Mi a helyes reakció arra ha újszülöttkorban örökbefogadott kamaszfiam a születési nevén hozott létre facebook profilt?

Figyelt kérdés

Itthon nyíltan és őszintén beszélünk az örökbefogadásról kiskorától kezdve.

Ismerősök, rokonok felháborodtak fiam azon tettén, hogy a születési nevén hozott létre facebook profilt, mert megjelent nekik lehetséges ismerősként és rájöttek mi a helyzet. Mikor jeleztem a fiamnak, hogy milyen felháborodottan jelezték többen a dolgot nekem akkor elmosolyodott és azt mondta mindenki azt gondol amit akar, majd megpuszilt és megölelt.


2016. nov. 20. 08:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Azt mondta azért pont ezen a néven, mert ezt a nevet is a magáénak érzi.
2016. nov. 20. 09:28
 12/19 A kérdező kommentje:

10- es!

Azt írtad érdekes a fiam és nem irigyelsz... imádnivaló fiam van, kár, hogy nem ismered.

2016. nov. 20. 09:31
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Semmi baj nincs.

Megindokolta hogy azt a nevet is magáénak érzi meg azt is amit tőletek kapott. Gondolom a hétköznapokban azt használja lehetséges hogy a neten tálalt rá lehetőséget hogy a másikat is használhassa valamilyen formában.

Szerintem baromi jó szülők lehettek ha a 17 éves kamasz fiad megölel és megpuszil.

A legtöbb 17 éves ezt cikinek tartja és valahol a szülőktől messze iszik/drogozik vagy csak simán bulizik.

Szeretnék majd olyan jó szülő lenni mint a kérdező.

A helyes reakció meg gondolom az hogy hagyod. Lehet meg fogja unni és visszacseréli de az is lehet hogy nem. De te gondolj arra hogy attól még ugyanúgy a te fiad. Vannak akik furcsa beceneveken vagy álneveken regisztrálnak. Neki legalább van köze ahhoz amit beírt.

2016. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs helyes reakció, csak reakció van. Mindenkinek vérmérsékletének, érzelmi világának és beállítottságának megfelelően más lenne a helyes reakció. Ilyen helyzetben nincs egyetemes reakció.


Ha te úgy érzed helyesen reagáltál, akkor biztosan úgy is van!

2016. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok


Mivel szep neve volt a gyereknek megmaradt ...

Ennyi tortent mivel nem kotelezo megvaltoztani

2016. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

6-os,teljesen rendben van az utolsó mondat is.

Saját tapasztalatból mondom,hogy van olyan tini,aki megpuszilja az anyukáját,de ha valami problémája van akkor azt soha nem beszéli meg vele,inkább eltitkolja,mert náluk csak bizonyos témáknál van egyenrangú beszélgetés.

Nem ismerem a kérdezőt,így nyilván általánosításokat,saját tapasztalatokat tudok csak mondani,ha ez rájuk nem igaz,akkor nyilván nem veszi magára.

2016. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy örökbe fogadott fiam, bár még ő kicsi.. de pl el tudnám képzelni, hogy azért regisztrál a születési nevével, hogy így könnyebben megtalálja a szülőanyukáját, vagy testvérét (én fiamnak van testvére)

Az nem lehet hogy emiatt regisztrált ezzel a névvel? De lehet tényleg csak annyi, hogy ezt is sajátjának érzi és "legalább a face-n" ezt használhatja. Esetleg azt megkérdezheted tőle, hogy így szeretné-e megkeresni a vér szerinti hozzátartozóit, mert akkor te is segítesz neki :)

1-es! a vezetéknév 1 esetben nem változik meg örökbe fogadásnál, ha a születési név is ugyanaz mint az örökbe fogadó vezetékneve... keresztnevet aki akarja megváltoztatja aki akarja nem...

2016. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha otthon nem érzed az elutasítását, akkor nem gond. Lehet szeretné megtalálni a rokonait, vagy szeretné, ha rátalálnának. Erre nagyon jó a fb. És még csak fel sem fedi az "igazi" nevét előttük. Ha akar, felszívódik/eltűnik.
2016. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha megpuszilt és megölelt, és a te kommentjeidből is érzem, hogy süt a szeretet iránta - akkor nincs semmi gond. Mindenki azt gondol amit akar, csak ti szeressétek egymást.


Nekem van egy örökbefogadott kisfiam, aki most 7 éves. Jó fél éve egy közös kisautózás közben egyszer csak felnézett, és azt kérdezte tőlem:

- Mond apa! Az hogy örökbefogadtatok, az azért örök, mert azt jelenti, hogy mostmár örökre te leszel az apukám?

Annyira váratlanul ért a kérdés, és meg is hatódtam tőle, hogy több szívdobbanásnyi ideig megszólalni sem bírtam. Aztán végre összeszedtem magam, odanyúltam a kezemmel megsimogatni a buksiját, és mosolyogva bólintottam:

- Igen kisfiam! Azért örök, mert mostmár örökre én leszek az apukád!

Szemmel láthatóan megnyugtatta a válasz, és úgy folytatta a kisautózást, mintha mi sem történt volna.

2016. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!