Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Felháborítónak tartanád,ha...

Felháborítónak tartanád,ha egy szülő ezért menne be az óvodába,iskolába panaszkodni?

Figyelt kérdés

Mostanában elég felkapott téma lett a Meseország mindenkié meseköny,amit óvodai és iskolai használatra is szántak (pedagógiai útmutató is készült hozzá).


T

együk fel,hogy óvodában, iskolában a tanárok ezt a könyvet használnák és szülő(k) be is mennének panaszkodni emiatt. Persze ezt kúlturáltan tennék meg


Mi a véleményed?



2020. okt. 16. 14:27
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
77%

Nem háborodnék fel. Az elmúlt évtizedekben, vagy akár évszázadokban sem háborodott fel senki azon, ha egy történetben valaki megcsonkította magát (a mostohanővér a Hamupipőkében levágja a sarkát, hogy beleférjen a cipőbe); ha felmerült a kannibalizmus (a vasorrú bába hízlalja a gyerekeket, hogy megehesse őket a Jancsi és Juliskában); vagy ha egy állat felzabál egy kislányt (Piroska és a farkas). Népdalaink nagy része perverz, konkrét szexuális célzatokat megfogalmazó (Ősszel érik babám a feketeszőlő, te voltál az igazi szerető; (...) kitörted a kezed, mivel ölelsz engemet stb). Kifejezetten gyermeknótáink és mondókáink között is sok a passziv agresszív (ég a házad ideki; a ludaink megfagynak). Ha ezeken eddig nem problémáztunk, akkor ne tegyünk már úgy, mintha a homoszexualitás ne lenne az életünk része, nem állítom, hogy direktbe a gyerek képébe kell nyomni a témát, de igenis nagyon nagy baj van az elfogadással, holott állítólag keresztény országban élünk. Ha valaki szegény, azért gúnyolják, ha módosabb, akkor azért, a vörhenyes szó önmagában elmond mindent és egyáltalán szomorú, hogy iskolákban “elfogadó napokat” kell szervezni, hogy a burokban felnőtt gyerekek találkozzanak mozgássérülttel például. Nekem meggyőződésem, hogy az emberek egymás iránti intoleranciájuk is vhonnan innen fakad, egészen elképesztő, ahogyan egymással tudnak viselkedni állítólag felnőtt emberek, mert senki nem lát a saját problémáján túl és bele sem gondol, hogy talán az övé eltörpül a másiké mellett.

Ez a véleményem.

2020. okt. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon érdekes, hogy mióta Dúró Dóra ledarálta, ezzel van tele a gyakorikérdések!


Miért? Miért? Miért kell reklámozni,nyomatni erőszakkal??


Nekem a könyvvel nincs bajom. Ezzel van bajom. Hogy ki se lehet kerülni már..


Biztos van az a réteg, aki megveszi és elolvassa a gyerekének. Azok meg fogják találni.


De nekem miért tolják az arcomba fizetett trollok minden nap itt a fórumon? Ez számomra érthetetlen.


Mielőtt valaki fóbiával vádolna:van meleg ismerősöm, több is. Normális emberek. Nincs egymássak semmi bajunk, közvetlenül egymás mellett dolgoztunk.

2020. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Derjaderja ***** válasza:
79%
21. Az "ég a házad ideki" azt jelenti: itt kint az égbolt a fejed felett a tető, az égbolt a házad idekint.
2020. okt. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

#22

Kérdezni szabad itt! Vagy mégsem?

Hol reklámoztam erőszakot? Hol??

Én nem toltam az arcodba semmit,hülye gyerek! Te jöttél ide kommentelni.


#21 Vannak beteg mesék,mint pl. igen,a Hamupipőke vagy mint a Piroska és a Farkas. Azok sem normális mesék,én azokat is betiltanám.

De ez még nem mentség ezekre a mesékre sem. Felőlem a szülők megvehetik,de az óvodába,iskolába ne vigyék a könyvet!

2020. okt. 16. 17:41
 25/42 anonim ***** válasza:
44%
A csigabigás dalocska pont, hogy a szexről, megtermékenyülésről szól. :D "Hej, Jancsika, Jancsika, miért nem nőttél nagyobbra?" is tömény szex, szexualitás és még lehetne sorolni. A magyar népmesék is tele vannak erotikával, szexszel. :D
2020. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
80%
Ha már az oviban a szexualitás a téma, akkor inkább a védekezésről beszéljenek. Többeket érint a nem kívánt terhesség, mint a homoszexualitás.
2020. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Derjaderja ***** válasza:
78%

A Piroska és a farkas is teljesen normalis mese. A lelki fejlődés része, amikor a mindenkiben meglévő alaktalan szorongást "alakosítjuk", gonosz jellemet, fenyegetést tulajdonítunk neki. A gyerek világkepében a megevés egy ilyen egyszerűen érthető, kèpies fenyegetés, ő nem egy farkas által épp felzabált, kifordult belű haldoklót kèpzel el.

Az alakot kapott rosszal pedig meg lehet küzdeni.

2020. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

#25

Tök jó,hogy így ismeretlenül kritizálod a képességeimet. A valóságban is ilyen pofátlan vagy?

#26 Meg az "elvesztettem zsebkendőmet..." is egy kicsit szexista.

#27 :D Inkább iskolában akkor már.

2020. okt. 16. 17:59
 29/42 anonim ***** válasza:
66%
A gond inkább csak azzal van, hogy túl van hype-olva ez az LMBTQ-dolog. Mármint érdekes, hogy azon megy a kattogás, hogy fogadjuk el a "másokat", és "mások" alatt csak és kizárólag a homoszexuálisokat, transzneműeket, biszexuálisokat értjük a köznyelvben, és mindenki velük van elfoglalva. Pedig ott vannak pl. az átlagnál soványabbak, kövérebbek, fogyatékkal élők. És sajnos ott tartunk, hogy utóbbiakat előbb kinézik, és nem fogadják el, mint azokat, akik szexuálisan "mások". Szóval ez nincs rendben így. Az érzékenyítést rájuk is érteni kéne. Ja, és a "szexuálisan másokra" nem azt kéne oktatni a gyerekeknek, hogy ez teljesen normális, henem sokkal inkább azt, hogy vannak ilyen embertársaink is, akik az átlagtól eltérőek. De ne állítsuk már be, hogy ez a természetes... Ez az én véleményem.
2020. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
25%
Pedig természetes. Mondom, emelt biosz kellene.
2020. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!