Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadottak, ti kíváncsia...

Örökbefogadottak, ti kíváncsiak vagytok a biológiai szüleitekre?

Figyelt kérdés

Én sose kerestem őket, mondván, ők se nagyon erőltették meg magukat miattam, de így huszonöt éves fejjel elbizonytalanodtam. Az örökbefogadó családommal nem tartom a kapcsolatot, nincs miért. Gyerekkoromban átestem a bántalmazás elég széles skáláján, az első adandó alkalommal elmenekültem onnan. Most viszont nagyon rám tört a hiányérzet, hogy nekem kimaradtak bizonyos dolgok, és tudom, hogy ez már nem behozható, csak mégis, bennem van az igény, hogy tartozzak valahová, valakikhez. Viszont ha most megkeresném őket, az olyan... nem is tudom. Valószínűleg abban a hitben élnek, hogy jó helyen voltam, gondolom, már elszámoltak a lelkiismeretükkel, és most állítsak be azzal, hogy rohadtul nem így volt? Hazudni meg minek? Azt se tudom, mit mondanék nekik. De megint ott motoszkál az idealista kisördögöm, hogy talán az egészből egy szép nagy egymásra találás lenne. Jó lenne olvasni hasonló cipőben járók hozzáállását, vagy akár olyanokét is, akik nem érintettek, viszont tudják, mit tennének adott helyzetben...

Bocs a sok rinyálásért.



2016. márc. 20. 11:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A nagypapám nevelőszülőknél nőtt fel, 3gyerekes vidéki házaspár, szeretetet sose kapott, dolgoztatták, bántották is olykor. Megkereste az igazi szüleit, az apja rendes volt, az anyja kevésbé.

A nevelőszülőket 2x látogatta meg még az elején aztán többé nem. Az igazi szülőkkel és testvérekkel sem lett szoros kapcsolat.

2016. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Dika :) válasza:
100%
Szia :) engem is örökbe fogadtak és egy ideig kíváncsi voltam a vérszerinti szüleimre! (12 éves koromig) aztán megtudtam hogy hivatalosan csak 18 éves korom után vehetem fel velük a kapcsolatot ami rengeteg papírmunkával jár...akkor nem is foglalkoztam vele.. most 20 évesen viszont hogy szinte a saját lábamon állok úgy érzem tartozom magamnak annyival, hogy adok egy esélyt a vérszerinti szüleimnek hogy megmagyarázzák hogy miért is "dobtak" el maguktól főleg úgy hogy több testvérem is örökbe van adva..én már csak ezért is megkeresném őket de csak is úgy hogy az örökbe fogadó szüleim nélkül hiszen ők neveltek fel..szeretnek családot adtak nekem.. nem akarom megbántani őket...persze megértenék de akkor is ez az én dolgom :) remélem segítettem egy kicsit :)
2016. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ.

Hát én azóta mint írtam is, megkerestem őket, és csak azt tudom mondani, hogy aki úgy érzi, hogy meg kell tennie, az tegye meg, mert csak nyertem vele. De nekem veszítenem nem nagyon volt mit, mert az ugye nem játszott, hogy ezzel valakit meg is bánthatok. Viszont ha én örökbefogadó szülő lennék, szerintem jobban fájna, ha a gyerek a hátam mögött intézkedne. Az tök természetes, ha ez valakit érdekel, meg gondolom a szülőket fel is készítik erre. Mindegy, te dolgod, csak az lesz a ciki, ha utólag derül ki... Szerintem.

2016. máj. 22. 00:00
 24/25 Dika :) válasza:
tudnak róla hogy meg akarom keresni őket de nem szeretném odavinni őket így gondoltam :) és persze támogatnak is ebben és segítenek
2016. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Hát akkor nincs gond. Készülj fel egy kisebb sokkra is, nem tudhatod, kivel kerülsz szembe, de amúgy hajrá. Jogunk van tudni.
2016. máj. 25. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!