő volt lelkileg, mentálisan, fizikailag, mindenhogy. Én abból gyűjtöttem erőt, hogy csakazértis kibírom, nekem ő kellett és nem érdekel a rengeteg szívás, az én gyerekem. De az érzéseidet figyelembe véve egy hasonló kaliberű (teljesen egészséges csak nehezebb baba volt) gyerekkel nagyon megbánnád a dolgot.

Annál szerintem korrektebb dolog örökbe adni és a hormonálisan túlfűtött érzéseket feldolgozni pszichológussal. Akármilyen nehéznek is tűnik az örökbeadás, az biztos, hogy kétszer olyan nehéz lesz lelkileg, ha ott van és nem tesz boldoggá, miközben úgy érzed a "terhedre van". Ezt csak úgy mondom, mert sokan azt hiszik örökbe adni nehezebb, de egy nem kívánt gyermeket nevelni sokkal rosszabb lesz.

2022. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Döntöttünk.


Nagyon sok minden változott itthon az elmúlt 1,5 hónapban, kívül-belül, és a házasságunkban is.

Most vagyok a 25. héten, most kezd igazán terhes lenni a terhesség.

Azzal párhuzamosan, hogy elkezdett nőni a hasam, és hogy elkezdett rugdosni a baba, az anyai ösztöneim is életre keltek, és napról napra egyre erősebbek. Szerencsére a párom is kezd "apásodni", sőt, nála előbb ütött be a babaláz. Ő vette meg az első kisruhákat, és nagyon sokat foglalkozik a babagondozással. Nem kérdés, természetesen megtartjuk a babát.

Már most szeretjük őt, én is már alig tudok a munkámra koncentrálni, egész nap a nagy találkozás jár a fejemben. Annyira várom :)

Ha olvassa ezt egy kismama, akkor üzenem, hogy vegyen szívhang figyelő készüléket, nagyon tuti készülék :)

Rendszeresen hallgatjuk a kis szívét, és mindig elolvadunk tőle :)

Szép nyarat mindenkinek!

2022. júl. 4. 16:55
 59/70 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén örülök, tuti jól döntöttetek 😊

(15ös válaszoló)

2022. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
67%
De jó, hogy válaszoltál! Örülök, hogy így alakultak/alakulnak a dolgaitok, igaz én csak utólag láttam a kérdést és tanácsot nem adtam.:) boldog babavárást és további problémamentes várandósságot kívánok!
2022. júl. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!