Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló férfiként mennyi...

Egyedülálló férfiként mennyi az esély a sikeres örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom semmi értelme családalapitáshoz nőt keresni. Aki komolyan gondolja attól már félnek manapság a csajok én úgy tapasztalom. Az árvaházak tele vannak úgyis. Én meg úgy érzem képes lennék felnevelni egy lurkót egyedül is. Nem vagyok perverz. Anyagi gondjaim nincsenek. Csak szeretném végre kimutatni a szeretetem valaki felé és ha ez egy gyerek akkor az.
2017. jún. 9. 12:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
91%
Totál van esélyed rá, a kérdésre válaszolva kicsit segítek. Az örökbefogadás egy hosszabb procedúra, elsőként a tegyesz-be kell elmenned, ott egy hosszabb beszélgetésen fogsz részt venni és ki kell töltened egy papírt, hogy milyen gyereket szeretnél örökbefogadni (életkort, számot, egészségi állapotot fognak kérdezni elsősorban). Lesz pszichológiai alkalmassági vizsgálat, küldenek egy papírt majd a háziorvosodnak, amiben megkérdezik, hogy alkoholista, mentális beteg, krónikus beteg vagy-e és környezettanulmány, amikor kimennek megnézni a lakásodat és ha valakivel együtt élsz, azt is bevonhatják valamilyen szinten a folyamatba (testvért, édesanyát, barátot, akárkit). Fogják vizsgálni a motivációid, így gondold végig, hogy miért szeretnél örökbefogadni, én a férjemmel hasonló okokból álltam be a sorba, szeretnénk szülők lenni, szeretnénk gondoskodni valakiről, valakivel megosztani az életünket és valakinek megmutatni a világot. Ezek az érzések nehezen megfoghatóak, de hasonló érzések mozgatnak mindenkit. Ami az egészet árnyalja, hogy hiába látsz sok gyereket a rendszerben, hidd el, hogy akit nem fogadnak örökbe, annak oka van, nagyon nagy a sor a gyerekekre, nekünk 3-4 évet mondtak (ez megyénként eltérő, majd Neked is mondanak egy elég csúnya számot a jelentkezésnél). Nagyon sok gyerek nem örökbeadható, mert a szüleik nem mondanak le róluk (látogatják őket évekig), vagy túl idősek, vagy van valamilyen betegségük, esetleg sötétebb a bőrük. Egyszerűen a sorbanállók többsége fehérbőrű újszülött kislányért áll sorba. Egyedülállóként arra is fel kell készülnöd, hogy előre leírt módon a házaspárokat a rendszernek előnyben KELL részesítenie, így egy fehérbőrű kisbabára szinte semmilyen esélyed nincs, főként olyan gyereket tudnál örökbefogadni, akikért kevésbé állnak sorban, pl cigány származású, idősebb (2 éves és idősebb), korábban fejlesztésre járt, mert koraszülött volt, ... Sajnos egyedülállóként alapítványoknál nyílt örökbefogadáson sincs túl sok esélyed, a legtöbben nem fogadnak egyedülállókat, aki mégis, az sem ad gyereket egyedülállónak. Sok szerencsét, érleld a gondolatot, ajánlom az orokbe.hu-t olvasgatni és kitartást.
2017. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon jó ilyen férfiakról olvasni! És megértem,hogy nem könnyű társat találni,de ahogy előttem írták,nem vagy semmivel elkésve.

És a komment,miszerint nem kellene neked gyerek,mert csak takaróznád vele a boldogtalanságodat AKKORA HÜLYESÉG!!! Azért mert valaki valamilyen okból kudarcot vall a kapcsolatok terén,nem jelenti azt,hogy valami baja van és hogy nem lenne jó gondviselője egy gyermeknek. A nőknek könnyebb a dolguk mert egy egyéjszakás kalandban felcsináltatják magukat és kész.

Szerintem ahogy írták,nagyon nehéz egyedülállóként örökbe fogadni. Én a helyedben külföldön érdeklődnék, esetleg külföldről való örökbefogadáson.


Vagy esetleg nevelőszülőségre nem gondoltál? Azt könnyebben eltudnád érni, egyszerre több gyermeknek is akár tudnál segíteni,miközben van időd a saját életeden dolgozni.

2017. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Kedves 30, 31, 32-es hozzászóló, köszönöm. Úgy látszik csak várni kellett egy-két napot, hogy értelmes emberek is hozzászóljanak a témához. ( akiknek már megköszöntem, őket sem felejtettem el :) )

Nem vagyok egy feladós típus, szeretnék ugyanúgy társat magam mellé de lassan 5 éve nem találok senkit aki hosszabb távon maradna. Mintha felcserélődtek volna az igények. A nők alkalmit, a pasik komolyat keresnek.... fura egy világ ez....

2017. jún. 12. 09:27
 34/42 anonim ***** válasza:
Azért ezzel nem egyezek,hogy a nők alkalmi kapcsolatot keresnek :-)Ez inkább a férfiakra jellemző,tisztelet a kivételeknek.
2017. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Annyi az esélye, mint egyedülálló nőnek. - (Nekem sikerült, (nőként egyedül, és még sokat tudok, akinek szintén...)ú

Sajnálom, hogy sok kontár választ is kaptál pár jó között.

A lényeg, hogy a helyi TEGYESZ-nél kell jelentkezni, ha ott alkalmasnak találnak, akkor elég valószínű, hogy sorra is kerülsz.

Az egyedülállók jellemzően azokat a gyerekeket kapják, akiket házaspárok nem fogadnak, vagy akiknek ilyen mértékű teljes figyelem lenne a legjobb. - Az orokbe.hu-n nagyon jó cikkek és fórum van a témában, és vannak egyedülálló férfiak is köztük.

/Mellesleg, a párválasztásra azt mondanám a sok "okosnak", hogy attól még hogy valaki nem alkuszik meg, pl fontos h. azonos hiten, elveken legyenek a jövendőbeliével nem ufó...- bár lehet ma már annak számít aki egy életre választ.../

2017. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Hát komolyan az volt az érzésem, hogy csak én gondolom így, sajnos a tapasztalataim beszélnek belőlem, pedig nem vagyok előítéletes. Tényleg néha ufónak érzem magam, mintha nem erre a világra terveztek volna. :(

Azért jó látni, hogy vannak még jóérzésű emberek. Csak ne lennénk ilyen ritkák.

2017. jún. 13. 20:31
 37/42 anonim ***** válasza:
0%
Legfeljebb valami fogyatékosat kaphatsz, akitől már szabadulnának.
2017. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

"Tényleg néha ufónak érzem magam, mintha nem erre a világra terveztek volna. :( "


Nagyon találó, nekem is ez az érzésem van végig, ahogy ezt a kérdést és a kommenteket olvasom. Neked valami biológiai, vagy mentális hendikeped van, hogy 30 éves korodra még nem jött össze normális párkapcsolatod. De ami a rémisztőbb, hogy erről le is mondtál már.


Bár én szívem szerint gyerekeket örökbe adni csonka családokba nem szívesen adnék, mégis, ha például elindul egy ilyen örökbe adási folyamat (ami hosszú) és közben a feleség balesetben hirtelen meghal - az özvegyen maradt férjnek nyugodtan odaadnám a gyereket. Mert azt vélelmezném, hogy előbb utóbb megint teljes család lesznek.

Neked viszont nem szívesen adnék gyereket, amíg nem tudom mi az a hendikep, ami miatt nem megy neked a párkapcsolat. Amíg nem derül ki, mi az, ami miatt te magad is UFO-nak érzed néha magad?!?

2017. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
34%
A legtöbb mai magyar nőt elnézve én nem csodálom, hogy a kérdező kiábrándult a párkeresésből. Nekem is vannak követelményeim és sok már az elsőn kiesik : nem dug 14-16 éves kora óta. A másodikról már nem is beszélve : nem az a szórakozás számára, hogy diszkóban / kocsmában piál. Eddig csak külföldi nőből találtam.
2017. jún. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Lehet! lehet esélyed,ne aggódj ezen..

Egyedülállókat nehezebben fogadnak el mint örökbefogadó szülő

mert egy teljes család 2 ember kell,de ettől még kaphatsz ne aggódj!


Sajnos hosszú idő mire kap egy ember örökbe egy gyereket,lehet néhány hónaptól-évekig.

Különböző papírok kellenek hozzá,alkalmassági...stb


Sok sikert és szerencsét kívánok! 30N


Sajnos nehéz társat találni megértelek :(

2017. jún. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!