Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis alvás. Ez így OK?

Ovis alvás. Ez így OK?

Figyelt kérdés
Vannak gyerekek, akik már nem alszanak ebed után. Az én 6 éves lányom sem. Csendben fekszik. Nem beszél. De ha megfordul az ágyon (azon a kis 60*120-as kenyelnetlen szaron-már bocsánat), rászólnak. Mozulatlanul kell feküdnie. Sőt! Be kell csuknia a szemét. Most mesélte el. Eldurrant az agyam. Ha fecsegne, felülne, mászkálna, rendben, hogy szólnak. De ezért??? Nincs joga nyitott szemmel feküdnie? Nálatok is ez van?
2019. okt. 28. 20:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván be kell csuknia a szemét, különben hogy aludna el? Nem hiszem h emiatt két percenként rászólnának. A túl sok forgolódás miatt is normális ha szólnak, mert ezzel zavarhatja a többi gyereket. Persze nem kell 1.5 órát totál mozdulatlanul feküdni.

Az én lányom mindig azt mondja h azért nem tud elaludni az oviban mert a mellette lévő túl sokat mocorog, olyan mint egy sajtkukac.

2019. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért nem kell becsuknia a szemét, mert joga van hozzá, hogy ne aludjon és nyitott szemmel nézegessen, ha már feküdnie kell hosszú ideig. Mondjuk azért, mert az alvást nem lehet kényszeríteni. Mondjuk azért fordulhat meg, mert elzsibbad, kényelmetlenné válik az egy helyben mozdulatlanul fekvés. Olyan gyerekről beszélünk, aki egyébként nem rendbontó és nem kezd el beszélgetni. Bár megtehetném, hogy elhozom ebéd után, de dolgoznom kell és nincs, aki minden nap elhozhatná. Utálja már ezt az egészet, jövőre megváltás lesz az iskola. Én pedig meg vagyok lepődve, hogy a válaszolók fele szerint normális, ha azért szólongatják, hogy csukja be a szemét. Ezt kikényszeríteni enyhén szólva is durva.
2019. okt. 29. 08:14
 13/27 anonim ***** válasza:
69%

Akkor leirom megegyszer, mert ugy latszik elvesztek a gyerekjogok kozt: valoszinuleg a lanyod tulzasba esett. Lehet, hogy mar tizedszer fordult meg, zavarta a tarsait. Joga van nyitott szemmel fekudni, istenem :D joga van az anyjaval is lenni sot(!!!) joga van a sajat agyaban aludni. Ugyhogy szerintem inkabb vidd haza a francba, mert ilyen harpiara meg felrenevelt elkapatott gyerekre biztos nincs szukseg az ovodaban sem. Vicc amit a mai szulok muvelnek


Joga van :DDDD

2019. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha ismernéd a gyerekem, pont hogy nem ezt mondanád, de mindegy. Nem az a gyerek, aki miatt nem lehet dolgozni egy foglalkozáson, mert rendbontó és mindenbe belekiabál. Nagyon is szófogadó. Sajnos túlságosan is.


Biztos hárpia vagyok, veled viszont ennél is nagyobb gondok vannak. Remélem, nem vagy pedagógus.

2019. okt. 29. 08:24
 15/27 anonim ***** válasza:
44%

Velem is ez volt 20 évvel ezelőtt, én az órát lestem addig... szóval én simán elhiszem neked, hogy ma is vannak helyek, ahol ez megy.

Játszani csendben meg nem engedik, mert akkor nem tudnak kimászkálni.

2019. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%

Úristen hát tudjuk, hogy neked a saját gyereked a világ közepe, de azért rajta kívül van még ott vagy 25. Az óvónéni alvásidőben adminisztrál, haladási naplót tölt, dekorációt készít, esetleg ő is eszik, vagy kimegy a mosdóba. Nem akar még azzal is foglalkozni, hogy azon a kis recsegős szaron már 10 percen belül hatodszor fordul meg egy gyerek és felveri vele a többit. Érthető így? A lányodnak, mint mindneki másnak, alkalmazkodnia kell

És jobban tennéd, ha nem adnád alá a lovat a háborgással, mert a sulit megszívjátok, ha arra neveled, hogy neki nem kell betartani a normákat, mert anya úgyis kihisztizi, hogy ne kelljen.

2019. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
39%
Hallod az óvónéninek csak lehetősége van alvásidőben adminisztrálni, ha úgy adódik, hogy minden gyerek alszik! Nem akkor kötelező megcsinálni, sőt ha van más dolga akkor nem is csinálhatja! Gondold már át még egyszer miket beszélsz!
2019. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
És az óvó nénit az is zavarja adminisztráció és dekorálás közben, hogy nyitva van a gyerek szeme? Miért? Úgy nem tud koncentrálni?
2019. okt. 29. 09:35
 19/27 anonim ***** válasza:
74%
Jó, az ilyen "azéngyerekemszartaaspanyolviaszt" szülők szűklátókörűségével nem lehet mit kezdeni. 🤷‍♀️
2019. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
39%

Joga van hozzá hogy nyitva tartsa szemét??? Jesszus. Ez alvásidő, és ha jól tudom nyitott szemmel nem lehet sem aludni, sem elaludni.

Ha szerinted a gyereknek joga van nyitva tartani a szemét és meg se próbálni elaludni, mert ő nyitott szemmel szeret feküdni 2 órán keresztül ahelyett h megpróbálna aludni, akkor ezt beszéld meg az óvónővel ha ennyire zavar. Atyaisten!

Vagy akkor hozd el szerencsétlen gyereket ebéd után, de tudom, az nem megy, mert dolgozol. AKkor viszont fogadd el hogy ebben az oviban ezek a szabályok, és kész. Sajnálom ha nem olyan válaszokat kaptál a kérdésedre amiket elképzeltél magadnak, de ezt is fogadd el.

2019. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!