Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadott kamasz gyermeke...

Örökbefogadott kamasz gyermekem felvette a kapcsolaton Facebookon testvérével, követeli, hogy segítsük anyagilag testvérét, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 29. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Magyarazd el neki, h nem igy megy ez, h csak ugy segitetek neki es kesz. Azonban ha modotokban all segiteni, akkor havonta pl 5-10ezer, vagy meleg etel nem a vilag vege.
2015. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Kicsit több infó kellene.
2015. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
ez elég kevés infó... most ez alapján élhettek ugy is hogy épp hogy csak ki jösztök a pénzezekből és nem tehetitek meg... vagy 5-10-15 ezret tudtok nélkülözni hetente... meg az anyagilag segítsétek az mit takar?? hogy adjatok neki 1000ft ot vagy béreljetek neki lakást... ez tényleg semmit mondó kérdés...
2015. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem nélkülözünk, de nem is dúskálunk a javakban,átlagosnak jellemezném az anyagi helyzetünket.

Alkalmanként úgy gondolta a fiam támogassuk testvérét 20000- 50000 Ft- al,,mert kötelességünk szerinte.

2015. aug. 29. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:
És a testvére kivel él, vannak nevelőszülői? Vagy más nagykorú és önellátó?
2015. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vér szerinti alkoholista szüleivel él, még tanul.
2015. aug. 29. 22:32
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Közöld, hogy nem a kötelességetek, főleg ennyivel támogatni. Ez rengeteg pénz.

Nem lehet, hogy a tesó piszkálja és beszéli tele a fejét azzal, hogy segítenie kell? Vigyázzatok, nehogy valami hülyeségre is rávegye, pl. lopás.

2015. aug. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

nekem még az is eszembe jutott, nem-e a vér szerinti szülők biztatják a tesót, hogy kérjen pénzt...

mennyi idős a testvér? találkoztatok már vele, vagy csak ők ketten beszélgetnek a face-n?

én is örökbe fogadó vagyok és tudom, hogy van testvére a fiamnak, de ők még picik, így ilyen problémám sok év múlva lehet csak, én azt mondanám, hogy hívja meg vacsorázni, esetleg ebédelni, nyugodtan ehet nálatok, de pénzt nem adnék a kezébe, mert ki tudja mire költené , lehet tényleg a szüleinek kéne piára...

2015. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg én is a meghívás mellett döntenék, - sőt attól se zárkóznák el, hogy éljen velünk. - Nyitva hagynám ezt a lehetőséget, hisz nincs ott jó helyen, és csak a testvére... - így tuti Ő kapna segítséget...
2015. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!