Ti mit gondoltok erről? Lehet örökbefogadtak?

Figyelt kérdés

Sokszor felmerült bennem, de mindig elhessegettem a kérdést azzal, hogy úgysem változtatna semmin. Vannak/voltak gyanús dolgok mindig, de sok más oka is lehet. 89-ben születtem, nincsenek babaképeim. Minden tesóm születése és babakora le van fedve képekkel, rólam 1 kép van, ami 1 éves korom körülről származhat, a többi mind későbbi. Igazán csecsemőkori képem nincs egyáltalán, pedig a nagyobb tesómról van és mindig volt otthon fényképezőgép. Azt tudom, hogy a szüleimet foglalkoztatta az örökbefogadás, mert nagyon képben vannak mindennel a témában, a nagyobb testvérem sérülten született, gondolom ezért is merült fel. Az idősebb tesóm és köztem kb 2 év van (1 év 10,5 hónap).

Nagyon jól emlékszem, hogy pici gyerek koromban többször felmerült beszélgetés szintjén az örökbefogadás és nagyon jól él bennem, hogy anyukám megkérdezte, tudni akanám-e, ha örökbefogadtak. Sokáig gondolkodtam rajta, aztán azt mondtam, hogy nem, mert nem változtatna semmin.

Gondolkodtam rajta, hogy elmegyek a TEGYESZhez, de Anyukámnak vannak ott ismerősei (ott is és a Bölcső Alapítványnál is van egy barátnője), félek, hogy tévedek és kínos lenne, ha kiderülne, hogy felmerült egyáltalán bennem a dolog. Vagy szólnának neki, ha kikérném a papírjaimat. Nem tudom. Ami elgondolkodtatott, hogy tévedek, hogy itt van nálam a születési anyakönyvi kivonatom és egyrészt a születésem után 2 nappal állították ki, másrészt ők szerepelnek rajta szülőként (mástól azt hallottam, hogy nála az anyakönyv 2 évvel később lett kiállítva, ez lett neki gyanús) és szerepel rajta, hogy 2, illetve 32 nappal később az anya felvette a különböző támogatásokat. Ha ez egy utólag kiállított anyakönyv lenne, akkor nem szerepelnének rajta szerintem ilyenek önkormányzati pecséttel. Bizonytalan vagyok. Mit gondoltok?



2016. júl. 15. 08:53
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
79%
mennyi időt mondtak, hogy mikorra lesz eredmény?
2017. márc. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!