Van a környezetetekben olyan ember, aki roma babát/gyermeket fogadott örökbe? Az örökbefogadott gyermek mire vitte az életben?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel a kérdést, mert nekem is volt egy roma osztálytársam, akit magyarok fogadtak örökbe. A lány 6 éves volt, mikor az örökbefogadó anyja, 14 éves volt, mikor az örökbefogadó apja meghalt, onnantól kezdve a nagyszülők nevelték. Mi befogadtuk őt a közösségbe, mert betartotta a társadalmi együttélés szabályait. mikor középiskolába került 10.-ben kicsapták a suliból, és kiderült, hogy egy élősködő életmódot folytató roma sráccal van, és azóta szüli rakásra a gyerekeket. Akinek van tapasztalata, szívesen várom! Üdv.
2015. okt. 8. 12:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%

Gondoltam, h lesznek olyanok, akik egy budos szot sem ertenek meg a peldambol.

Megis milyen a magyar mentalitas? Mire gondolsz? A kunok magyarok? Es a jaszok? Tudod, h total kulonbozo nepcsoportrol beszelunk? Ranezesre vagod, h ki cigany, ki zsido, ki jasz? Az ertelmisegi magyar csaladokrol mit gondolsz? Akik molesztaljak a gyerekuket, vagy ugy bannak a gyerekkel, mint a kutyaval? Sosem fordult elo meg ilyen, ugye? A bortonokben csak ciganyok ulnek? Minden cigany ciganyzenet hallgat, es mind ordibal az uton? Kivancsi lennek, h ha egy magyar gyereket nevelne egy cigany csalad, vajon mi sulne ki belole.

Tudod mi a vicc? A tortenetembol kifolyolag ismerek sok orokbefogadott ember, illetve orokbefogadokat. Akik roma szarmazasu gyerekeket fogadtak orokbe, ha elmennek melletted az uton, neked fel sem tunik, h cigany a kisgyerek. Errol sokan meselhetnenek neked, hogy pl iskola kerul a gyerek, senki nem feltetelezi a kicsirol a szarmazasat, csak ha megemlitik az orokbefogadas tenyet, akkor kerekednek ki a szemek, h jeee, roma a gyerek? Elotte meg dicserik a kicsi boret, h milyen szep, milyen szerencses, h ilyen bore van, biztos a nagypapatol orokolte a szinet. Ennyire szuklatokoruek az emberek.

2015. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
6%

Amit most te írsz az micsoda? Hogy a magyar tehetős családok milyenek meg hogy molesztálják a gyerekeket? Ez nem általánosítás? Nem előítélet? Persze, elvétve vannak ilyen esetek de közel sem olyan mértékű mint a cigányság bűnei nap mint nap, de ezt csak azok tudják akik éltek már közöttük!

Az én párom utálja a cigányság döntő többségét! Miattuk az a kevés rendes, normális ember eleve hátrányból, mínuszból kell felküzdje magát oda ami egy magyar embernek eleve megadatik az élet minden területén!

Nem tudom miért jössz a bőrszínnel, ennek nem sok köze van a dolgokhoz. Nem a bőrszín a rossz hanem az életforma, viselkedés, felfogás..

Szakmámba vág így több tucat gondozottat ismerek és mégtöbb gondozónőt akik sok ellenpéldát meséltek már el nekem, ahol az örökbefogadott gyerek felnőve egyáltalán nem azok szerint az értékek szerint élt, amit az örökbefogadó szüleitől kapott. Elmondásuk szerint ez egy nagyon nehéz szakma, nagyon oda kell figyelni hogy ne égjen ki idő előtt az ember, pont amiatt mert olyan kevés a happy and.

Hiába van egy rendes cigány ember mindenhol az előítéletet kapja és az ember sok esetben (nem minden esetben!) előbb-utóbb meg is felel ezeknek a sztereotípiáknak, ez pszichológia és tény. Ezekért az előítéletekért kik a hibásak? A magyarok? NEM!

De fölösleges úgy látom minden szavam mert pontosan te nem akarod érteni amit én leírok.

2015. okt. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Ossze-vissza irkalsz mindent, csapongsz a temak kozott. Ugy felhuztad magad, h mar az irasjeleket sem ismered fel. Kerdeztem csupan, h ilyenekfol sosem hallottal, ugye? Itt nem en altalanositok, de mindegy, hagyjuk, ha nem tudsz csak veszekedni, es nem erted azt, amit irok


Miert a borszinnel jovok? Ezt komolyan kerdezed, te, "akinek a szakmajaba vag" a tema?


Az orokbefogadottsag serulesekkel jar, mindegy, h ujszulott korban tortenik, vagy idosebb mar a gyerek, a vesztesegelmeny mindig ott van. Ma mar tanfolyamok vannak, pszichologiai szuresek, ahol az orokbefogadokat felkeszitik a gyerek leendo problemaira, nyujtanak nemi ralatast, h mikkel kell majd egyutt megbirkozniuk, amikor csaladda fognak formalodni. Regebben ezzel nem torodtek, voltak is problemas gyerekek, kamaszok rendesen, de a pronlema gyokere mindig maga az orokbefogadas, es az utana jovo hazugsagok(pl nem mondtak el a tenyt a gyereknek), vagy maga a teny, es az azokkal jaro tunetek elbagatelizalasa.

Ma nar ezek nem fordulhatnak elo, vagy sokkal kisebb szamban, az en idomben szegyen volt, a mostani kamaszok batran kiallnak pl radiomusorban beszelni a temarol, lassan rend lesz a fejekben, ma mar pl a nyilt orokbefogadasok alapitvanyai eloadasokat szerveznek, ahol a leendo szulok, es csaladok tamogatast kaphatnak. Egyre kevesebb lesz az altalatok leir, romatelepre visszavagyo, es elzullo fiatal, mert a csaladjaban is megkapja a megfwlelo torodest, nem lesz hianyerzete, es nem fogja azt erezni, h a nyomortelepen van a helye.

2015. okt. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

"Szakmámba vág így több tucat gondozottat ismerek és mégtöbb gondozónőt akik sok ellenpéldát meséltek már el nekem, ahol az örökbefogadott gyerek felnőve egyáltalán nem azok szerint az értékek szerint élt, amit az örökbefogadó szüleitől kapott. Elmondásuk szerint ez egy nagyon nehéz szakma, nagyon oda kell figyelni hogy ne égjen ki idő előtt az ember, pont amiatt mert olyan kevés a happy and."


Te mirol beszelsz??? Milyen gondozonorol, meg orokbefogadasrol? Az orokbefogadottnak nincs gondozonoje, annak szulei vannak, te a neveloszuloi halozatot mosod ide, es raadasul fogalmad sincs arrol, h mi a kulonbseg a ketto kozott.

Minek irkalsz ide, ha gozod sincs a temarol?

2015. okt. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagynénémék. 3 éves volt az unokatesóm, mikor örökbe fogadták. Szegény borzasztó körülmények közül került ki és nagyon le volt maradva a kortársaihoz képest. Emlékszem, se beszélni, se járni nem tudott még akkor. Sokáig fejlesztésre kellett járnia, de egészséges felnőtt lett belőle. Több szakmája van, dolgozik, közben ellátja a beteg anyukáját. Végtelenül kedves, rendes lány.
2015. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

Mi az hogy gőzöm sincs a témáról? Te mit képzelsz magadról?

Leírtam hogy ismerek olyan családokat ahol örökbefogadott cigány gyerekek vannak és külön leírtam hogy ismerek gyermekotthoni gondozónőket AKIK ELMESÉLTEK NEKEM RENGETEG ELLENPÉLDÁT, akiket ŐK ismernek! Így érthető volt? Sőt, ismerek nevelőszülőt is ha már itt tartunk. Pontosan tudom mi nevelőszülő, gondozó és örökbefogadó szülő közötti különbség! A gondozónők kiégését pedig arra írtam mikor a fiatal felnőtt kirepül a gyermekotthonból aztán lecsúszik, ezt nehéz megélniük mert a sok év alatt közel kerülnek hozzájuk a gyerekek. Ennyit írtam, remélem érthető.

2015. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagynéném nem örökbefogadott, de nevelt többek között két cigánylányt (a családdal nem tartották a kapcsolatot). Az egyik tinédzser korában (még gyerekként) megszökött egy közelben dolgozó roma kőművessel, aztán sorra szülte neki a gyerekeket. Utólag rájött, hogy otthon aranyélete volt ehhez képest, de akkor már nem tudta visszacsinálni. A másik lány tanult, teljesen normális életet él, egy magyar férfihoz ment hozzá, dolgozik, két gyereke van.
2015. okt. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Cigány örökbefogadott vagyok, neurológusként dolgozom külföldön. Mondhatni, hat évesen csöbörből vödörbe kerültem. A vér szerinti családomban elhanyagoltak és fizikailag bántalmaztak. Az örökbefogadóimnál viszonylag jó körülmények között éltem, de ott is "ki kellett belőlem verni a rossz vért". A vasfegyelem miatt kialakult teljesítménykényszert és perfekcionizmust sikerült a saját javamra fordítanom. Vittem valamire, ahogy a kérdező fogalmazott. De senkinek nem kívánom azt az életet, és az utána következő megküzdése szakaszt, amin átmentem.
2015. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

Ide most ketten irtunk, akik "vittek valamire", de biztos, h tobben vagyunk itt az oldalon is, csak nem szolnak hozza.


Aki eleve nyitottabb, elfogadobb, annak ugysem kell magyarazkodnunk, aki pedig nem, annak napestig mondhatnank, akkor sem hinne el, h a szarmazas nem eleve elrendeles. Idaig is el kell jutni, h nem erdekel mas velemenye, mert tisztaban vagyok a sajat ertekeimmel, ezt meg tanulnom kell. Elnezest a kerdezotol, h vitaztam a kerdese alatt.

2015. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen van! A korházból adták ki nekik!

Jelenleg 20 éves, főiskolára jár.

2015. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!