Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány évesen ment a gyereketek...

Hány évesen ment a gyereketek iskolába? Van aki a már évvesztes gyerekét is visszatartotta?

Figyelt kérdés
Fiam most novemberben volt 6 éves, jelenleg még nem iskolaérett. Jan 15ig kell kérni, hogy ne menjen, de ugye megváltozott a törvény, nem tudom engedik-e. Meg ugye szeptemberig még sok idő van, addig sokat is fejlődhet.
2019. nov. 20. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Éppen betöltötte a 7 évet (augusztus közepén). Novemberi gyereket csak akkor tartanék vissza, ha nem egészséges.
2019. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még azokat se engedik visszatartani akik jövő nyáron lesznek 6 évesek. Novemberit teljesen esélytelen lenne, amivel egyébként egyet is értek (kivéve ha extra baja van).
2019. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagylányom szeptemberi, ö majdnem 7 évesen ment iskolába. Èn soha nem gondoltam, hogy ne lenne a gyerekem iskolaérett ennyi idösen. Tudott számolni 20-ig, felismerte a betüket, felismerte a mennyiségeket, tudott szinezni. Igazából ennyi ami kellett hozzá.


Kicsi 6 éves múlt Júliusba és ment iskolába, mert az elsös anyagot akkor már majdnem tudta telejsen.


Ha a gyereknek képességeiben probléma van akkor ne vissza tartsd hanem fejlesszed, és ha kell speciális iskolába küldjed.

2019. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagylányom szeptemberi, közel 7 évesen ment tavaly iskolába.

Olvasni tudott már, ismerte a betűket, és számolni is tudott 20-ig.


A középső lányom áprilisban volt 6 éves, most kezdte az első osztályt szeptemberben. Szintén ugyanúgy volt, mint a nővére.


Nem lett volna értelme visszatartani őket.

2019. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Én a decemberi lányomnak már kérvényeztem hogy maradhasson oviban. Az óvoda teljesen partner volt benne.

Ő is ismeri a betűket, pár betűt összeolvas, társalgási szinten beszél angolul, számol húsztól tovább, azonban mégsem iskolaérett. Képtelen megülni egy helyben, kézügyessége, mozgása fejletlen. Tavaly voltunk a nevelési tanácsadóban, jelenleg tornás fejlesztésre jár, idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg nála. Már akkor megmondták, hogy valószínűleg nem fogja időben kezdeni az iskolát. Ebben az összes velünk kapcsolatban lévő szakember egyetért, mi pedig nem fogjuk beleerőltetni egy olyan helyzetbe, aminek az lenne a vége, hogy sorozatos kudarccal kezdi az iskolát.

2019. nov. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!