Örökbefogadásnál igaz nem számít, hogy lombikot nem próbáltuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


30 éves vagyok és 5 évig próbálkoztunk.

Úgy döntöttünk szeretnénk örökbefogadni. (Ha esetleg jönne baba, akkor jön, de màr szeretnénk boldogok lenni)


Nem olvastam utána még egyszer sem az örökbefogadásnak!

Ez a döntés most érett meg bennünk, most beszéltük meg véglegesen, hogy belevágunk, úgyhogy most már elkezdek olvasgatni róla.


Csak felmerült bennem, hogy esetleg nem probléma, hogy mi a lombikot nem próbáltuk? Amiatt nem csökken gondolom az esélyünk. Bocsánat, ha ez egy hülye kérdésnek hangzik. (gondolom nem számít ez, de inkább megkérdezem)


Én nem szeretném a lombikot megpróbálni, bàr tudom, hogy az lehet segítene, de én félek a mellékhatásaitól.


Korban egyébként max. általános iskola alsó tagozatos gyermek egészen picitől.


A neme teljesen mindegy és a hajszíne, szemszíne is.


Annak örülnénk, ha nem lenne más etnikumú és nem lenne cigány.


Egészsége számomunkra fontos, hogy ne legyen komoly betegsége. A szemüvegesség nem zavarna.


Azért is gondoltuk, hogy megpróbálnánk, mert úgy hallottam akár 5-8 év is lehet és akkor màr 35-38 évesek leszünk.. aztán, ha örökbefogadott, ha természetesen szült akkor is szeretnénk minél tovább segíteni az életét. :)


Sőt akár 2. gyermeket is örökbefogadnánk.


Egyébként az összkeresetünk átlagos, közösen nettó olyan 600 ezer forintot keresünk havonta. Van saját családi házunk. Mindkettőnknek stabil munkahelye. Egészséges életmódot élünk, pozitív emberek vagyunk. Nem tudom még mi fontos.


Szívesen fogadok választ, hogy milyen esélyeink vannak? Köszönöm, ha kapok választ olyantól, aki jàrtas ebben.



2023. máj. 6. 21:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de úgy gondolom, hogy egy találkozásból már le lehet szűrni milyen az adott gyermek."


Rosszul gondolod. Pont a hátrányos múlttal rendelkező gyerekek tudnak a legmanipulatívabbak lenni. Dolgoztam egy 4 éves kislánnyal, nárcisztikus, erőszakos apa, problémás anya, mocskolódós válás. Idegenek előtt, társaságban ő volt a legkedvesebb, legédesebb kislány, mindenki dícsérte folyamatosan. De mikor nem látta senki, bántott, szadizott más gyerekeket, gonoszkodott, hazudott, majd mindent letagadott bájos mosollyal. Ő volt az egyetlen gyerek a munkám során, akit nem tudtam megszeretni, annyira negatív érzéseim voltak.

2023. máj. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Bocsánat, ok, hogy nem akarsz lombikot, de alap meddőségi kivizsgáláson voltatok azért? + nem csak lombik van. Ott az inszem. + ha meg se nézeted, honnan tudod, hogy nem olyan gondod van ami megoldható? Pl petevezeték átjárhatóság...


Lombikon kívül tényleg végig mentetek mindenen ez alatt az 5 év alatt?

2023. máj. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Végig mentünk sajnos mindenen, inszemen, vizsgálatokon, petevezeték átjárhatóságin is, különböző gyógyszereket is írtak fel orvosok, de semmi nem hatott.

30 éves vagy és a párom is. Fiatalon kezdtünk el próbálkozni azt gondolom és most se vagyunk túl idősek.


A lombik azonban sok idő szerintem.


De én azt gondoltam ezek a gyerekek nevelőotthonból kerülnek ki vagyis a nagyobbak, ahol ha nem is szuper a körülmény, de nincs jelen a gonosz anya meg apa.


Elhiszem, hogy van ilyen is.


Én egyébként óvodában dolgozom már elég sok éve gyerekek közt.. és valahogy eddig mindig már az első pillanattól láttam, hogy a gyermeknem viselkedési problémái vannak. Volt sokszor akinek megszűnt és volt aki 3 évig ilyen maradt.

2023. máj. 7. 08:58
 14/17 A kérdező kommentje:

Az örökbefogadás azonban sok idő* ezért is szeretnénk belevágni, mert jó lenne ha legalább 38 éves korunkra legalább 1-2 gyermeket örökbefogadhatnánk.

Bocsánat nem a lombikra gondoltam, mert azt nem szeretném***!

2023. máj. 7. 09:00
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyébként el tudom hinni amit írsz, hogy megjátszotta magát és ez borzasztó, ha valaki ilyet kifog.
2023. máj. 7. 09:01
 16/17 anonim ***** válasza:
35%
Ha testvérpárt jelöltök meg, hogy szóba jöhet akkor talán hamarabb kaptok gyereket.
2023. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Annyira fura ez az Örökbefogadás, szerintem sokszor még a saját véredet is nehéz lehet nevelni, nemhogy másét… De abszolút megértem hogy kizárjátok a roma származást, én is tuti hogy nem fogadnék el roma gyereket
2023. máj. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!