Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadottak, ti kíváncsia...

Örökbefogadottak, ti kíváncsiak vagytok a biológiai szüleitekre?

Figyelt kérdés

Én sose kerestem őket, mondván, ők se nagyon erőltették meg magukat miattam, de így huszonöt éves fejjel elbizonytalanodtam. Az örökbefogadó családommal nem tartom a kapcsolatot, nincs miért. Gyerekkoromban átestem a bántalmazás elég széles skáláján, az első adandó alkalommal elmenekültem onnan. Most viszont nagyon rám tört a hiányérzet, hogy nekem kimaradtak bizonyos dolgok, és tudom, hogy ez már nem behozható, csak mégis, bennem van az igény, hogy tartozzak valahová, valakikhez. Viszont ha most megkeresném őket, az olyan... nem is tudom. Valószínűleg abban a hitben élnek, hogy jó helyen voltam, gondolom, már elszámoltak a lelkiismeretükkel, és most állítsak be azzal, hogy rohadtul nem így volt? Hazudni meg minek? Azt se tudom, mit mondanék nekik. De megint ott motoszkál az idealista kisördögöm, hogy talán az egészből egy szép nagy egymásra találás lenne. Jó lenne olvasni hasonló cipőben járók hozzáállását, vagy akár olyanokét is, akik nem érintettek, viszont tudják, mit tennének adott helyzetben...

Bocs a sok rinyálásért.



2016. márc. 20. 11:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Lehet, hogy segíteni a döntésben, és az első lépések megtételében is, ha találkoznál hasonló sorsúakkal. A Mózeskosár Egyesületet pont az örökbefogadottak és örökbefogadók segítésére, tanácsadására hozták létre több mint húsz éve, ismerem őket, elhivatott szakemberek, remek csoportjaik vannak, de egyéni tanácsadás keretében is szívesen segítenek. Csak egy ötlet.

Egyébként ők kiadtak nemrég egy könyvet az örökbefogadásról, amiben nagyon érdekes történeteken keresztül mutatja be az örökbefogadások szereplőinek (vér szerinti szülő, örökbefogadók és örökbefogadottak) érzéseit, vágyait, kérdéseit, félelmeit, és sok „gyökérkereséses” történetet is (Joyce Pavao: Az örökbefogadás háromszöge).

Sok sikert!

2016. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

5-os vagyok.

A Pavao konyv nekem is megvan, sikerult par dolgot helyre tennem magamban, az olvasas utan.

De meg mindig azt mondom, h egyedul ne vagj bele, legyen vki melletted, oltari megrazkodtatas. A konyvben is benne van, h az elso talalkozas a vsz-ivel pokoli tud lenni, attol fuggetlenul, h mit talalsz. Es altalaban nem sikertortenetek szoktak lenni, jo ilyet olvasni, de donto szamban inkabb csalodast okoz.

2016. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ujra en vagyok, az otos.

[link]

Itt ki is targyaltuk ezt a konyvet, illetve egy reszet, hatha segit.

2016. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! A dolog már folyamatban van...
2016. márc. 27. 12:05
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
kíváncsian várom a végkifejletet! :) Szorítok! :)
2016. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Szóval...

Hivatalos úton kerestem meg a vérszerinti anyámat, meglepően gyorsan történtek a dolgok, nemrég megvolt az első találkozás is.

Kemény napokon vagyok túl, nem is volt kedvem egyből ide rohanni és lepötyögni, ami történt, de végülis pozitívnak gondolom a végkifejletet. Rosszabbra számítottam, anyám egy teljesen normális nő, nagyon hasonlítok rá külsőre és természetre is. Beszélgettünk, bár láthatóan nem tudta, mit kezdjen most velem. Számot cseréltünk, úgyhogy azt hiszem, megvárom, amíg ő keres legközelebb. Viszont kiderült, hogy van egy testvérem, vele még nem találkoztam, de megígérte, hogy összehoz vele. Bár nem tudom, mi lesz belőle, mert az öcsém nem tud rólam.

Ami nagyon bánt, hogy nem tudtam vele teljesen őszinte lenni. Kérdezgetett, hogy milyen életem volt, stb... Hát erre csak annyit tudtam nagy nehezen kinyögni, hogy ja, minden oké volt... De annyira nyilvánvaló volt, hogy hazudok, hogy rendesen beállt a kínos csend, ő nem mert belemenni, én meg nem akartam rázúdítani mindent...

Majd talán legközelebb. Mindent összevetve örülök, hogy így alakult, csak kicsit nehéz még... Köszönöm a támogatásotokat!

2016. ápr. 7. 10:50
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gyors volt! Orulok, h viszonylag jol telt, en sem tudtam hirtelen elmondani mindent, ehhez ido kell, megismerni kicsit a masikat.

Jo uton haladsz, tudom, h lelkileg razos, de ha beszelgetni szeretnel, irj ujra privit. :)

Andi

2016. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

nem engem a nagyszüleimnek paszoltak le

több mint 20 évig egy kiba'ot karácsonyra nem jött el

aztán mikor anyagilag sza'ban volt minden nap a küszöbön ette a fene

én simán elkültem mert érzelmileg semilyen szinten nem érintet meg egy vad idegen

2016. ápr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnálom. Ez a nézőpont is érthető.
2016. ápr. 10. 20:33
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
örülök én is, hogy jól alakult, mert hát úgy gondolom elsőre ez egy jó kezdet :)
2016. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!