Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Felháborítónak tartanád,ha...

Felháborítónak tartanád,ha egy szülő ezért menne be az óvodába,iskolába panaszkodni?

Figyelt kérdés

Mostanában elég felkapott téma lett a Meseország mindenkié meseköny,amit óvodai és iskolai használatra is szántak (pedagógiai útmutató is készült hozzá).


T

együk fel,hogy óvodában, iskolában a tanárok ezt a könyvet használnák és szülő(k) be is mennének panaszkodni emiatt. Persze ezt kúlturáltan tennék meg


Mi a véleményed?



2020. okt. 16. 14:27
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon érdekes, hogy pont azok, akik a tolerancia bajnokainak tartják magukat a leginkább intoleránsak azokkal, akik valamiben más véleményt képviselnek. Te toleráns vagy, ugyanakkor primitív, intoleráns bunkónak tartasz teljesen ismeretlen embereket pusztán azért, mert nem tetszik nekik a királyfival házasodó királyfi története.

Nem lehet, hogy először magadon kéne dolgoznod, hogy elfogadj más nézeteket a sajátodon kívül?

2020. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
76%

Számomra pedig az az érdekes, hogy sokan még mindig csak odáig jutottak el, hogy melegek vannak a könyvben 🤦🤦

A többi történettel nem foglalkoznak, legyenek azok bármilyen tanulságos, barátságos, "családbarát" tartalom bíróak is. Nevetséges, hogy sokan képtelenek egyetlen egy dolgon túl lendülni...

2020. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

"Konkrétan mi a kulturált vélemény erről?"

Talán az,hogy nem kéne az óvodában a szexualitással foglalkozni.


Mag az alapötlet teljesen jó,hogy elfogadás!

Nem is erről van szó.


De a szexualitást kihagyhatták volna. Háromfülü nyuszi még teljesen ok,de nekem a transznemű sárkányölő már nem.


nekem ez az álláspontom,nyugodtan szét lehet szedni darabokra,hogy nekem más véleményem van.

2020. okt. 16. 15:04
 14/42 anonim ***** válasza:
85%

#11 pont ez az.

Szerintem nem kéne beszélni róla. Ha felmerül a kérdés, lazán venni, hogy "Igen gyerekem, ilyen is van. Ez az ő döntésük, attól még ugyanolyan emberek, mint te vagy én, csak másképpen gondolkodnak, éreznek ezzel a témával kapcsolatban. Vagy... Ő így született, hogy nem tud járni és tolókocsiba kell ülnie. Attól még ugyanolyan ember, mint te vagy én, csak nem tud járni. "

Ennyi, és nem kell szájbarágósan a gyerekekre zúdítani.

2020. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
79%
Azért ezzel foglalkozik mindenki, mert ezek az újdonságul szolgáló történetek. Minden egyéb téma - kisebbségek, fogyatékosok, valamilyen szempontból mások - évszázadok óta részei a mesekincsnek, nincs abban semmi különleges, hogy valakik megírták az ötszázezredik tanmesét ezekkel kapcsolatban. Homoszexuális királyfira viszont nem tudom, van-e egyáltalán példa bármelyik nép meseirodalmában, és ez igenis egy provokatív téma. Nyilván ti is tudjátok, hogy senki nem a háromfülű nyúl történetén akad ki.
2020. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
42%
A transzneműségnek semmi köze a szexhez. Ha normális lenne az oktatásunk, akkor az emberek tudnák a különbséget a transz- és homoszexuális fogalmak között!
2020. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
93%
Önmagában a könyv nem fog érzelmi intelligenciát varázsolni a gyereknek, sajnos.Ha a szülők nem megfelelően kommunikálnak a gyerekükkel bizonyos dolgokról,kritizálnak,megszólnak,elítélnek akkor a gyerekük is ezt teszi, ahogy nő, függetlenül attól, hogy olvasta e ezt a mesekönyvet vagy sem.Nem a könyv, hanem a szülő tudja elfogadóvá nevelni a gyerekét.Szerintem:D
2020. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
38%

"Talán az,hogy nem kéne az óvodában a szexualitással foglalkozni."


Nem? Aztán miért nem?

2020. okt. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 Derjaderja ***** válasza:
74%

Én teljesen érthetőnek tartanám, amennyiben a homo-transzszexuális mesét olvasnak fel. A háromfülű nyuszi mehet.

Pillanatnyilag ez egy nagyon vitatott, indulatokat kiváltó téma a szülők körében. Az óvónő okosabb, ha tiszteletben tartja.

Hozzáteszem, én nem mennék panaszkodni és nem is zavarna, azokkal értek egyet, aki szerint nem káros.

2020. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
34%

Az a könyv egy báránybőrbe bújtatott farkas. Pont azért veszélyes, mert értéket közvetítő mesék közé bújtatják a liberális agymosást.

Az óvodás korosztály számára a mese lényege a sarkítás: jó-gonosz, fiú-lány, gazdag-szegény, apa-anya stb. Nincs középút. Attól még az életben nyilván van, de azt ráérnek később is megtudni. Nem szabad összezavarni őket. Szexualitásról meg nehogymár az óvónőtől halljanak először! De ha nagyon muszáj, akkor az alapoknál kellene kezdeni, nem a másságnál.

Az érzékenyítés különben sem a nevelési intézmények, hanem a szülők feladata.

2020. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!