Szerintetek hogy lehet kivitelezni egy nőnek az örökbeadást?

Figyelt kérdés
Különösen ha felnőtt dolgozó nőről van szó. Sokszor olvastam itt,hogy lehetőségként írják. Igen àm,de amikor az emberek többsége örül ha munkahelye van, hogy kockáztatna be ilyet? Mit mondana a kollégáknak? Elmenne táppénzre mig megszül ami semmire nem elég? Miből finanszirozná a terhességet? Ti mit gondoltok ez hogyan kivitelezhető?
2016. márc. 19. 14:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
98%
Örökbe fogadó vagyok, nyílt örökbe fogadással lett a fiam, 4 hónapos terhes volt a szülőanyuka amikor megismertem. Én csak a saját esetünket tudom veled megosztani, mi fizettük innentől az orvost, a vitaminokat. Olyan munkahelye volt, ahol már a 7. hónapban elküldték táppénzre, innentől befizettem egy hozzá közeli iskolába ebédre és néha bevásároltam neki alapélelmiszert, mert a táppénze épp az albérletére volt elég, azon felül nem sok mindent tudott volna magának venni, talán 1 hétig kenyeret. Szóval kisegítettem ebben az időszakban egészen addig míg vissza nem mehetett dolgozni. A kollégái tudom, hogy előtte is, utána is amikor már visszament dolgozni mondták neki a magukét , nagyon lekezelőek voltak vele, de mondtam neki hogy minden csoda 3 napig tart valahogy bírja ki és jobb lesz a helyzet. Mára ez már normalizálódott, már nem bántják, nem foglalkoznak vele, de tudom hogy ez nagyon nehéz időszak volt neki. Aki itt szidja az örökbe adót, neki üzenném, hogy nehogy azt higgye , hogy egy leányálom és csak eldobja minden esetben az anyuka a gyerekét mert nem kell neki. a Mi esetünkben kiderült a történetem alatt szerintem, hogy egyszerűen nem tudta volna megtartani, egyedülállóként albérletben, minimálbéres fizetéssel. Többször találkoztunk már azóta, nem direkt, csak véletlenül összefutottunk és mind a kettőnknek jó volt találkozni, ő látta hogy a fiúnk szépen fejlődik, szeretetben, rendezett anyagi háttérben nő fel, nekem meg azt, hogy lelkileg egyenesbe jött és szépen alakul az élete. Biztos vagyok benne, hogy eljön a nap amikor majd kicsit összefonódik az életünk és semmilyen rossz érzés nincs emiatt bennem. Örökre hálás leszek neki azért, hogy nem a könnyebb utat az abortuszt választotta, hanem a legszebb ajándékot adta nekünk amit ember embernek adhat.
2016. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%

Na igen, ez is egy lehetőség, 11-es.

Nem tudom, én titkossal kerültem a szüleimhez, úgyhogy ebben az esetben nem számíthat a szülőanya a leendő szülők segítségére, de úgy nézem most, hogy az anyaotthonokban ugyanúgy segítenek. Nonprofit szervezetek, ezért vannak.

2016. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a legtöbb örökbeadó nőt pont nem az érdekli h ki mit szól hozzá, mivel a sajàt gyermekéről van szó, a másik me,g h a legtöbb ilyen nő nem egy dolgozó tisztes nő, akinek lenne félteni valója v becsülete v jóhíre
2016. márc. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Jah, mert aki felelőtlenül szexel, az már csak utolsó r.banc lehet. Egyre jobbakat írtok.
2016. márc. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20%

Nem, csak nem éppen értelmiségi aki idáig jut, hogy le kelljen, v önszántábol leakarjon mondani a gyermekéről.

Persze vannak kivételek, de szerintem nem esik meg minden sarkon hogy pl a titkárnő megy szülni aztán gyerek sehol, munka folyt köv

2016. márc. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

De szóval ha pl egy titkàrnő van olyan "erős" hogy lemondjon gyermekéről, szerintetek hezitàlna azon, hogy jaj mások mit szólnak hozzá?

Mert akkor megint nem tűnik értelmesnek sem az illető.

2016. márc. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek, ezek egyedi esetek.

Igen, tisztában vagyok vele, hogy sok örökbeadó beleesik a felelőtlen tini a vagy tájékozatlan munkanélküli kategóriába, de azt gondolom, hogy akármilyen státuszban is van az illető, nem fog dobni a hangulatán a környezet reakciója. Nem az, hogy annyira érdekelné őket, csak megnehezíti az amúgy is pokoli helyzetet. Úgyhogy biztos kevesen vannak, akik egy vállrándítással magasról tesznek a beszólogatókra, akkor is, ha ez lenne a jó stratégia.

[link]

Tessék, itt egy hivatalos statisztika, hogy ne a levegőbe beszéljünk már, hanem legyen valami alapunk a szájtépésre. Mindenki olvasson ki belőle, amit akar.

2016. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!