Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló férfiként mennyi...

Egyedülálló férfiként mennyi az esély a sikeres örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom semmi értelme családalapitáshoz nőt keresni. Aki komolyan gondolja attól már félnek manapság a csajok én úgy tapasztalom. Az árvaházak tele vannak úgyis. Én meg úgy érzem képes lennék felnevelni egy lurkót egyedül is. Nem vagyok perverz. Anyagi gondjaim nincsenek. Csak szeretném végre kimutatni a szeretetem valaki felé és ha ez egy gyerek akkor az.
2017. jún. 9. 12:20
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
75%

"Csak szeretném végre kimutatni a szeretetem valaki felé és ha ez egy gyerek akkor az."


Na, ez beteges. Vegyél akkor kutyát inkább.

2017. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Az a beteges, hogy törődni akarok valakivel? Nem akarom, hogy elmenjen az életem a semmibe? Amúgy rendesen csőlátásotok van. Írtam már, tudom, hogy más a kapcsolat egy partnerrel mint egy gyerekkel ne nézzetek már aberáltnak!
2017. jún. 9. 13:52
 23/42 anonim ***** válasza:
98%
Az ok,hogy egy gyerek felé akarod kimutatni a szeretetedet,de mégis jobb lenne előbb egy párkapcsolat és ha megtalálod a megfelelő személyt akkor jöhet a gyerek is.A leirtak alapján valami üresség van az életedbe és azt kellene pótolni,de nem biztos hogy azonnal egy gyerekkel.Ha viszont szivesen foglalkozol gyerekekkel biztosan van mód valahova elmenni volontőrködni,nyári táborokba vagy hasonló.Ott akár találhatsz egy oylan fiatal nőt is aki hasonlóan gondolkodok mint te.
2017. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
23-as, ezen még nem gondolkoztam de jó ötletnek tűnik.
2017. jún. 9. 14:05
 25/42 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen, hogy "Árvaház" már nem nagyon van... gyermekotthon van, de inkább nevelőszülőknél helyezik el a gyerekeket...

Az, hogy "tele vannak az árvaházak" nem jelenti azt, hogy ezek a gyerekek mind örökbe adhatóak. Sokukat látogatják a szüleik, így nem örökbe adhatóak vagy ha mondjuk csak félévente küldenek nekik egy képeslapot/levelet, az már kapcsolattartás és szintén nem örökbe adhatóak. Ezeket a gyerekeket még próbálják visszagondozni a vér szerinti családjukba.

Egyedülálló férfiként annyi az esélyed, mint egy egyedülálló nőnek. Csecsemőre, újszülöttre nem sok, de nagyobb gyereket kaphatsz. Főleg ha elfogadsz roma gyereket vagy valamilyen egészségügyi problémával rendelkezőt. Egy idősebb roma gyereket egész gyorsan kaphatsz, de újszülöttre semmi esélyed. Ezt jobb, ha elfogadod és ennek tükrében vágsz bele.

2017. jún. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
96%
Nem a törődés része a beteges, hanem ez a hozzáállás, hogy na jó, hát ha nincs nő akkor jó lesz egy gyerek is. Gyereket nem azért szoktak akarni, mert nőt nem sikerül...
2017. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
97%

"Az árvaházak tele vannak úgyis"

Tévedés. Képzett nevelőszülőknél vannak elhelyezve. És sokkal több örökbefogadó szülő áll sorban gyerekért, mint ahány gyerek van. Ezért tart évekig míg összejön a dolog.

A házaspárokat veszik előre minden esetben, mivel a gyerek érdeke hogy teljes családban nőlhessen fel.

És ahhoz hogy örökbefogadó lehess az első lépés a tanfolyam elvégzése, aminél pont az ilyen mentsük meg szegény árvát hozzáállást irtják ki. Valamint a pszichológus sem fogja engedélyezni, hogy egy sérült ember kapjon gyereket nevelésre.

2017. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Na jó, látom a "Magyar mentalitás" működik. Egy két hozzászólón kívül. Mindenki szerint őrült vagyok. Mert lenne időm és pénzem felnevelni normálisan egy gyereket. Nem pótléknak kell és nem kimenteni akarom. Ezek a gondolatok nem is értem hogy születnek a fejekbe. De azok az emberek akik minimálbérre 3 gyerek után vállalnak még azoknak adjunk segélyt mert milyen szerencsétlenek. Meg a gyerekem nem szeretem annyira mint a nejem. Ezt a gyerek is tudja? És még én vagyok a beteg. Borzasztó ami a fejetekben zajlik...
2017. jún. 9. 17:23
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Igen, sajnos ilyen a magyar mentalitás. Pár napja volt egy kérdés, ahol anyuka egyedül akarja felnevelni a gyereket, ő is lehurrogták. Férfiként pedig, ha egyedül akarsz gyereket nevelni, már biztos, hogy pedofil vagy, aberáltnak néznek.

Ami egy kicsit is eltèr a megszokott berögződésektől, az a magyarok szemében beteges.

2017. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Off: Én elég sok nőt ismerek, főleg 35 fölött, akik a gyermek utáni vágy miatt mennének már férjhez, de itt a gyk-n is láttam már ilyen kérdést. (A női oldalról olyan is akadt többször, hogy hol találhatna egyéjszakás "spermadonort".) Ötletként a kisgyerekes, egyedül álló anyukák vagy hívő nők körében biztos nagyobb arányban találsz olyat, aki nagyon komolyan gondolná.

Csak hát az érzelmek sajnos nem elhatározás kérdései, így a szerelmet vagy legalább a szeretetet, elfogadást sem lehet kicsikarni, akármilyen nemes is a cél. Sajnos a hosszú távú sikerhez muszáj betartani a sorrendet, először egy olyan párt találni, akivel működik a kémia, akit jóban-rosszban el tudsz viselni és ő is téged, és utána tőle, miatta, vele vállalni (akár vér szerintit, akár örökbe fogadni). Mert egy gyereknek sem ideális, ha társ szerepet is be kell töltenie (bár persze van rosszabb, de még az örökbe adók is a legjobbat keresik a lehetőségekből).

Aztán nem tudom, hogy miképp udvarolsz, de ha egy nő azt veszi le, hogy ő csak a gomb, amihez kabátot szeretnél, megsértődik, hogy ez mennyire nem romantikus, még akkor is, ha egyébként ő is így van ezzel :) Mert mindenki azt szeretné, ha megismerve önmagáért szeretnék, nem azért, ami szerintünk lehetne belőle. (Lehet persze, hogy te nem ilyen vagy, és akkor bocsánat, csak a leírásod nagyon hasonlít egy régi udvarlómra, aki olyan üzletiesen adta elő a párkapcsolati elveit, és mindig azzal "lelkesített", hogy engem milyen szerepben tudna elképzelni - amint megvalósítom az ő álmait -, és hogy tudna szeretni, ha előbb én szeretem: és ebből nekem persze az jött le, hogy akkor neki mindegy is, hogy én leszek-e az vagy más.)

2017. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!