Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Máshol is ilyenek a szülők?

Máshol is ilyenek a szülők?

Figyelt kérdés

Mentem a lanyomért az oviban és az ovónő üzent vele, hogy vigyek be tisztasági csomagot és gyümölcsöt. A probléma csak az, hogy minden héten bevásárolok gyümölcsöt 3000 ft értékben általában és viszem az oviba. A tisztasági csomagot havonta küldöm be. Veszek egy 8 db-os wc papírt, fogkrémet, szalvétát, zsepit, folyékonyszappant. Ez kb. havi szinten 3-4000 ft.

Nem értettem, hogy miért nekem üzen. Amikor megkérdeztem csak annyit mondott, hogy rajtunk kívül csak három anyuka hoz be. Ami egyébként tök jó mert 21 fős a csoportunk. A ceruzákról, festékekről és a rajzlapokról nem is beszélve.

Megfogadtam, hogy innentől kezdve elég lesz kéthetente is a gyümölcs. Most úgy vagyok vele ha csúnya ha nem, hogy egye meg itthom ha már más pofátlanul nem visz.

A ti ovitokban is ilyen a hozzáállás?


2021. febr. 17. 08:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk semmi ilyesmit nem kell bevinni. Egyébként ha kéne, akkor értelemszerűen annyit vinnék, mint más. Ha megtudnám, hogy velünk együtt négy gyerek visz a 21-ből, akkor teljesen leállnék vele, és közölném az óvónővel, hogy ennek így semmi értelme.

Semmi baj, ha az óvodában nem jut neki gyümölcs, majd délután itthon eszik. De más gyerekét nem fogom etetni.

2021. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én is elmondtam neki most reggel, hogy egy hónapja küldtem be a csomagot így nem fogok küldeni megint.

Erre azt mondta, hogy sajnos némelyik anyuka csak 1 vagy kétrétegű wc papírt vesz és azt nem szeretik kirakni.

Mondtam neki,hogy sanjálom de ez nem így működik. Csináljanak egy Facebook csoportot és azon jelezze mindenkinek, hogy kifogyóban vannak.

2021. febr. 17. 08:28
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a gyümölcsöt az szmk-s anyuka intézi, mi csak a pénzt adjuk oda neki.


Tisztasági csomagot mindenki vitt szeptemberben, amikor pedig vmibôl kifogynak, egyrészt kiírják a csoportszoba melletti “faliújságra”, plusz a fb csoportba is posztolnak errôl egyet az óvónôk.


Kreatív csomagot nem kell vinni, azt az óvónôk szerzik be a csoportpénzbôl.


Nem volt még probléma semelyikbôl.

2021. febr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha azt a WC-papírt se rakják ki, amit bevisznek a gyerekek, akkor végképp nincs értelme.

Azt gondolom, erre való az SZMK. Szedjék össze a pénzt, vegyen belőle az SZMK-s anyuka az óvónővel egyeztetve olyan WC-papírt és olyan gyümölcsöt, amit megfelelőnek tartanak. És tartsa számon, hogy kinek van elmaradása, és őt noszogassák.

2021. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hülye ez az óvónő. Ha csak 3 szülő költ pénzt erre, akkor ők hozzanak még többet? A többi pedig ingyenélösködhet? Én nem vinnék semmit ezek után, nálunk szerencsére nem is kell.
2021. febr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyenek a szülők, az óvónők igen, de sosem üzennének a gyerekkel. Ha kell valami, jeleznek minden szülőnek, vagy az ajtóban, vagy emailben, de nálunk minden szülőnél evidens, hogy a gyümölcsnaptár szerint viszi a gyümölcsöt, sokan visznek maguktól extrákat és sosem mondják, hogy most valentinnap volt, vettem a 26 gyereknek szivecskés csokit 4ezerért, akkor nem hozok wc papírt.. Tisztasági csomag félévente kell, de mindenki visz be külön, ha épp talál valamit akciósan, gumicukrot, csokit, szappant, én is szoktam, a múltkor találtam tök cuki méhecskés szalvétát, ami a csoport neve, drága volt egy szalvétához képest, de kit érdekel?


Van olyan gyerek, aki nem engedheti meg a jobb holmik bevitelét, pl ő csak egyszer szerepel az önkéntes gyümölcsnaptárban és almát meg répát hoz, van aki meg 3x(heti vállalás van), de ő is a csoport része és tartjuk érte a hátunkat egy szó nélkül. Amúgy a répát meg a mangót ugyanúgy kirakják az óvónők, sőt szólnak, hogyha lehet épp mi van fogyóban, vagy mit ettek rég a gyerekek, legutóbbi kívánság a magok voltak, de van, aki karalábét hoz be.


Ami egyedüliként zavart, hogy szóltak, hogy csak bio akármi mentes folyékony szappant vegyünk, mert ha nem mossa le a gyerek rendesen, akkor kiszáradhat tőle a bőre(két anyuka gyereke járt így). Na ezután egy darab szappant nem vittem, az én lányom ekcémás és soha semmi baja nem volt a szappanokkal, mert rendesen lemossa. Itt sem az ára, hanem az elv zavart, az én gyerekem dolgaiért(pl mit nem eszik meg nem ugráltak egyáltalán).


Szóval szerintem jó, ha szólnak mi kell, amíg az mindenki érdeke, aki megteheti meg hozzon. Ha földhözvág az összeg, nyugodtan mondd, hogy most nem tehetjük meg, hogy ilyen sűrűn hozzunk be. Egyébként én jobban szeretem a kétrétegű durvább felületű papírt, mert úgy érzem jobban tisztít, mint a csúszós puha.


Egyébként nálunk ceruzát, papírt nem kell bevinni(dugig vannak, a kis ceruzákat is használják), a filceket ecetezik, vizezik, hogy tovább bírják, sőt csak olyat fogadnak el papírból, ami irodai felesleges, az egyik felére nyomtatva van a környezetvédelem miatt.

2021. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Más gyerekének miért viszel gyümölcsöt és hasonlókat?


Nálunk szimplán mindenki abból élt, amit vitt. Ha valakinek nem volt valamilye, akkor azt nem máséból pótolták, hanem anélkül maradt. Pont.

2021. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyedül gyümölcsnap van. Minden nap más viszi a gyümit az egész csoportnak. Mivel 25-en vannak, havi 1x kerül ránk a sor. És ez így tök rendben van, mert igen, aznap én etetek gyümölccsel a sajátomon kívül még 24 gyereket, de utána egy hónapig meg a többi szülő eteti ugyanúgy az én fiamat.

Egyébiránt igazuk van az eddigi hozzászólóknak, ez nettó lehúzás veled szemben, eszedbe ne jusson vinni. Nem is értem, négyen látjátok el a csoportot, és még veled szemben vannak extra elvárások, a többi 17-et meg elintézik annyival, hogy jaj hát ők nem visznek semmit, és kész? Az óvónénik is megérnének egy misét, ha úgy gondolják, hogy ez így okés. De még az is lehet, hogy az óvodavezetővel beszélnék.

2021. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorúan olvastam az itteni kommenteket. Én kisvárosban élek, a csoportunkban néhány kisebbségi gyerek is van, ám még az ő szüleik is a lehetőségekhez mérten megveszik amit kell. Tisztasági csomagot havi szinten kell vinni, ezzel sosincs baj. Azt mondjuk észrevettem már hogy a szegényebb családok nem vesznek olyan márkás, minőségi zsepit, wc papírt mint a többség, de ezzel semmi baj nincsen, legalább hoznak valamit. Az óvónők ezeket is ugyanúgy kiteszik hogy használják őket. A gyümölcsöket még szeptemberben felosztottuk hogy kinek mikor kell hoznia, és így mindenki kb ugyanakkor kerül sorra. Ebből se szokott probléma lenni, nyilván itt is látszik a különbség az anyagi helyzetet illetően, de én nem panaszkodok. Nagyon drágák mostanában a zöldségek, gyümölcsök, hálás vagyok a szegényebb családoknak hogy legalább ők is hoznak valamit. A csoportban több családnak is van kertje, nekünk is. Mi ilyenkor a kertből hozzuk ami épp terem.

Nem tudom nálatok ez hogy szokás de én biztos nem vinnék heti szinten gyümölcsöt, ez tényleg rengeteg pénz. Javaslom, hogy ha nincs Facebook csoportotok akkor vedd kezedbe az irányítást és csinálj te egyet. És mindenki írja be magát valamikorra amikor tud hozni gyümölcsöt. A többiek előtt biztos nem mer majd meghunyászkodni senki.

Azt sem értem miért a gyerekeddel üzent az óvónő. Nálunk az az eljárás hogy bemegyek és azonnal jön oda az óvónő és elmondja mi történt ma, mit csináltak, meg hogy kell e valami.

A ceruzák, festékek nálunk úgy működnek hogy rajzlapot a tisztasági csomaggal kell bevinni, mindenkinek külön ceruzája, festéke van és azt használja.

Mindenképp beszélj az óvónőkkel hogy ez így nem oké.

2021. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint gyümölcsnaptár*, bocsánat.
2021. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!