Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok mi az oviba a kimomdat...

Nálatok mi az oviba a kimomdatlan/kimondott protokoll?

Figyelt kérdés
Ha otthon vagy gyeden a tesóval akkor a nagyot az ovibol el kell hozni ebéd után vagy ott maradhat aludni?
2019. aug. 16. 20:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk erősen céloztak rá, de szólniuk nem szabad, hogy “anyuka biztosan hazaviszi, hogy többet lehessen a gyerekével, hisz otthon van” vagy “még olyan korai lenne itt aludnia”, “nem eszik rendesen ebédet, mit csinálunk vele, ha éhes lesz?” Szerencsétlen gyerek meg mérges volt rám, hogy nem aludhat ott..


Nyárra ugyanez, május végén kezdődött a kiírás, úgy tettek, mintha egyértelmű lenne, hogy nem viszem 10 hétig, majd mikor szóltam, hogy vinném délelőttre, olyan lelkiismeretfurdalást csináltak, hogy mégsem vittem.


Meg is őrültem kb, többet ezt nem engedem, kevés vagyok egy 5 éves szórakoztatásához teljesen egyedül, nem tudom lepasszolni ide oda, nem megy vele más programokra, nem vagyok annyit se egyedül, hogy wcn legyek, táborba nem küldhetem.. Nálunk sunyin ment a dolog, én meg könnyen megtörtem, többet ez nem lesz.


4,5 évesen kezdte a kiscsoportot a gyerek, a következő két évben számíthatnak rá.

2019. aug. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Igen nálunk el kell hozni ebéd után illetve ügyeletbe sem mehetnek és nyáron sem.
2019. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

#11 Azért nem vagy semmi, hogy nem tudsz mit kezdeni a SAJÁT gyerekeddel nyáron, bezzeg az óvónő egy csomó lepasszolt gyerekkel kínlódjon nyáron is.

Suli szünetben kihez fogod lepasszolni, főleg ha majd kamaszodik?

Kicsit át kellett volna gondolnod ezt az anyaság témát, nemcsak a cukimuki képek posztolásáról szól a fészen.

2019. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
27%

Miről beszélsz? Egyáltalán ki néz még facebookot? Képzeld nem arról szól a gyereknevelés, hogy éjjel nappal csak egy ember legyen vele, így nem is vállaltam volna.


Az a természetes, ha egy nagy 5 éves gyerek közösségbe jár, nem csak az anyja szórakoztatja, nem csak vele beszélget, nem csak hozzá alkalmazkodik.


Ha 7 éves, lesz, megbízható, hogy elmondd mindent, fel tud hívni telefonon, majd táborozni fog suliszünetben.


Nekem nem ez a munkám, nem önként vállaltam, hogy minden nap egy rakás gyerek körbezsongjon, pláne nem pénzért, mint egy óvónő teszi. Mondjuk az jobb lenne, legalább lenne felnőtt, akivel beszélgethetek, óriás játszótér, ahova lazázni kiengedem a gyereket a többi közé, és úgy is szórakozik.


Gondolom nem érted a különbséget a mindig gyerekezés, és az esti nyugi, cigiszünet, ilyen olyan tracsparti között, amit az óvónők csinálnak.


Viszem programokra, de ott én nem szórakozom, mert felügyelő és szórakoztató ember vagyok, ahogy itthon is minden nyamvadt percen.


Egy kamuprofilom van facen képek nélkül az ovi kedvéért, de látom azt hiszed, a posztolgató anyukák vannak a gyerekükkel.


Nem, azok posztolgatják a boldog vigyort, akiknek egy pár napot egyik nagyszülő vigyáz a kicsire, akiknek egy hetet nagyinál nyaral, akiknek a tesója elviszi őket állatkertbe, akiknek a bébiszitter énekel a gyereknek.


Az olyan anyák, mint én, nem keltik annak látszatát, hogy boldogok, mert egyrészt nincs kinek, úgy bekorlátozódtam a gyerekre, másrészt nincs miért, úgy is elmondom, hogy horror minden pillanatban kettesben lenni egy 5 évessel HÓNAPOKON ÁT MINDEN PILLANATBAN!



Mondj már valamit, amit minden pillanatban tudsz csinálni, úgy, hogy sosincs szünet, és hónapok múlva is élveznéd! Még a szerelmes időszakomban sem tapadtam ennyit a páromra, pedig vele milyen jókat beszélgettem.

2019. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk sosem szóltak azért h ott alszik. De azért már kaptam beszólást h miért megy délután ügyeletbe. 4-töl van nálunk ügyelet, fél5-5 között mentem érte mindig. Pusztán azért mert imád ott lenni és játszani. Ha elöbb megyek érte és nem játszhat ügyeletben,olyan hisztit lever h nemigaz:)
2019. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, de nem szeretnék a gyereked lenni! :O :O :O

Egyrészt a stílusod is baromira irritáló (még az írásod is, minden 1-2 mondat után enter, kiemelvén, hogy neked aztán minden szavad baromira fontos :D ).

,,Gondolom nem érted a különbséget a mindig gyerekezés, és az esti nyugi, cigiszünet, ilyen olyan tracsparti között, amit az óvónők csinálnak." - Tehát lenézed az óvónők munkáját, de arra jók, hogy lepasszold nekik a kölköd. Taps!

,,Viszem programokra, de ott én nem szórakozom, mert felügyelő és szórakoztató ember vagyok, ahogy itthon is minden nyamvadt percen." - Amúgy őszintén, mi volt az az ok, amiért gyereket vállaltál? :D

,,Egy kamuprofilom van facen képek nélkül az ovi kedvéért, de látom azt hiszed, a posztolgató anyukák vannak a gyerekükkel." - Akkor ott is ilyen frankón, arc nélkül nyomod! :D Aha, nagyon hiteles felmérés!

2019. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!