Ti mit gondoltok erről? Lehet örökbefogadtak?

Figyelt kérdés

Sokszor felmerült bennem, de mindig elhessegettem a kérdést azzal, hogy úgysem változtatna semmin. Vannak/voltak gyanús dolgok mindig, de sok más oka is lehet. 89-ben születtem, nincsenek babaképeim. Minden tesóm születése és babakora le van fedve képekkel, rólam 1 kép van, ami 1 éves korom körülről származhat, a többi mind későbbi. Igazán csecsemőkori képem nincs egyáltalán, pedig a nagyobb tesómról van és mindig volt otthon fényképezőgép. Azt tudom, hogy a szüleimet foglalkoztatta az örökbefogadás, mert nagyon képben vannak mindennel a témában, a nagyobb testvérem sérülten született, gondolom ezért is merült fel. Az idősebb tesóm és köztem kb 2 év van (1 év 10,5 hónap).

Nagyon jól emlékszem, hogy pici gyerek koromban többször felmerült beszélgetés szintjén az örökbefogadás és nagyon jól él bennem, hogy anyukám megkérdezte, tudni akanám-e, ha örökbefogadtak. Sokáig gondolkodtam rajta, aztán azt mondtam, hogy nem, mert nem változtatna semmin.

Gondolkodtam rajta, hogy elmegyek a TEGYESZhez, de Anyukámnak vannak ott ismerősei (ott is és a Bölcső Alapítványnál is van egy barátnője), félek, hogy tévedek és kínos lenne, ha kiderülne, hogy felmerült egyáltalán bennem a dolog. Vagy szólnának neki, ha kikérném a papírjaimat. Nem tudom. Ami elgondolkodtatott, hogy tévedek, hogy itt van nálam a születési anyakönyvi kivonatom és egyrészt a születésem után 2 nappal állították ki, másrészt ők szerepelnek rajta szülőként (mástól azt hallottam, hogy nála az anyakönyv 2 évvel később lett kiállítva, ez lett neki gyanús) és szerepel rajta, hogy 2, illetve 32 nappal később az anya felvette a különböző támogatásokat. Ha ez egy utólag kiállított anyakönyv lenne, akkor nem szerepelnének rajta szerintem ilyenek önkormányzati pecséttel. Bizonytalan vagyok. Mit gondoltok?



2016. júl. 15. 08:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
9-es! ha valakit 2 évesen fogadnak örökbe akkor új anyakönyvi kivonatot kap az örökbe fogadók adataival és az új nevével, tehát igen akkor 2 évvel a születése után állítják ki az új anyakönyvi kivonatot a régit meg a tegyesz (vagy alapítvány)őrzi...
2016. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 15. 10:42
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Örökbefogadásban nem vagyok jártas,de 2 pici gyermekem van,22 hó különbséggel születtek,pont,mint Ti és elmondhatom,el tudom képzelni,hogy Rólad nem készült annyi fotó,mint a tesódról,de nem azért,ahogy azt itt valaki írta,mert a 2. nem lenne akkora szám,ez nem így van,viszont 2 kis korkülönbséggel született kisgyerekkel az első idökben rengeteg dolog van,rengeteg időt és energiát felemészt,hogy mindent megadjunk nekik,főleg,ha valamelyik kicsit nehezebb eset,hidd el nekem,nem az lesz a legfontosabb,hogy képeket csináljunk,hanem,hogy elegendő figyelem háruljon rájuk és semmiben ne szenvedjenek hiányt,maga a csecsemő rengeteg törődést igényel,hiszen teljesen rád szorul mindenben,a "nagytesó" pedig még nem érti az új helyzetet teljesen,meg kell békélnie a változásokkal,ráadásul ő pont ebben az időszakban kezd belecsöppenni a dackorszakba. Megmondom őszintén,mi rengeteg képet csináltunk mindkettőről,de lehet a fiamról kicsit kevesebbet,ezt nem tudom,de videóból sokkal kevesebbet és nem azért,mert őt ne szeretnénk annyira,vagy az ő 1. kacaja nem érne annyit,mint a lányomé,hanem mert a fiam annyira anyás volt (és még 1 évesen is az azért),hogy a mosdóba is úgy jártam,hogy magamra kötöttem,mert sírt nélkülem,a lányom is csatlakozott persze,hisz semmibő nem maradhat ki,aztán kipakolta a szekrényt,kiborított valamit stb..stb... időm nem volt főzni sem,nemhogy fényképezni! Én egyébként örülnék,ha olyan kapcsolat lenne köztünk később,hogy,ha ilyesmi jut az eszébe,elém áll és megkérdezi,tudva,milyen érzések kavarognak benne,biztos nem a saját sértettségemmel törődnék,hanem őt próbálnám megnyugtatni! Az őszinte beazélgetést javaslók táborához csatlakoznék! Egyébként,ha úgy gondolod a szül.anyakönyvi kivonatod alapján,hogy már csecsemőkorodban örökbefogadtak,akkor is tudtak volna képeket készíteni és az örökbefogadás témája lehet azért merült fel nálatok,mert hallottál róla valaitől és kérdezősködtél,vagy volt ismerős örökbefogadott gyerek stb. csak erre má nem emlékszel ennyire részletesen!
2016. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Az anyakönyvi kivonatot szereplő dátum nem mervado. Én 40 éves vagyok, 4 éve kértem egy születési anyakönyvi kivonat másolatot -olcsóbb volt, mint az eredetit lefordittatni- így azon egy 4 évvel ezelőtti dátum szerepel. Nyilvánvalóan nem akkor születtem. Simán lehet, hogy az eredeti kivonat elveszett és kértek egy újat,
2016. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%
Engem nem fogadtak örökbe, mégis 6 naposan kaptam anyakönyvit. (1997)
2016. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
Megkerdezted vegul?
2016. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%
Na, kiderült?
2016. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Eléggé elraktam ezt a kérdést a hátsó polcra, viszont szeretnénk a férjemmel örökbefogadók lenni és hamarosan beadjuk a kérelmünket is és nekiállunk a folyamatnak, így ismét fel-feljön bennem az az apró kis kétely, egy motoszkálás, hogy ezt talán jó lenne tisztázni még azelőtt. Ma bementem a tegyeszhez, azt gondoltam, hogy ott kell kezdenem, egy végtelenül kedves nő beszélgetett kicsit velem és adott egy telefonszámot, ő tovább küldött, a lényeg, hogy holnapra van időpontom egy gyámügyes ügyintézőhöz. Kiléptem a komfortzónámból, sosem gondoltam volna, hogy meglépem ezt, kicsit rosszul érzem magam emiatt. Szégyellem magam, hogy ezt a szüleim háta mögött teszem, hogy vannak bennem ilyen gondolatok, de szeretném egy "nem" válasszal lezárni a történetet. Vagy megnyitni egy újat, ha igent mondanak. Meg fogom írni, hogy mi lett a vége. Nem tudom, hogy mennyire gyors az adatlekérés.

Annyit még talán hozzá tudok tenni a kérdésben leírtakhoz, hogy bár akkor tudom, hogy nem volt még nyílt örökbefogadás, ezért a 2 napon belül kiállított anyakönyvi kivonat a szüleim nevére ellentmondhat az örökbefogadás történetének, de a nagynéném szülésznő, már akkor is ez volt a hivatása, biztos vagyok benne, ha kellett volna, minden követ megmozgat.

2017. márc. 28. 19:19
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
:) pedig szerintem egyszerűen megkérdezhetted volna a szüleidet és én biztos vagyok benne, hogy nem fogadtak örökbe... (ha tévedek akkor meg elég furcsán álltak a dologhoz a szüleid, hogy nyíltan beszélgetnek előtted a témáról, de téged nem avatnak be) Sok szerencsét a gyámügyhöz és a későbbi örökbe fogadáshoz! :) (várom a fejleményeket kíváncsi vagyok)
2017. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Leadtam egy adatkérőt, jegyzőkönyvezték, várom az eredményt, az ügyintézővel beszélve már én is azt gondolom, hogy nem sok esélye van annak, hogy örökbefogadtak, de ezt a kérdést így tudom a legbiztosabban, minden kétséget kizáróan lezárni magamban.
2017. márc. 30. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!