Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Gyerek örökbefogadása tapaszta...

Gyerek örökbefogadása tapasztalat? Mire jutott a gyerek? Egészséges, lelkileg és testileg?

Figyelt kérdés
Külön érdekelne a roma gyerekek örökbefogadása, de minden érdekel :) azt is jó lenne, ha írnátok, hogy hány évesen fogadták örökbe.

2022. júl. 28. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
75%

Most akkor azert írtad ki h lerasszistázz masokat? Te valami önjelölt érzékenyítőtréner vagy?


Szó nincs előíteletről! Kőkemeny élettapasztalatok vannak.

2022. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
94%

De vannak előzetes traumái!

Sajnos még az anyaméhben elszenvedte őket! Meg se kellett születnie ahhoz, hogy "sérüléseket" szerezzen!

Anya ivott, cigizett, esetleg néha egy kis ragasztó is lecsúszott, apa ivott, cigizett, néha meg-meg verte anyát, mindkettőjük IQ-ja a béka feneke alatt stb. Nem biztos, hogy a gyerek sérülten fog születni, az is lehet, hogy szerető családban minden rendben lesz vele, de soha nem lehet tudni.

Csak egy példa: az egyetem alatt elég sokat gyakornokoskodtunk a gyerekpszichiátrián. Egyszer behoztak egy üvöltő csecsemőt. Soha olyan csúnya és vígasztalhatatlan sírást nem hallottam még előtte. A professzorunk mondta, hogy drogfüggő anya gyereke. 4 napja született és elvonási tünetei vannak a kicsinek. A szülei lemondtam róla, az orvosok küzdenek érte és ha felépül, akkor reméli, hogy egy kedves család fogja őt befogadni.

2022. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a 42!
2022. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 A kérdező kommentje:
Tehát itt senki se fogadna örökbe, akkor sem ha nem lehet gyereke?
2022. júl. 28. 22:10
 45/76 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz kérdés. Roma gyermeket biztosan nem.
2022. júl. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:
Szerintem a fehérek ugyanúgy drogozhatnak és ihatnak terhesség alatt :/
2022. júl. 28. 22:20
 47/76 anonim ***** válasza:
92%
46. Csak hát a fránya arányok.....
2022. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 A kérdező kommentje:
Szerintem aki ilyen helyzetbe jut és fehér, ugyanakkora rizikó, mint ha roma lenne. Nyilván társadalomban több a drogos roma, de aki örökbead, annak az eletkorulmenyei eleve azt mutatják, hogy nem képes/nem akarja megtartani. Bátyám volt osztálytársának verszerinti anyja szexbol tartotta fenn magat, napi sok kuncsafttal. Fehér gyerek volt, mégis megannyi problémája volt.
2022. júl. 28. 22:25
 49/76 anonim ***** válasza:
100%
a rasszizmus reszevel teljesen egyetertek, de valoszinu nem fogsz tudni orokbefogadni, foleg ha sajatod is lehet. foleg csecsemot. rajuk varnak a legtobben. szoval ne legyenek illuzioid.
2022. júl. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
84%
amugy ugyanmar, hany drogos magyar van. nyilvan aki nincs benne, csak a sztereotipiakat ismeri. en benne voltam. ugyanugy lehet magyar is alja, meg cigany is. tul kene lepni ezen.
2022. júl. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!