Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Falusi/kisvárosi óvodákba...

Falusi/kisvárosi óvodákba elhelyezkedett vmely ismerősöd óvónéni/óvóbácsiként, pedagógiai asszisztens (csupán technikumi) végzettséggel? Hiába van törvény hogy csak felsőfokú végzettséggel alkalmazhatnak óvodapedagógusként, én is tudok adott helyeken

Figyelt kérdés

...adott helyeken asszisztens végzettséggel munkát vállaló nem-pedagógus pedagógusokról. Magától értetődő, hogy ezt a kényszer szülte. Tetszik, vagy sem, adott helyeken ez van. Igaz, ha azt vesszük, még mindig jobb, hogy valaki, aki két évig pedagógus asszisztensnek tanult vigyáz a gyerekekre, mintha egy ebben a szakágban teljesen képzetlen ügyelne. Elég sovány vigasz tudom.

Nektek vannak ilyen ismerőseitek, akik így helyezkedtek el, nem hivatalosan?



2021. febr. 15. 18:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Utolsó! Mindenkinek köszönöm, így neked is köszönet a hozzászólásért. Ha te ezt problémának látod (nyilván ezzel én sem vagyok teljesen elégedett azért), miben nyilvánul ez meg szerinted (mások is írhatnak ezzel kapcsolatosan), hogy ebben a szakágban megszerzett technikumi végzettséggel (azt írták a két éves asszisztensi képzés ennek felel meg) probléma lehet egy ilyen óvónő/óvóbácsi, szemben egy témában tanulatlan csupán érettségizett emberrel, vagy szemben egy diplomás óvodapedagógussal?
2021. febr. 16. 17:07
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem az utolsó válaszoló vagyok, de azért leírom, mit gondolok. Nem tartom tanulatlannak azt, akinek csak érettségije van. Úgy gondolom, hogy ez is egy szakma, tudományág, ami sokrétű és összetett. Sokan azt gondolják, hogy csak a gyerekekre kell vigyázni, énekelni játszani. Azonban tervezni kell, mit, miért, hogyan. Az óvónők módszereket tanulnak és pszichológiát. Mert nagyon nem mindegy, hogy ki, hogyan és milyen módon bánik egy kisgyerekkel. Hiába anyuka akár, vagy hasonló körökben tanult. Óriási károkat lehet okozni, ami nem azonnal, hanem a későbbiek folyamán üt ki. Hatalmas felelősség.
2021. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok. Ég és föld az, amit a fősuli első évében csináltam a gyerekekkel és amit a diplomával a kezemben, pedig ugyanaz a munkakör volt. Persze tudtam énekelni, mesét olvasni, fegyelmezni és kézműves feladatokat kitalálni, sőt, a levesszedés és a fenéktörlés sem diploma kérdése. De pl egy autista gyanús gyereket max furaként aposztrofáltam akkor, most pedig pontosan tudom, milyen autisztikus tüneteknél kell jelezni a szülőnek, hogy tovább kellene menni ezügyben.
2021. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
38%

"asszisztens végzettséggel"

Biztos sok jót írtak eddig, de történetesen nem olvastam, elnézést, ha ismételnék. Az idézett mondatra írnék előbb: nem létezik olyan szakág, hogy ped asszisztens. Csak a pontosság kedvéért. Az alkalmazzák ped asszisztensnek, akinek más a pedagógiai szakága, mint ami az adott munkahelyre kell.


Pl egy tanár, vagy egy tanító végzettségű embe rfelvehető pedasszisztensnek egy oviba, de ha a tanár egy suliban helyezkedik el, akkor már automatikusan NEM asszisztens, hanem tanárként a saját szakégéban dolgozik.


És megfordítva: egy óvodapedagógus csakis pedasszitens lehet egy suliban -ha gyermekekkel foglalkozik ott-, míg egy oviban meg pedagógusként, a saját szakterüléetén dolgozik.


Tehát a pedagógiában az asszisztensi munkakör az nem egy szakirány, hanem nézőpont kérdése.


A kérdésedre érdemben: tudtommal a miniszterelnök SAJNOS már sajkáknak is megengedte a gyermekfelügyeletet az óvodai csoportokban, olyannyira hiányszakma lett az ovped. Egy súlyos hiba. Még felügyeni se szabadna oviban egy nem pedagógus végzettségű részéről! Csak 5 percekre, ha nincs a pedagógussal egyidőben kolléga, és a pedagógus wc-re megy. Legalábbis eddig így volt.


És igen, ismerek ilyen esetet, kérdező, és súlyos flelütlenség. l tehát egy tanár dolgozhat oviban, evvel ugyan nincs gond, akkor, ha pedasszisztensként dolgozik, tehát egy ovpedeshez beosztva.


Csakhogy sajnso olyan esetről is tudok, hogy óvónő párja (férfi), aki utóbbinak semmilyen végzettsége nem volt, csak érettségije, felvették pedasszisztensnek! Felelőtlenség. Hát még, ha egy személynek nincs ovped főiskolai diplomája, és ovpedesként bejegyezve dolgozik...

2021. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Okj-s szak a ped. asszisztens...
2021. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Elnézést, ezek szerint az évek során ped.asszisztens szak lett az általános pedagógus szak elnevezése. Az évek során átnevezhették. Régebben volt egy általános pedagógus szak, amely kiegészítő jellegű volt, pl koleszba nevelőtanárnak, vagy épp úgy pedasszisztensként, mint bármely pedagógus a nem saját szakágának megfelelő intézményben dolgozva.


Az átnevezésről nem tudtam, de a lényegen nem változtat. Az előző előtti voltam.

2021. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!