Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Gyerek örökbefogadása tapaszta...

Gyerek örökbefogadása tapasztalat? Mire jutott a gyerek? Egészséges, lelkileg és testileg?

Figyelt kérdés
Külön érdekelne a roma gyerekek örökbefogadása, de minden érdekel :) azt is jó lenne, ha írnátok, hogy hány évesen fogadták örökbe.

2022. júl. 28. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
20%
18. Nem szoktak oktalanul törölni, valószínű mégse pont így volt..
2022. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
78%
21! Ugyanezt írtam le. Érthetetlen.
2022. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
0%
20. Hát igen, ez tökre hihető történet :D
2022. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
100%

2019ben Miskolcon végeztük el az örökbefogadás előtti tanfolyamot. Akkoriban még volt ilyen. Nagyon hasznos is volt, mert én ott jöttem rá arra, hogy en ezt a rizikót, ennyi nehézséget nem vállalok.

A gyermekvédelmi szakszolgálat 2 munkatársa tartotta. Őszintén beszéltek arról, hogy mire lehet számítani: nagyon ritka az olyna vérszerinti szülő, ahol nincs a családban pszichés betegség, aki nem ivott, cigizett, drogozott terhesen, sok a koraszülés emiatt, sok baba születésekor már alkohol függő, nemi beteg, gyakori a szifilisz. (Ezt alig akartam elhinni, de szinte csak legyintettek rá, hogy az semmiség, könnyen gyógyítható). A később kiemelt gyerek körül rengeteg a megélt trauma a vérszerinti családban, apuka kiléte meg rengetegszer homályos.

Ezt hozza a gyerek.

Majd utána később, amikor tudatába ébred annak, hogy őt örökbe fogadták, akkor jön a következő törés, rettenetes kamaszkor. A cigányság megélése.

Alap, hogy mindenféle fejlesztésre hordani kell.

A pszichológus nő elmondta azt is, hogy a habitus, az agresszió és az intelligencia öröklődik, adott lesz.


Szóval mi nem vállaltuk. Főleg az első fele miatt, hogy ki tudja milyen családból jön a gyerek.

2022. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
86%

24: és arról nem is szólva, hogy egyre jobban nyomatják azt, hogy magyarként sem szabad "megfosztani" a gyereket a cigány identitástól... Na most hogy a fenébe tud egy átlag magyar ilyesmit nyújtani neki... Kétséges...



[link]

2022. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
100%

25, igen, a cigányság kérdése itt fontos volt, mert Borsod megye révén esélyes a cigány baba…de ez önmagában nem zavart.

Illetve…. A férjem ránézésre tiszta cigány, szóval nem lógott volna ki közülünk annyira. Ez egy dolog. A másik meg az, hogy mindkettőnk családjában azt duruzsolta a fülünkbe mindneki, hogy ugye cigányt nem hoztak haza? “Papíron” nem előítéletes senki közülük, de amikor éles helyzet van…


Szóval a tanfolyamon is nyomták nagyon, hogy tanuljunk cigány meséket, cigány zenét, énekeket, ételeket készítsünk, ünnepeiket tartsuk, ez nekem kicsit sok volt.

Eleve a környezetemben az igazi echte cigányok se élnek így. Nekem ez rohadt erőltetett volt. Ha ezt el is kellett volna kezdeni, én nem tudtam volna szívvel lélekkel csinálni.

2022. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
92%

A tágabb családban volt örökbefogadás. Anyu egyik unokatestvérének és a férjének nem született saját gyereke, örökbe fogadtak egy (félig roma) kislányt. Nem volt különösebb gond vele, bár nyilván nála is előjöttek azok, ami a legtöbb örökbefogadott gyereknél: tudni akarta, kik az igazi szülei, néhány testvérével is felvette a kapcsolatot, a kamaszkor meg balhésan telt. De ez egy vérszerinti gyerekkel is így történik, elég gyakran.

A lány mostanra már saját maga is családanya, 2 gyereket nevel, szép házasságban él, jó férjet talált. Diplomát szerzett, dolgozik, szabadidejében gyerekekkel foglalkozik (különböző foglalkozásokat tart nekik), az örökbefogadó szülei közül már csak az anyja él, de vele és az apjával is (amíg élt) jó (volt) a kapcsolat.

2022. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
92%

23-as, 20-as vagyok.

Mi ebben annyira hihetetlen?

A fiú szomszédom volt, a lány az osztálytársam, sőt, a barátnőm. Rengeteget játszottunk együtt.

Amikor elkezdődtek vele a problémák, a szülei szinte elfogytak a stressztől. Apukája agyvérzésben halt meg, nem volt még 50 éves sem. Lehet, hogy meghalt volna akkor is, ha békés családi életet élnek, de azért több évnyi állandó stressz sem tesz jót a szervezetnek.

2022. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos a genetika tudja legjobban formálni a természetet. A neveléssel csak formálni lehet kicsit.

Állattenyésztők is mellőzik a labilis természetű aggresszív állatok szaporítását, mert tudják hogy ott az utód is nagy valószinűséggel labilis és aggresszív lesz. Neveléssel lehet formálni, de egy időzített bomba lesz örök életére.

Az embereknél ugyanez van, és ez bárkire igaz.

2022. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
50%
Most nagyon nagy divat lett a fiatalok körében ez a téma. Hogy ők inkább örökbefogadnak majd szülés helyett. Majd amikor rájönnek, hogy 90%ban cigàny gyereket lehet örökbefogadni, aki jó esetben csak meglopja, rosszabb esetben megerőszakolja vagy megöli, akkor majd újra a saját gyerek lesz a divat.
2022. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!