Félek az abortusztól, de semmiképp nem akarom megtartani. Felmerült az örökbeadás is, írna olyan, aki ezt tudta vállalni? Mármint az örökbeadást is nehéz lehet megélni.

Figyelt kérdés

2014. jún. 15. 22:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


mindenképpen vedd fel velük a kapcsolatot:

[link]

Ők nyílt örökbeadással foglalkoznak. Ne félj, azért vannak ott a vonal végén, hogy segítsenek, rengeteg ilyen üggyel találkoztak már. Mondd el, mi a helyzet veled, kérd azt, hogy olyannal szeretnél beszélni, aki lemondott a babájáról, mint te. Segíteni fognak. Abortusz előtt mindenképpen nézd meg ezt a lehetőséget! A nyílt örökbeadás egyébként nem egy rémisztő procedúra, egy nyilatkozattal lemondasz a babáról, aki azonnal a szülés után az örökbefogadókhoz kerül, tehát nem lesz magányos egy kórházban stb. Sok esetben a leendő örökbefogadó pl. terhes vitaminokkal támogat téged vagy fizet UH-t, ilyenek.

Ha van facebook-od, ott is megnézheted őket, ott vannak képek is: [link]

Ilyen szervezet még a Bölcső Alapítvány is: [link]


Írták, hogy az örökbeadás nagy teher. Valóban, viszont nagyon sokaknál az abortusz az, ami életük végéig is kísért. Az örökbeadásnál mégis ott van a tudat, hogy adtál egy sanszot a gyermekednek, aki egy olyan családban él, ahol nagyon várták már. Az abortusznál egy idő után mindig felmerül, hogy elvetted a gyermeked életét. Van, akinek rögtön a műtét után, van, akinek a várt baba kihordása, születése körül, és van, aki emiatt tud nehezen meghalni, mert az élet végi számvetésnél szembesül a tetteivel, így ezzel is... Általában ez a nehezebb út, az örökbeadáson könnyebben túl szoktak lendülni, pláne, hogy a nyíltnál látod, hogy kikhez kerül majd a babád.

sok sikert, és kérlek, írd meg, hogy döntöttél, mi lett veletek!

2014. jún. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
69%

A 11-esnek mindenben igaza van.


Mi nem dönthetünk helyetted, de szerintem a döntésed előtt nézz meg minden lehetőséget, hogy a lehető legjobban tudj dönteni.


Igen igaz, hogy "egyszerűbb" az abortusz mellett dönteni, az ember csak bemegy, elvégzik a műtétet, kijön és mintha mi sem történt volna, nyilván a lelki vonzata ennél jóval komolyabb, egyénenként eltérő a feldolgozása.

Ehhez képest végigcsinálni az örökbefogadást, kihordani egy babát, megváltozik a tested és életed végéig hordozni fogod a jegyeit, megszülni egy babát majd elszakadni tőle nyilván sokkal nehezebb.


A társadalom lenézi az ilyen anyukákat mert "ellökték maguktól" a gyermeküket, pedig inkább tisztelniük kellene, amiért nem "megölik" azt a babát hanem esélyt adnak neki egy életre. Nyilván piszkosul nehéz ezt az utat végigjárni, ezért alaposan nézz utána a lehetőségeidnek és úgy hozd meg a döntésedet.


És szerintem ne hallgass a "soha nem tudnám a gyerekem örökbe adni ezért inkább az abortusz mellett döntenék" (=ezért inkább megölném) véleményekre, ezekben semmi jó tanács nincs, csak az ő személyes érzelmüket írják le. Ezekből kiindulva nem lehet eldönteni, Neked mi lenne a legjobb.

2014. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
37%
En az orokbeadast azert nem vallalnam, mert szerintem sokkal nagyobb lelki teher a mar kifejlodott,megszuletett babarol lemondani. + nem akarom, hogy a gyermekem minden este a pokolba kivanjon es azon gondolkozzon vajon miert dobtam el magamtol, ugyan akkor egy teljesen idegen , selejt embernek nezzen.
2014. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
28%
Maradj az abortusz mellett! Én is féltem. Megtettem mert nem volt semmi adott egy kisbabához! Lehurroghattok, de tényleg ez volt akkor a legésszerűbb lépés. Sírtam mint az állat és azóta sem dolgoztam fel.
2014. jún. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
94%
Szia. Én örökbe adtam a gyermekem, sajnos nem tudtam fel nevelni...sorolhatnám az okokat, de ez a döntés tünt akkor a legjárhatóbb ùtnak, senki nem volt aki segítsen a Fészek alapítványon kívül, a 20 hét körül megismertem a szívszerinti szůlőket, sokat gondolok rájuk, de a lehető legjobb döntés volt az életemben. Valaki akinek nem lehet gyermeke boldog anyuka, még szülni is bejött fogta a kezem, együtt voltunk az összes vizsgálaton, egy szuper nő és boldog családban fog felnőni a kis lurkó ahol minden szeretetet megkap amire szüksége van.
2014. jún. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
63%
14-es. Ha azóta sem dolgoztad fel, akkor minek ajánlgatsz egy ilyen traumát a kérdezőnek is???
2014. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
39%
Mert jól tudom a mai fejemmel, hogy min mentem volna keresztül azóta. Nehéz volt elengedni, mert láttam az utolsó ultrahangon, de ha eszembe jut, hogy most itt ülnék egy 2 és fél éves gyerekkel, a szüleim nyakán, apa nélkül a szoba-konyhában, rájövök, hogy nem volt rossz döntés.
2014. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
22%

Inkább az abortuszt válaszdd! Egy árvaházban dolgozok másodálláskánt, és a 19 gyerekből 12-en úgy kerültek be, hogy a szüleik leadták őket. Nekik még nehezebb, tudva, hogy a szülei valahol élnek, de nem kellett nekik. Sokkal nehezebben élik meeg az árvaságot, mint azok, akik valamilyen balesetben veszítették el szüleiket.

Neki a legrosszabb, és a többségük gyűlöli a szüleiket.

És mért nem tudod vállalni?! Ha ezt előre tudod, akkor mért nem védekeztél a terhesség ellen?

2014. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Ember! Nem gyerekotthonba adná, hanem nyílt örökbeadással rögtön családba!!! Semmi köze nincs a két esetnek egymáshoz. Az inkubátorba berakott gyerekek is azonnal örökbeadhatók, de te ezt, mint gyerekvédelmi intézményben dolgozó (árvaház mint olyan nem létezik Magyarországon) nagyon jól kell tudjad. Azért nem adhatók örökbe az ottani babák, mert a szülő cs.ik lemondani róla, vagyis aláírni a lemondó nyilatkozatot, vagy ugye hosszan húzódik az ügy, mert esetleg még képesnek látnák a családot arra, hogy visszafogadja. Kérdező nem ilyen esetben van...
2014. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem örökbeadásnál az a nehéz a gyereknek is és a szülőanyukának is, hogy megszakad egy szál. - Pedig biztos érdekelné mi van azzal akit a szíve alatt hordott. - És ha időről időre látnád ahogy cseperedik, és boldog és másokat is boldoggá tesz, - szerintem egy percig nem bánná, hogy életet adtál egy kisembernek, és nem elvetetted.

A legnagyobb probléma szerintem, hogy az örökbefogadók többsége azt hiszi, ha a szülőanya a gyerek közelébe kerül az majd összezavarja. - Pedig szerintem csak gazdagabbá teszi, hogy még valaki szívből szereti ezen a világon.

Én örökbefogadásra várakozom, de nekem ez egyáltalán nem okozna gondot, sőt, örülnék neki, ha a kisbabám ismerhetné aki világra hozta. - Ez jónéhány traumától megkímélné. - Nem kellene hogy azt érezze eldobták, - azt érezné, hogy valaki szerette annyira, hogy élettel és családdal ajándékozta meg, - még ha "alternatív" módon is. - Még attól sem zárkóznék el, hogy látogassuk egymást, vagy ha nagyobb, néha pár napot együtt töltsenek. - (kb mint elvált szülők gyerekei)

Szerintem ez így mindenkinek jobb lenne hosszú távon...

2014. jún. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!