Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis alvás. Ez így OK?

Ovis alvás. Ez így OK?

Figyelt kérdés
Vannak gyerekek, akik már nem alszanak ebed után. Az én 6 éves lányom sem. Csendben fekszik. Nem beszél. De ha megfordul az ágyon (azon a kis 60*120-as kenyelnetlen szaron-már bocsánat), rászólnak. Mozulatlanul kell feküdnie. Sőt! Be kell csuknia a szemét. Most mesélte el. Eldurrant az agyam. Ha fecsegne, felülne, mászkálna, rendben, hogy szólnak. De ezért??? Nincs joga nyitott szemmel feküdnie? Nálatok is ez van?
2019. okt. 28. 20:54
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Érdekes :-) Leginkább az, hogy az első pár válaszoló mennyire le lett pontozva, az utolsó pár pedig, akik azt hirdetik, hogy márpedig alvásidőben aludni KELL és aki nem tud, az is csináljon úgy, mintha tudna, nem elég, hogy csendben nézelődik - (Jézusom, akkor hogy fog aludni alvásidőben nyitott szemmel??? Micsoda rendbontás!? Hát ő szarta a spanyol viaszt a hülye anyjával együtt?) - azok pedig milyen hasznos válaszok. Remélem utolsók, nálatok evés közben rágni és nyelni is ritmusra kell, mert különben nem fognak időre végezni és nem alszik el mind egyszerre a csoportban.
2019. okt. 29. 10:22
 22/27 anonim ***** válasza:
40%

Jaj, kérdező hagyjad. Van itt egy- két anyuka, akik ide járnak feszültséget levezetni.

Te sem gondolhatod, hogy az ovónők a gyerekek kárára adminisztrálhatnak meg a többi. Nem börtönben van az a gyerek. Normális helyen nemcsak nem kell mozdulatlanul feküdni, hanem csendben rajzolhatnak is.

Azért tartunk ilyen kvamessze a nyugati oktatástól, mert egyesek szerint normális, ami némely oviban megy.

2019. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
91%
Megkérdezted az óvónőt? Nem lehet, hogy csak a gyerek túloz? Nekem az jutott eszembe, ahogy olvastam, hogy lehet, hogy össze-vissza forgolódik, vergődik, ezért az óvónő többször rászól, hogy ne forgolódjon, csukja be a szemét és aludjon. A gyerekben meg az maradt meg, hogy nem szabad megfordulni és tilos nyitva tartai a szemét. Miközben lehet, hogy ha nyugon van, csak néha egyet-egyet fordul, akkor az óvónő se szól rá.
2019. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
63%
Hagyd utolso, en ketszer probaltam neki elmagyarazni, hogy nem kell mindent szo szerint venni amit a gyereke mond, valoszinu a gyerek tuldramatizalja, hisz benne meg mashogy marad meg. De nem erti sajna :D
2019. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
34%
Mond a lányodnak hogy próbálja meg, de ha nem megy, otthon nem fog kapni érte. Mit tud tenni az óvónő ha nezelődik a gyerek? Rászól egyszer kétszer, es aztán? Barmi egyebet tesz, azzal felkelti a többit. Egy idő után megunja majd és letojja, hogy a tied nem alszik. Amíg csendben és nem kel fel. A sok forgolódás már más kérdés, de azzal sem tud mit tenni. Ha a gyereknek kényelmetlen, mocorog, a tiltás ellenére is. Nekik még nincs olyan önuralmuk.
2019. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
66%

Igazad van kérdező. Ebben az oviban csúnyán a gyerekek jogait tiporják. Fordulj az ovi jogi képviselőjéhez szerintem... ezt akartad hallani nem?

Az oviban ezt szóvá tetted amúgy már vagy csak itt fröcsögsz? Valószínű a lányod csak felnagyítja a dolgokat.

Amúgy mi értelme itt a szócséplésnek??? Tudsz egyebet csinálni azon kívül h megkérded az óvónőt???

2019. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
69%
Ha itthon altatom a saját gyerekeimet én is megkérem őket, hogy csukják be a szemüket. Szerintem azzal semmi probléma nincs, mert legalább megadja a lehetőséget, legalább megpróbál elaludni. Mitől jobb csendben nézegetni, mint csendben feküdni csukott szemmel?
2019. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!