Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Probléma az óvónővel mit...

Probléma az óvónővel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A 3 éves kisfiam áprilisban kezdte meg az óvodát ez az első éve. A lakhelyük hoz közeli óvodába vittük minél nem nagyon akartunk neki keresni másikat én is és s párom is azt hittük hogy ez megfelelő lesz neki de úgy néz ki hogy tévedtünk .

A kisfiam édes apja arab származású ez azért is fontos mert ebben van a probléma az óvónővel.A kisfiam nagyon eleven és rossz gyerek állandóan esik kell fel mászik mindenre és össze vissza üti magát mint ebben a korban természetes. Sajnos rá szorulunk arra hogy a fiúnak nyáron is óvodába járjon mivel mind a ketten dolgozunk így nincs ki vigyáznon rá.Mivel párom szülei Szudánban élnek én pedig mem tartom a saját szüleimmel a kapcsolatot így megoldhatatlan .

Pár napja történt egy kis baleset a gyerekkel éppen takarítottam ablakot amihez elő vettem a létrára elég volt egy pillanatra nem figyelnem oda és természetesen már fel is mászott rá amiről le esett és sajnos nem értem oda időben így szegénykém be ütötte a a fejét amitől lett egy kis kék folt a szeme alatt.Le jegeltem neki de múlt el más napra.El vittem az óvodába mint minden nap 4 re mentem érte. Megyek a gyerekért az óvodába az óvónő azzal fogad hogy beszélgetni szeretne velem. Eleinte mén is értettem miről is van szó .El mentem vele beszélgetni és akkor kezdett el faggatni hogy mi történt a gyerekkel én el meséltem neki de persze erre be hívatta a család segítőt hogy hazudok és ezt azért teszem mert engem és a gyereket is ver az arab férjem . Ami számomra igen meg alázni volt hogy az arab szót ki hangsúlyozta a gyerekem előtt.

Azt tudni kell hogy a férjem soha egyetlen egy ujjal se nyúlt hozzám nem hogy meg a gyerekehez akire úgy vigyáz mintha aranyból lenne meg hangosabban se szól rá sőt meg engem is le szid ha netán esetleg rakiabálok amikor rosszat tesz .

Azóta ez a kedves óvónő el pletykálta az egész óvodának hogy mi verjük a gyereket pontosabban a férjem és hogy az összes arab egy szadista állat . Ezeket a sajnos én hallotam vissza olyan veszélgetesekből amit természetesen nem nekem szántak de persze a jelenlétben beszéltek ki .

Az óvónő nem akarja a gyereket el engedni haza a saját apjával haza csak ha én is jelen vagyok amit nem mindig sikerül teljesíteni mert dolgozom és változó a munka időm vége. Ez nagyon meg nehezíti a dolgunkat.

Már be mentünk mind a ketten el beszélgetünk vele el mondtuk neki ugyan azt 100%. Már tanácstalan vagyok hiszen mindent meg próbáltunk a párom is beszélt velük külön is es annak csak az lett a vége hogy az a kedves nő ránk hivta a gyámügyet fogalmam sincsen miért vagy mire alapozva.

Kezd elegem lenni belőle hogy ilyen fáját rasszizmus és elutasítást kapok egy óvodában csak mert arab a férjem .

A gyerek egyébként folyékonyan beszél arabul mert kis kora óta két nyelven beszélünk vele hogy mind a kettőt tudja anyanyelvi szinten.Ebben is talált kivetni valót azt nem tudom mit mert nem indokolta meg csak megint be hivatot hogy neveljük le róla a gyereket hogy arabul beszél mert nem hajlandó ezt tovább el viselni vagy ne hordjunk be az óvodába .

Szerintetek ez normális egy óvónőtől aki gyerekekkel foglalkozik nap mint nap ?

Mit lehet tenni hogy végre abba hagyja ezt a viselkedést ? Egyébként többi szülőnek is van vele bajuk de ők nem lépnek semmit. Kezd dühítő lenni hogy egy ilyen kis kék foltocskából ekkora ügyet csinál. Azt hittem tisztába van vele óvónő létére hogy milyen egy 3 éves gyerek de ezek szerint nem .

Nem tudom felfogni hogy mi rosszat csináltunk vele szemben hogy ezt érdemelnek hiszen ezek elég csúnya vádak . Bizonyíték nélkül nem szép dolog valakit gyermek bántalmazásával vádolni. Ez a nő nem hajlandó fel fogni hogy senki nem bántotta a gyereket ő meg van róla győződve hogy egesznap agyba főbe verjük a gyerekeinket csak mert muszlim a párom .

Mi a jó megoldás ?? Nem akarok óvodát váltani hiszen abban a csoportban amiben évközben van jól érzi magát a gyerek és egészen jól be illeszkedett.



2019. júl. 30. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem kéne annyi arab herceges könyvet olvasnod, az a helyzet. Hosszú ez a nyáriszünet, mi?
2019. júl. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,az óvónő semmi szín alatt nem tehet olyat, hogy nem adja oda az apjának a gyereket. Hatóságot lehet rá hívni, ha megteszi. Egyéb problémák miatt pedig tegyetek panaszt a vezetőnél, ha ez nem elég, akkor az önkormányzatnál. Nyugodtan megfenyegetheted ( persze finoman) az ombudsmannal is.( rasszizmus)

Ha tényleg igaz amit leírtál, az igen szégyenletes, nem maradhat következmények nélkül.

Én is óvónő vagyok, sokféle nemzetiségű gyerek jár az ovinkba. Ilyen bánásmódért bennünket rúgnának ki két lábbal. Szerencsére nálunk nincs ilyen.

2019. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Aki oktatásban vagy gyermekvédelemben dolgozik az pontosan tudja, hogy kamu a sztori :) bár úgy tűnik még laikusoknak is feltűnt...
2019. júl. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem inkább nézz valami arab sorit. Csiszolj még a sztoridon drága.
2019. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Ajjaj, az baj ha a férjed rádförmed amikor nevelnéd a gyereket. Nyilván azért mert fiú, az araboknál a nők senkik. Még minden szép és jó, de ne csodálkozz ha később rajtad jár el a keze ha rosszat szólsz az arany kisfiúhoz...

Vidd másik oviba ha panaszod van, ennyi.

2019. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
á, némelyikre elég ránézni, és megmondod, hogy mese...
2019. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha soha egy ujjal se ért hozzád a férjed, akkor hogy lett a gyerek? 🙄🙄🙄
2019. júl. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy sajnos nem kitalált a történet .

Nem értem egyébként az arab sosozatoknak és a hercegeknek mi köze a kérdéshez.

Kedves utolsó szerintem rajtad kívül mindenki értette hogy mire gondoltam amikor azt írtam hogY soha egy ujjal se ért hozzám de el magyarázom úgy értettem hogy soha amióta vele vagyok nem ütött meg.

Köszönöm a válaszokat de mint írtam nem akarom másik oviba vinni mivel itt jól érzi magát a gyerek és közel is van hozzánk.

2019. júl. 31. 07:48
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
Pedig kénytelen leszel,mert előbb utóbb a kisfiadon fogja kitölteni minden mérgét a drága óvónő. Nálunk is így volt, kiscsoport, minden ok, talán mert nem mondtak el mindent a lányaim,most középső,na az egy átok, förtelmes.Ha nem tudnátok megbeszélni az óvónővel normálisan,azt már megette a fene,hidd el!!!
2019. júl. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%

Ha az arany gyermeknek nincs gondja az óvónővel, akkor viseljétek el. Erre mi mást lehet mondani ha nem akarod máshova vinni...

A férjed meg lehet hogy még nem ért hozzád, de ez változhat. Azért légy résen, teljesen más kultúra.

2019. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!