Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy tehetnek ilyet óvodaban?

Hogy tehetnek ilyet óvodaban?

Figyelt kérdés

Szóval a kislányunkat most kellett óvodába járatni szokatni. Elõzõlegesen 4 óvodábol kellett választani mi random kivalasztottuk a hozzánk közelebb lévöt. Különben egyik óvodárol se mondtak semmit csak hohy sima óvoda. Most 4. Napja szokatjuk és észrevettük hogy maga az ovi létszéma nagyon alacsony, kis csoportokban vannak, és minden gyerek szinte mind szerényebb értelmi képességü, beszélgették hogy külön foglalkoznak gyerekekkel mert egyesuly zavarosak meg minden van valami problémája. Külön pelenkázó van!! Jó párat még pelenkáznak az ovónõk! Mi kérdeztünk, tagadták hogy kisegítõ jellegū lenne.

Most nem akarok fényezni a gyerekem de most olvasni tanitgatom mert érdekli az olvasás, értelmes, tisztán összetetten kifejezõen illedelmesen beszél, ott meg beszélni se tudnak rendesen. Kérdem én bekerūl egy ilyen közegbe hogy tudják fejleszteni a gyereket ha az összes többi nincs azon a szinten sajnos? Hogy tud barátkozni? Hogy tudja kezelni a többi gyereket? Számomra ez felháborító hogy csak hogy meg legyen az ovoda létszáma ilyeneket tesznek hogy nem szólnak.

Ti mit csinálnátok?



2021. szept. 10. 20:05
1 2 3
 21/24 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Aggódó Apuka!


Az én kisfiam autista gyanús,beszédfogyatékos,idegrendszeri éretlensége van,SNI(sajátos nevelésű igényű).

Speciális,szegregált óvodába jár.(számodra kisegítőbe)

"Kisegítő" óvodába bejutni, kizárólag diagnosztizált problémával lehet, és a bizottság jelöli ki az óvodát.Tehát ha ez egy kisegítő/szegregált ovi lenne, akkor a te kislányod nem járhatna ide,hisz egészséges.


Integráló ovikban meg törvényileg meghatározott,mennyi"problémás" gyerek lehet, és milyen problémákkal.

Ha a fejed tetejére állsz, mindenhol lesznek problémás gyerekek, mert a szülők nagy része óvodás korban a homokba dugja a fejét,és nem viszi kivizsgáltatni a gyereket,nehogy kinézzék,és "kisegítőbe" kelljen vinni.(pedig a gyerek érdeke lenne,hogy minél korábban megfelelő fejlesztést kapjon,sajnos ezek a gyerekek majd suliban lesznek diagnosztizálval, és szívnak ezerrel)

Tehát hiába viszed át egy másik oviba, ott is lesz kb 2 diagnosztozált, meg 5 nem diagnosztizált gyerek,csak azzal a különbséggel, hogy 27-30 gyerekre(amiből 6-8 problémás),még annyi idő sem lesz a gyerekedre, mint itt a kis légyszámú csoportba.


Meg ha lasszóval fogják a gyerekeket nálatok, lehet vettek fel 2,5 éveseket is.Na azok még ezután fognak beszélni.


Aggódsz a kislányod ,hogyan fog barátkozni?

Az én kisfiam,most decemberben lesz 5 éves.

Amiben más mint a többi 5 évesek, hogy pelenkás,még segítséggel öltözik de már haladunk, és nem eszik főtt ételt.

Most már beszél,nem csak tőmondatokban,pl (add ide a békás buborékozót).

Amibe ugyanolyan mit a többi 5 éves:

szeret tornázni, futkosni,labdázni, focizni,medencézni,bármilyen fürdőjátékkal játszani, buborékozni,legózni, szerepjátékozni,autózni, bunkerezni,mesét nézni/olvasni,számolni, feladatlapozni, gyöngyötfűzni,rajzolni,videójátékozni,gyerekekkel bandázni,szeretgetni őket, szereti fésülni hajam, masszírozni a hátam, vannak kedvenc meséi, figurái,szereti megmondani milyen adót akat nézni(rtl + cobra 11),kedves előzékeny,mindenkinek(idegeneknek is)köszön az utcán,szeret boltba menni, bevásárló listát rajzol(vagyis diktálja nekem),nagyon jól tájékozódik( 2 évesen, egyszer sétáltunk, és hagytam,hogy ő vezessen arra menjünk amerre akar, és átvezetett mamához,pont azon az úton amerre menni kell).Szeret számolni,ismeri az összes betüt, hamarabb felolvasta az összes betüt,hogy bármit tudott volna beszélni.Szereti az időjárást,van több időjárás könyvünk.



Az óvodánk speciális óvoda.Most 8an vannak a csoportban.

Rendes órarendjük van,játékosan, de komoly fejlesztés folyik.Vannak tematikus hetek(pl most az ősz/időjárás)

Minden nap van egyéni, és csoportos fejlesztés is.

Megmondom őszintén, minden gyereknek ilyen oviba kellene járni,mert itt van rájuk idő.


Szerintem várjál kicsit, nézd meg hogy a gyereked hogyan érzi magát,ha jól érzi magát,ne vidd el szerintem.


Attól még mert vannak lassabban/máshogy fejlődő gyerekek, még képesek ugyanolyan barátságokat kötni.


És kívánom, hogy maradjon mindig probléma mentes,kiemelkedően okos a gyereked, és sosem tudd meg milyen érzés,mikor a különben normális/kedves/aranyos/ barátkozós gyerekedhez,nem engedik oda a szülők a gyerekeiket,mert hogy"kisegítős gyerek" nem tud beszélni,nehogy az ő gyerekük visszafejlődjön, mintha kb leprás lenne.

2021. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Elég hihetetlen nekem ez a történet. Ha ez ennyire speciális óvoda, akkor

1, a feleségednek, aki utánajárt, fel kellett volna tűnnie. Valószínűleg már akkor, amikor az óvoda honlapját nézi. Vagy amikor az szmsz-t olvassa. Egy ennyire problémás gyerekekre specializálódott ovit nem szoktak eltitkolni. És mivel nincs belőle minden sarkon egy, így a gyerekeket sem csellel fogják meg, hiszen a szakértői bizottság fogja kijelölni az arra szoruló gyerekeknek.

2. Egy értelmi fogyatékosoknak fenntartott óvodába nem fognak egészséges gyereket felvenni. Kislányom autista, de mivel értelmileg nincs problémája, sima iskolában kezdett idén. Eleve kizárták a speciális iskola lehetőségét, mert nem való oda.


És attól, hogy épphogy 3 éves nem szobatiszta, vagy épp keveset vagy nem tisztán beszél, még lehet teljesen értelmes, "normális" gyerek. Csak épp ki milyen mércével méri. Mert azért nagyon nem az az általános, hogy egy 3 éves olvasni tanul. Nyilván a te gyereked zseni, így bármilyen óvodában kitűnne az átlag kiscsoportosok közül.

2021. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is gyanús a dolog. Elég kevés az óvoda, sok a gyerek, gyakorlatilag a körzetesbe mehetsz csak. Kivételes esetben, néha felveszik máshova, pl. ha az van közel a munkahelyedhez.

Speciális óvodába meg nem is mehet a gyerek, hacsak nincs róla papírja, hogy oda kell mennie.

Hogy fog itt fejlődni, barátkozni? Simán. Legalább megtanulja, hogy nem mindenki egyforma, hogy van akinek nehézségei vannak, és őket is el kell fogadni. Remélem otthon nem mondod a gyereknek ezeket az aggályokat, mert ezt el fogja mondani bent is, csúfolni fogja a többieket, vagy még rosszabb. Inkább azt tanítsd meg neki, hogy azok a gyerekek is emberek.

2021. szept. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért, itt az apukával is gondok vannak! 18 éve óvodát vezetek. Ezt a vélt, vagy valós problémát 1 nap alatt meg lehet beszélni. Anyuka hol szerepel a történetben? A szóban forgó óvoda pedig nem speciálisnak minősül! Ha ennyit sem tud a kedves szülő az óvodáról, akkor csak sajnálni tudom.
2021. szept. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!