Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Felháborítónak tartanád,ha...

Felháborítónak tartanád,ha egy szülő ezért menne be az óvodába,iskolába panaszkodni?

Figyelt kérdés

Mostanában elég felkapott téma lett a Meseország mindenkié meseköny,amit óvodai és iskolai használatra is szántak (pedagógiai útmutató is készült hozzá).


T

együk fel,hogy óvodában, iskolában a tanárok ezt a könyvet használnák és szülő(k) be is mennének panaszkodni emiatt. Persze ezt kúlturáltan tennék meg


Mi a véleményed?



2020. okt. 16. 14:27
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
32%
Majd ha a ti gyerekeitek látják azt, ahogy a Pride-on táncolva lóbálják a farkukat nőnek öltözve, vagy a romák verik meg 500 Ft-ért, akkoris a mesekönyvet olvasgassátok! Jobb ha úgy nevelitek a gyereket, hogy készen álljon a való világra, mert ha ilyen "nevelés" után kikerul az életbe, (ha kikerul és nem veletek él még 40 evesen is) akkor nagyon csúnya meglepetések fogják érni.
2020. okt. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
40%
Igen, rá kell jönnie majd, hogy olyanok is élnek, mint te. Akiknek már nem lehet újat tanulni, mert bemerevedtek. Őszintén, én el tudok fogadni szinte mindent, de én sem vagyok jobb egyetlen rasszistánál és homofóbnál sem, mert irgalmatlanul nehezen tudom elfogadni, ha valaki hülye. Szóval nagyon sokszor gyakorlok önkritikát, mert kihoznak a sodromból a tanulatlan, műveletlen, alacsony szintű emberek és ez baj. Mert sok van belőle, itt is, és a "való életben is", ahogy te fogalmazol. És ez kemény. Ezért haladunk előre úgy, mint egy csiga, mert húzni kell magunk után a sok hülyét, hogy menjünk már.
2020. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
28%

Nem romák verik meg 500ért, hanem szegények, és nagyon sok roma szegény.

A hófehér kékszemű szőke hajléktalan is megverné ennyiért, mert egyszerűen szüksége van a pénzre, és máshogy nem képes(részben maga, részben a környezete miatt) hozzájutni.


Remélem a gyerekem is rázza majd a fenekét és mer táncolni bikiniben komplexusok nélkül. Meztelen farok nincs a prideon, alsó mindenkit takar, nem látni többet, mint egy fecske fürdőruhában!


Mindenkit takar valamilyen jelmez. Remélem nem lesz gátlásos szexuálitás terén és minden olyat megcsinál majd, amiben örömét leli ő és a másik FELNŐTT, de leginkább azt, hogy nem csinál majd olyat, ami számára kellemetlen és nem akarja, csak azért, mert bárki ezt várja tőle.


Remélem majd mer hordani bármilyen fajta ruhát, olyat, amiben jól érzi magát.


A fesztivál, parádé pont egy olyan esemény, ahol nem kell öltözködési szabályokhoz alkalmazkodni, amíg a dolgaid takarva vannak egy lmbtq embert sem látsz az utcán fecskében hétköznap. Tudják, hogy mi hova való!

Vagy te azt hiszed, hogy aki fesztiválon fesztiválruhában van és táncol, az a hétköznapokban is fesztiválruhában táncol?


Pont olyan emberek, mint mindenki más, a hétköznapok során nagyrészükről meg sem mondanád, kihez vonzódik, hogyan szeret öltözni vagy milyen fura dolga van az ágyban. Mellesleg szerintem heterókból sokkal több az undi-perverzebb fétises, korpofágok, pisiszexelők, mazok, szadisták, beöntés, kötözés, vér, tű, cbt brrr.. és ezek az emberek intézik a hiteled a bankban, gyógyítják a gyermeked, mentik meg, ha tűz van, teljesértékű tagjai a társadalomnak attól függetlenül, milyen undiságokat csinálnak magukkal a hálóban.


A legrosszabbakról meg, a pedofilokról meg szó sem esik, annyira észrevétlenek, a legtöbb hetero, pedig mennyivel rémesebb, ha valaki egy gyerekkel csinálja ezeket, mint egy másik felnőttel..


Aki pride ellen van, az remélem minden pedofíliát érintő tüntetésen is meglincselné az embereket! Nekem a mostani ügyekben nem tűnt úgy, hogy nagydarab kopasz bakancsos emberek fenyegették volna a gyermekképeket gyűjtő politikust, inkább pár elkeseredett anyuka/nő vonult csak fel..

2020. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
62%
Mindenki szidja a pride-on az öltözködési stílust. Aki ezen ennyire ki van akadva, az sosem látot még táncos felvonulást? A Love Parade, a Velencei karnevál, vagy a tollakkal, csillogó bikiniben salsázó spanyol tömeg az miért elfogadható, ez miért nem? Nem értem. Mások öltönyben mennek bulizni?
2020. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%

Elöljáróban: Van meleg, és van transznemű barátom is. Olyanok, akikkel konkrétan együtt nőttem fel. Inkább egy-egy ilyen barát kellene az embereknek, akivel tényleg tabuk nélkül lehet beszélgetni arról hogy hogyan látják a világot, hogyan élnek ebben a világban. Nem kell "kinyalni a s**güket", egyszerűen végig kell hallgatni őket.


Még egy érdekes példa. Volt anno a Gőgös Gúnár Gedeon, meg volt a Mosó Masa Mosodája. Azok a könyvek! Azok hiányoznak - ha most a testi fogyatékosokról, illetve öregekről stb. is beszélgetünk. Ott volt pl. a kiöregedett sárkány. Végül lett egy mosókonyhája - amiből megélt. Tűzokádónak már öreg volt. Mégis - a főhős segített neki megtalálni a helyét a világban. Vagy az öreg, rövidlátó hangya. Egyedül pusztul el, ha nem találkozik a többi állatkával, akik befogadják a kesztyűbe. Ez nem elég jó mese? Ez nem a témához vág? Ez nem az elfogadásra tanít? Nem arra, hogy mindenki tartozik valahová? Szerintem a Sün, akit meg lehetett simogatni című könyvvel megtámogatva bőven elég útravaló a gyerekeknek. :)))

2020. okt. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon álszentnek találom ezt a cirkuszt, ami egyetlen egy mesekönyv körül kialakult. Az átlag magyar anyát sehol nem fenyegeti az a veszély, hogy majd mesét OLVAS a gyerekének, sokkal divatosabb berakni a gyerek elé a youtubeot, hogy nézze a Bogyó és Babócát, ami még a jobbik eset, mivel sokszor az ilyen mesék között bizony megbújik olyan, ami nem óvodásnak való. Hogy oviban véletlenül olvasnak neki valamit, az közel sem olyan káros, mint mikor bámulja egész nap a képernyőn az affektáló csillámpónikat. A szülők jelentős része semmilyen szinten nem szelektál a mesék között, bármi, ami leköti a kölköt megfelel. És tipikusan az ilyen szülők vannak a legjobban felháborodva. Meg lehet sértődni, akinek nem inge, úgy sem veszi magára.
2020. okt. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:
5%

Dúró Dóra is benne van!!

Pénzről van szó !!

Ti meg megeszitek :D

2020. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%
A férjem angol, meséltem neki, milyen hiszti van a könyv körül, nem értette. Itt teljesen normális, hogy vannak ilyen tartalmú mesék. És jóval kisebbeknek szánva.
2020. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
74%
Igen, joga van a szülőnek panaszkodni. Egy dolog az elfogadás, és másik dolog, hogy már a gyerekeinket is át akarják nevelni.
2021. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
51%

Ilyenről egy óvónő NEM beszélgethet a gyerekekkel. A szexualitás, homoszexualitás NEM óvodába való téma!

Ha megtudnám, hogy a 4 éves gyerekemmel ilyenekről beszélgetnek, azt hiszem, olyan balhét csapnék, hogy megemlegetnék.

2021. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!