Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadásnál lehet olyan...

Örökbefogadásnál lehet olyan “félmegoldás”, hogy nem teljes cigány, hanem kreolbőrű, pl félvér gyermeket is elfogadnánk?

Figyelt kérdés

Vagy ez nem megoldható? Ha van ilyen, akkor az időn rövidít ha ennyire átírnánk, vagy ez nem számít? Tapasztalat is érdekene, ha van valakinek.

Köszönjük!


nov. 20. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg bármit ki tudsz kötni, de nem feltétlen lenne elöbb megfelelö gyerek
nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy cigány legyen vagy sem, nem is tudod kérni. Olyan megkötésed lehet, hogy fogadsz-e barna bőrűt.

Nincs színskála, ahol te bejelölöd, meddig elfogadható a számodra.

Sőt, mondok jobbat: az, hogy születéskor milyen a bőrszíne, semmit nem jelent. Sok cigány ismerősömnél később látszott a gyereken a származása.

Meg vannak, akik roma származásuk ellenére fehér bőrűek.


Olyan szintén nincs, hogy félvér még oké. Gyakran az apa ismeretlen. Az anyán meg vagy látszik, vagy nem, max az ő bőrszínéből tudnak kiindulni származás terén.

nov. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezert kerdezem, mivel szinskala nem lehet, ciganynak pedig az szamit jogilag, aki annal vallja magat. Ellenben valahol olvastam hogy teheto egy kicsit puhabb kijelentes mint hogy egyaltalan nem kell barna boru gyerek. Gondoltam ez valami hasonlot takarhat, mint hogy felver, vagy nem latszik rajta annyira vagy nemtudom.
nov. 20. 13:02
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Gyerekkorhazban dolgoztam. Ha tudnad mennyi hofeher boru, kek szemu cigany van !

( a mongol foltbol derult csak ki szamunkra is )

nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mongol foltból? Tudom az mi, de azt nem tudtam hogy bármi köze van ahhoz hogy cigány származású?!
nov. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban nincs cigány felmenő tudtommal, a tesóm mégis barnább volt a szülészeten, mint egy vele egyidőben született cigány baba. Hogy nagyobb korukban hogy néztek ki, azt természetesen csak a tesóm esetén tudom, ő jelenleg is könnyen barnul nyáron, de nincsenek cigány rasszjegyei, vagy hogy is fogalmazzak.


Nem igazán tudom, hogyan fogalmazhatnátok meg ezt úgy, hogy tényleg ne ajánljanak ki gyerekeket fölöslegesen, de ne is zárjatok ki olyat, akit szívesen elfogadnátok.

nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak olvasgatok a témában egy ideje de mintha én is olvastam volna hogy lehet persze nem hivatalosan olyat kikötni, hogy ne lárszódjon annyira rajta, ugyanúgy mint ahogy a cigány származást. Azt sem pont így jelölik be.

Valahogy úgy hogy beleilljen a családba a kinézete is vagy ilyesmi. Az ügyintézővel lehet szerintem erről beszélni. De a felkészítőkön is biztosan elmondják. Örökbe.hun és fb csoportjában is lehet kérdezni.

nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz ez. Mi nem vagyunk cigányok, de a lányunk olyan kreol bőrű, hogy simán beillene. Mikor született még be is volt sárgulva, úgyhogy még inkább annak tűnt.

Sokszor azt sem tudják ki az apa, nemhogy milyen származású. Szerintem a "félvér" meg "nem olyan barna" nem igazán értelmezhetőek a témában. Én a helyetekben ha valamennyire nyitottak vagytok, egyáltalán nem tennék származási kikötést, úgyis látjátok majd személyesen a babát, akkor tudtok dönteni. Ha meg fontos hogy ne legyen cigány, akkor ne maszatoljatok, mondjátok ki.

nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a konkrét gyerekre úgyis rá kell bólintanotok, nem úgy megy, hogy "Itt van, akit kértek, vigyék haza!".

Szóval fogalmazhattok enyhébben, aztán a gyereket megtekintve mondhattok igent vagy nemet.

nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem igazán tudom, hogyan fogalmazhatnátok meg ezt úgy, hogy tényleg ne ajánljanak ki gyerekeket fölöslegesen, de ne is zárjatok ki olyat, akit szívesen elfogadnátok."


Nincs ilyen, hogy megfogalmazzák. Eldöntentő kérdés van: kiajánlhatnak-e nem fehér bőrű babát vagy sem?

Ez esetben érdemes azt jelölni, hogy igen, és majd meglátják az adott gyereket. Mégcsak találkozni sem kell vele, először képen látják.

nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!