Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehetne tenni ezzel?...

Mit lehetne tenni ezzel? Babakocsi probléma

Figyelt kérdés

Kislányomnak van egy kisebb testvére, akit babakocsival viszek. Sajnos a ketekére mindig rátapad a sár, sóder, falevél stb. A nagyját nyilván leszedem. Sőt, már egy kis kefét is hordok a kocsiban, hogy a kavicsokat, nagyobb sarat, havas időben a havat leszedjem vele. S lábtörlön is többször átgurulok, de valamennyi kosz így is marad a kerekeken .

És többször hallom, hogy morog a dadus, azt is hallottam már, ahogy az egyik szülőnek panaszkodott hogy mindig beviszem a koszos kocsit. Ma pedig a gyereknek mondta"vicceskedve" hogy legközelebb már befoglak takarítani a tesó után. Hordjak magammal felmosót vagy mit kezdjek ezzel a helyzettel. Kocsit kint hagyni nem opció.


2020. jan. 13. 16:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Fél éves a baba.

Általában elalszik a kocsiban (ebéd után hozzuk el a nagyot), ha kiveszem, felébred és mivel 10 perc alatt nem alussza ki magát, nyilván sír.

A babakocsit sem szívesen hagyom az utcán. Őszintén, félnék, hogy valaki ellopja. Vagy kössem ki egy fához?

2020. jan. 13. 20:10
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a legtöbb óvodaépületet udvar veszi körül. Tehát a "kint" az nem az utcát jelentené, hanem az udvart. Sajnálom, hogy nálatok nem így van.

Hát az utcán én se hagynám üresen sem. Hiába nem könnyen értékesíthető tárgy, csak úgy szívatásból is eltolhatja valaki. Vagy hoz a kezében egy nehéz táskát, és arra gondol, hogy beleteszi, és ezzel hazatolja. Nem kell, hogy minden nap arra járjon egy ilyen alak, de ha egy évben egyszer eltűnik a babakocsi, az is éppen elég nagy kár és bosszúság.

Azért itt írtak ötleteket. Próbáld ki őket, ha beválik valamelyik, akkor tettél a dadus lelki nyugalmáért. Ha nem, akkor meg mindenki teszi a maga dolgát: te betolod a babát, a dadus meg morog. :-)

2020. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen, kaptam jó ötleteket. Kipróbálom őket.

Sajnos nekünk az ovi udvarára egy hátsó ajtó vezet, amihez végig kell menni a fél óvodán. Az utca fronton nincs kerítés sem, csak a sétáló utca.

2020. jan. 13. 21:55
 14/14 anonim ***** válasza:
Lehet kapni egyszer használatos lábzsákot (tulajdonképp gumis nejlonszatyor, amit általában eü intézményekben kérnek felhúzni cipőre). Láttam már olyat, hogy babakocsi kerekeire is használták. Esetleg ez szóba jöhet, csak hogy megnyugodjon a dadus...:)
2020. jan. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!