Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha az óvodavezető nem engedi,...

Ha az óvodavezető nem engedi, hogy a középsős gyerek otthon maradjon az vírus miatt a terhes anyával a "felsőbb utasításra" hivatkozva. Mit lehet tenni? Gyámügy?

Figyelt kérdés
A jegyzői felmentést megszűntette a kormány, kötelező a gyereknek járni.

2020. szept. 22. 09:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
A kérdező arra gondolt, hogy alapesetben már nincs jegyzői felmentés és kötelező az óvoda. DE ezt most a vírushelyzet felülírja..azzal az indokkal.
2020. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk ez van a honlapon:


Aki elővigyázatosságból otthon szeretné tartani óvodás gyermekét, az egy nyomtatvány kitöltésével kérelmezheti ezt. A kitöltött dokumentumot a tagóvoda vezetőjéhez kell eljuttatni, akár emailen keresztül is. A gyermek hiányzását ez esetben igazoltnak tekinti a Óvoda.


A szülői kérelem letölthető itt.


Nem kell hülyének nézni ám a másikat, azért mert nálatok nem így van.

2020. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
93%
Mi tegnap kaptunk értesítést, hogy októbertől, aki akarja, otthon tarthatja a gyerekét, lehet nálatok is bevezetik hamarosan.
2020. szept. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Örülök annak hogy vannak akik megértik ha egy szülő félti a családja egészségét. Sajnos ki kell szolgáltassam a kormány akaratának. Akik ezt nem értik és kibúvóznak meg kamu linkeket tesznek ide vagy velejéig romlottak vagy a fidesz komment-kommandó tagjai (el lelpték már ezt az oldalt, ezt biztos forrásból tudom). Jó éjt, köszi a válaszokat :(
2020. szept. 22. 20:48
 15/32 anonim ***** válasza:
88%
Milyen kamu linket? Jézusom...A saját ovim honlapjáról másoltam be a szöveget,de te nyilván nem oda járatod a gyereked, ezért neked nem kell az a link. Látom agyadrament a korona vírus, én írtam, hogy hívd fel a jegyzőt, mert az önkormányzatok ebben saját hatáskörrel rendelkeznek, semmi köze a kormánynak hozzá. Rettenetesen hülye vagy barátom :D
2020. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Lehülyézel? Ejnye...


A védőnőt is megkerestük már, azt mondta már többen kérdezték, de sajnos nincs lehetőség otthon tartani a gyereket még jelen helyzetben sem. Ő sem érti miért.

2020. szept. 22. 21:36
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nálatok nincs erre lehetőség, nem tudom mit vársz tőlünk. A gyámügy mègis mit tudna tenni? Önkormányzati jogkör!
2020. szept. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Sehol nincs rá lehetőség. Ott ahol nem tartják be a szabályokat bármi lehet.
2020. szept. 23. 00:06
 19/32 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, nálunk is otthon lehet tartani a gyereket. Barátnőmék ovijában is(más város) Nagynénéméknél is. Azért mert nálatok nem lehet ne írd hogy sehol nincs lehetőség, mert igen is van. Kérd hogy az óvodavezetőm mutassa meg az erre vonatkozó törvényt.
2020. szept. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
90%
Tegnap írt azbóvónő, hogy, aki például kisebbel van otthon, inkább ne vigye a nagyobbat az oviba, konkrétan csak az vigye, aki dolgozik, szerintem ez országos , úgyhogy ne izgulj.
2020. szept. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!