Hogyan neveljem?

Figyelt kérdés

Először is le akarom szögezni, hogy másnak is kikértem a véleményét, de a tietekre is kíváncsi vagyok.


A történet ott kezdődik, hogy nincs méhem...

A párommal egy kisbabát akarunk örökbefogadni, de nem tudjuk, hogy melyik lenne a jobb:

1., Kiskorától tudja, hogy nem mi vagyunk az "igazi" szülei

2., Kamaszkorban (10-16) évesen tudja meg

3., Ne tudja...


Előre is köszönöm!❤



2017. ápr. 29. 08:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Ugye tudod hogy egy örökbefogadás sok-sok évig eltart? Nem bàntàsbòl , csak kíváncsi vagyok h tudod e. Addig még bőven van időtök kitalálni
2017. ápr. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Csak és kizárólag az első verzió.

Egy kamaszt sokkolna egy ilyen információ, a ne tudja meg pedig a mai világban esélytelen - és nem mellesleg simán lehet hogy örök harag lesz a vége, amikor kiderul

2017. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%
Nem szabad neki megmondani.
2017. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
egyértelműen az első.
2017. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%

Jó kérdés.


Először is szögezzük le, hogy a harmadik opció nem lehetséges, mert előbb utóbb mindenképp kiderülne. Azt ugye tudod, hogy pl iskola/óvoda beíratásnál egyes helyeken ki kell tölteni egy kérdőívet amiben az is benne van, hogy örökbefogadott e a gyerek vagy sem?


Ha kiskorától úgy álltok hozzá, akkor lehet úgy fog felnőni, hogy nem számít nektek semmit hiszen még hangsúlyozzátok is, hogy még véletlenül se ti vagytok az igazi szülei. Szerintem ez hosszú távon inkább romboló hatású.


Szóval én arra szavazok, hogy olyan korban amikor már megérti, és kötődik eléggé hozzátok mondjátok el neki. Olyan 6-10 éves korig, attól függ hogy látjátok majd a szellemi/lelki érettségét, mert ez ugye mindenkinél más.

2017. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Kiskorban. Akkor hozzaszokik a tudathoz es hidd el, nem is fogja erdekelni, titeket fog szulokent szeretni :) Ismeroseim igy tettek.
2017. ápr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Örökbefogadás előtt oktatáson vesztek részt, ott ez is szóbakerül.

Egyébként szerintem az a legjobb megoldás, ha tudja, hogy nem te szülted, viszont ettől ugyanolyan "igazi" szülei vagytok.

2017. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

Kiskorban.

Volt egy csoporttársam, ő kamasz korában tudta meg, hogy örökbefogadták, akkor is véletlenül. (Mert igen, általában kiderül) Nagyon kiborult, sokat járt pszichológushoz.

Ha kiskorától tudja, az ő szintjén elmagyarázod neki, akkor később nem rázza meg, nem érzi magát becsapva.

2017. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
A szakemberek azt ajánlják, hogy kezdettől tudnia kell. Szerintem itt nem szakemberek válaszolnak, kik vagyunk mi, hogy esetleg felülbíráljuk a hozzáértők tanácsát?
2017. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Apám örökbefogadták a nagyszüleim. Kicsi korától tudta, ő és a (mostoha)bátyja is.

Neki ez így volt természetes. Egyáltalán nem viselte meg. Azt mondta, hogy hálás a szüleinek is, amiért szeretetben felnevelték, és a vér szerinti anyjának is, aki az életét adta érte (belehalt a szülésbe).

2017. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!