Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Máshol is ilyenek a szülők?

Máshol is ilyenek a szülők?

Figyelt kérdés

Mentem a lanyomért az oviban és az ovónő üzent vele, hogy vigyek be tisztasági csomagot és gyümölcsöt. A probléma csak az, hogy minden héten bevásárolok gyümölcsöt 3000 ft értékben általában és viszem az oviba. A tisztasági csomagot havonta küldöm be. Veszek egy 8 db-os wc papírt, fogkrémet, szalvétát, zsepit, folyékonyszappant. Ez kb. havi szinten 3-4000 ft.

Nem értettem, hogy miért nekem üzen. Amikor megkérdeztem csak annyit mondott, hogy rajtunk kívül csak három anyuka hoz be. Ami egyébként tök jó mert 21 fős a csoportunk. A ceruzákról, festékekről és a rajzlapokról nem is beszélve.

Megfogadtam, hogy innentől kezdve elég lesz kéthetente is a gyümölcs. Most úgy vagyok vele ha csúnya ha nem, hogy egye meg itthom ha már más pofátlanul nem visz.

A ti ovitokban is ilyen a hozzáállás?


2021. febr. 17. 08:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
Jesszus. Nalunk valtoruhan kivul semmit se kell vinni. Adtak ovis zsakot, agynemut, tisztalkodo dolgokat es gyumolcs is minden nap van
2021. febr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nem szeretik kirakni a 2 rétegű papírt? Ha ilyen finnyásak vegyék meg saját fizetésükből.
2021. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk tisztasági csomagot 3 havonta kell vinni. Gyümölcsöt, amikor eszembe jut.

Nálunk se visz mindenki! De nincs a csoportban hátrányos helyzetű. Egyszerűen nem mindenki költ rá. Sokan a csoportpénzt se fizeti be..


Én munkanélküliként mindent időben befizetek, viszek viszonylag gyakran gyümölcsöt, sőt! Egy 1.5 méteres szép színes bohócot is készítettem farsangra dísznek a csoportba. Csak úgy.


Ja, anyukám óvónő :))

2021. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gyümölcs naptár van. Csak akkor viszek, ha sorra kerülünk. De volt olyan, hogy szólt az óvónő, hogy nem kell vinni, mert sok gyümölcs maradt. Akkor vitrem mazsolát, magvakat stb.

Tisztasági csomagnál is van egy táblázat, hogy melyik hónapban mit kell vinni. Aki bevitte azt jelölik. Így mindenki tudja ki mit vitt már be.

2021. febr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is gyümölcs naptár van, szépen beosztanak az óvónénik mindenkit. Mivel csak 18-an vannak, így van olyan hónap amikor 2x kerül sorra valaki, de megy tovább szépen folytatólagosan. Sosem volt gond, mindenfélét kapnak a gyerekek. Tisztaságit kb. havonta kell vinni, de egy csomag szalvéta, zsepi, 4-es WC-papír elég, mert hoz mindenki. Folyékony szappant viszünk még, mert azt a kicsik könnyebben használják. Én is azt ajánlom, hogy hozzál létre egy csoportot a szülőknek és beszéljétek ezt meg.
2021. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
91%

Annak idején nálunk nem kellett gyümölcsöt bevinni, az óvodai konyha biztosította.

Nem tudom felfogják-e az óvónők, milyen drága lett tavasz óta a gyümölcs, és milyen rossz minőségű? Ha kérnék se vittem volna be. A saját családomnak természetesen megveszem, de miért etetnék 20 másik gyereket?

2021. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!