Honnan tudhatom hogy örökbe fogadott gyerek vagyok?

Figyelt kérdés
Egy jellemző sincs rajtam ami a szüeimen van.... kezdek aggodni, szeretném valahogy megtudni.... A szüleim váltig állítják hogy ők a szüleim...

2014. máj. 5. 22:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
3%
Ja nem vagyok buta csak én is voltam örökbe fogadva és nekem pl nem az örökbe fogadott szülő lett beleíra!!Ennyire buta csak te lehetsz hisz lehet hogy örökbefogadàs nem a szülésnél történt hanem később!!!!!
2014. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
voltál örökbe fogadva? mert már nem vagy? nem nevelő szülőknél voltál? mert a kettő nem egy és ugyanaz! örökbe fogadásnál bizony új anyakönyvet kap a gyerek akkor is ha nagyobb... :)
2014. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

Van egy-két genetikai sajátosság, ami egyértelműen kizárhatja a rokonságot. Például, ha mindkét szülőd kék (világos) szemű, akkor a te szemed nem lehet barna, viszont ez fordítva nem igaz. Itt van egy vércsoport öröklési táblázat is: [link] (a vércsoport benne lehet az anyakönyvi kivonatban, vagy valamilyen egészségügyi iratban, de tesztet is lehet venni).

Bizonyos egyező tulajdonságok úgymond "bizonyíthatják" a rokonságot, ilyenek a gödröcskék (pl. állon), a homlok közepén háromszögben lenövő haj, kéz-, ujj- és körömforma. Ezek hiánya viszont nem feltétlenül jelent bármit (viszont ha neked van gödröcskéd, viszont egyik szülődnek sincs, az okot ad gyanúra).

Ez utóbbiak viszont csak valószínűséget jelentenek, nem bizonyosságot.

2014. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

" Ja nem vagyok buta csak én is voltam örökbe fogadva és nekem pl nem az örökbe fogadott szülő lett beleíra!!Ennyire buta csak te lehetsz hisz lehet hogy örökbefogadàs nem a szülésnél történt hanem később!!!!!"


Drága csillag, az orokbefogadas pillanatban a régi anyakonyvi kivonatot megsemmisítik es ujat kap a gyerek, amiben kötelezően az örökbefogadó szulok adatai szerepelnek.

2014. máj. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
76%

Szerintem ezen kár agyalnod. 13# válaszoló tanácsait kövesd, figyelj oda jobban a jegyekre, bár az igazi az a vér volna, mert azt csak szülőktől örökölheted, a külső bélyegeket viszont akár több generációra visszamenőleg is. A hajad lehet hogy a nagyapádé, a szemed a dédinagymamádé, a füled meg a dédnagyapáé. Attól hogy nem látszik a hasonlóság még lehetsz az ő gyerekük. Ha fiatal vagy, lehet hogy azért nem látszik. Inkább éld az életed, és próbálj minél boldogabb leni, és később foglalkozni ezzel.


Szereted őket? Ha kiderülne hogy nem a vér szerinti szüleid akkor változtatna azon, hogy kiskorod óta ők neveltek, szerettek, erejüket, idejüket nem sajnálva felneveltek téged? Ha nem ártottak, nem bántak veled rosszul, hanem mindent megadtak, amit csak tudtak, akkor miért érdekel? Gondolj arra, hogy milyen jó hogy neked megadatott a két szülő. Valakinek egy van. Valakinek egy sincs, pedig nagyon szeretne egy szerető és gondoskodó családba tartozni. Még akkor is ha nem ők az igazi szülei.


Gondold végig, hogy tényleg olyan fontos-e megtudnod, hogy az ő vérük vagy, vagy sem.

2014. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
És olyan kép sincs amin anyud terhes?
2014. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem teljesen mindegy?! Õk neveltek, szerettek, gondoskodtak rólad. Ez számit, nem az, hogy kik a szüleid. Amúgy meg, adtak arra okot, hogy ne higgy nekik? Sztem nem. Én hinnék nekik.

Ha annyira érdekel, menj el a gyámügyi hivatalhoz, és kérdezdd meg. De valószinüleg ugyanezt a választ kapnád (vagy szóba se állnának veled) és az sszerintem elég ciki lenne. Higgy a szüleidnek! Mi okuk lenne, hogy eltitkolják elõled?

2014. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
39%

Nem mindegy, kölyök?

Én 10 voltam, amikor megtudtam, hogy örökbe lettem fogadva, és nem ért ez sokként, vagy lelki csapásként. Hidd el, azok a szüleid, akik felneveltek, nem pedig azok, akik megszültekek. Ha nem.akarják megmondani, akkor.annak megvan az oka és ezt tiszteletben kell tartani. Ha úgy érzik, hogy el akarják mondani, akkor elmondják, ha meg nem, akkor úgyse fogják. Csak nyugi.

2015. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
semmi, hazudik a kérdező nem is örökbefogadott édesem
2020. dec. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!