Egy 15 fiu intézetbe vagy nevelő szülőkhöz kerül ha szól az iskolába hogy vigyék el?

Figyelt kérdés

2014. máj. 30. 13:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A nagyobb testvéreiddel milyen a kapcsolatod? Nincs köztük olyan, aki már külön él és hozzá költözhetnél? Nagyszülő, keresztszülő, nagynéni?

Ha a családban nem tudod megoldani, szólhatsz a kedvenc tanárodnak /nem feltétlenül az osztályfőnöknek/, akivel őszintén tudsz beszélni.

Ha reggel, tiszta fejjel is úgy érzed, nagy a baj, semmiképp se törődj bele, kérj segítséget!!!! Drukkolok Neked!

2014. máj. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. máj. 31. 09:17
 13/22 anonim ***** válasza:

Jól írják, ha van olyan rokonod aki befogadna akkor sem intézetbe, sem nevelőszülőkhöz nem kerülsz.

Ha ismerik a helyzeted próbálj meg velük beszélni, hátha valamelyikük elvállalja a nevelésed.

2014. jún. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológus?
2014. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 annamari69 ***** válasza:
83%
Sajnos az ismerőseim gyerekei is gyakran fenyegetőznek azzal, hogy szólnak a rendőrnek/más szervnek, ha otthon rájuk szólnak, nem ütik, verik őket, csak egyszerűen, hogy tanuljanak, ne számítógépezzenek reggeltől estig, éjjel aludjanak, és ne a mobiljukat nyomkodják az ágyban...A másik oldalt is látni kellene, mivel nem lakunk velük, nehéz "kívülről" tanácsot adni. 29 éve anyuka vagyok, és 23 éve pedagógus, és láttam már rossz helyzetben levő gyerekeket.
2014. jún. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
24%
Bocs annamari de hogy van az hogy 29 éves vagy és abból 23 éve pedagogus??5 évesen kezted a szakmát!!hát elég érdekes!! :D
2014. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
17%
Bocsi 6 évesen!
2014. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ezer bocsánat fére olvastam!!! :( kisfiú fel a fejjel !!
2014. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 annamari69 ***** válasza:
100%
29 éve vagyok ANYUKA, és 23 éve pedagógus, ez nem azt jelenti, hogy 29 éves vagyok, mert csecsemő korban nem szoktak szülni, bocsánat, de akinek szövegértési problémái vannak, olvassa el többször/ ne írjon butaságokat. A másodikosaimnak is ezt mondom :-) Köszönöm.
2014. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#9 válasza egy maximálisan egyoldalú válasz, márpedig nem minden fekete vagy fehér. tudni kell, hogy minek mi a következménye, és ezt mérlegelve cselekedni. A 9-es viszont szerintem olyan, aki csak felelőtlenül adja alád a lovat, biztat, hogy ugorj fejest esetleg egy medencébe, ami vagy üres, vagy tele esetleg csak derékig ér. ez szerintem nem helyes.


Én mindenképpen azt javaslom, hogy keress a gyermekjólétiseknél egy pszichológust, és neki add elő a problémádat. Lehet, hogy ő tud segíteni rajtad. Nem azzal, hogy kiemel a családból, hanem hogy segít feldolgozni pl a stresszt, megtanít kezelni a konfliktusokat, stb.


Sem a gyámhivatal sem pedig az ofő nem olyan, hogy egy ugrásra kiemel és intézetbe rak. Ez szerintem egy hosszas eljárás, és a szülőknek is lehet hozzá egy-két szavuk. Mindenesetre ha szólsz az ofőnek, három dolog lehetséges: vagy leszarja, vagy valamikor beszél a szülőkkel és elmondja hogy mit mondtál, vagy családlátogatásra megy (szerintem ez lenne a kötelessége, de nem minden pedagógus lelkiismeretes) Ebben az esetben nyilván előre kell időpontott egyeztetni, a szülők nem kötelesek együttműködni (beengedni) ha beengedik, arra a negyed-fél órára talán meg tudják állni veszekedés nélkül, és lehet, hogy csak az egyik szülő lesz otthon. Ekkor is az ofő vagy felfedi, hogy mi a pálya, és miért jött, vagy csak rutin családlátogatásnak álcázva megy (mondván, hogy minden tanítvány sorra kerül) Ha kitereget, akkor szerintem te is megnézheted magad utána.


Ha megvernek, és van külsérelmi nyom, érdemes látleletet vetetni a körzeti orvosnál, és erről írást kérni, de ezt dugd el alaposan, és tartsd titokban. Bizonyíték a családból való kiemelésnek a megalapozásához.


Ami az intézetet illeti távolról sem olyan jó a helyzet, sok hátránya van.

1. Könnyen lehet, hogy a gyerekek koránt sem olyan összetartóak, ahogy a 9-es írta, lehet, hogy klikkek vannak, vagy az egyéni lelki sérülések miatt sokakban túlteng a feszültség, és ezt másokon vagy rosszul vezetik le, tehát lehet ez cseberből vederbe, egy sokkal rosszabb döntés is.

2. A nevelőszülők is tök lutri, mint ahogy a nevelők is. van aki csak a pénzért csinálja, és lesz@rja a gyereket, és van akinek ez az élete értelme, hivatása.

3. 18 éves korod után - vagy ameddig egyetemre jársz, ha jársz, szépen kitessékelnek a nagybetűs életbe, szinte egy szál gatyában és ingben. A szülőknél ez azért rugalmasabb szokott lenni.

4. Ha te kezdeményezed az állami gondozásodat, mondván, hogy a szüleid alkalmatlanok a nevelésedre, stb, akkor később méltatlanság okán simán kitagadhatnak az örökségből, és tényleg semmit nem kapsz, ha meghalnak, amúgy van egy kötelező rész.

5. Az is egy fontos tény, hogy az intézetben nevelkedett felnőttek nagyobb részben kerülnek lesznek hajléktalanok (az előbb részletezett okok miatt) nagyobb részben lesznek más téren is hátrányos helyzetűek, és bűncselekményekbe is könnyebben keverednek - akár áldozatként, akár elkövetőként. Ezeket mind mérlegelned kell, mielőtt cselekszel. Ha gondolod, írj privátban.

Ha szerintetek hasznos volt a hozzászólásom, kérlek pontozzátok fel! :)

2014. jún. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!