Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki még nem tudta eldönteni...

Aki még nem tudta eldönteni hogy tanító, v. óvodapedagógus szakra jelentkezzen, mit javasolnátok? Mindkettő érdekel és mindkettőnek van számomra pozitív és negatív oldala egyaránt de nem tudok dönteni. Kinek mi volt a szakja előnye, ill. hátránya...

Figyelt kérdés

Kinek mi volt a szakja előnye, ill. hátránya, mikor döntenie kellett?


És mi valósult meg a kezdetén gondolt, feltételezett előnyöknek és hátrányoknak, mikor már valamelyik szakon volt hallgató?


Esetleg ha tudtok, adhattok tippeket, ötleteket, észrevételeket, amik megkönnyíthetik az egyik, v. a másik szak melletti döntést. Bár mivel ez meglehetősen egyénre szabott, így sejtem elég nehéz lesz.


Ki tud "figyelmesebben olvasáshoz", új információkat könnyebben befogadáshoz hasznos, működő gyakorlatokat ajánlani? (Néhány év munka miatt kiesett, és bár magamnak sem szívesen ismerem be, de valahogy már nem úgy fog az agyam, mint például az érettségi során.)


25/F



2021. szept. 20. 20:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

szia, jól látom férfi vagy? :D

akkor én inkább a tanítót javasolnám. óvodában még mindig elég kevés a férfi :D én óvópedet végeztem, előtte csecsemő-és kisgyermeknevelőt, én 24 évesen kezdtem, szintén kihagyás után, de nem volt gond :) még fiatal vagy te is :)

2021. szept. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Egyikre se a fizetések és a további karrier miatt
2021. szept. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, férfiú vagyok, és eme két szakon gondolkodom. :) Még azt is fontolgatom, hogy e két szak valamelyikének elvégzése után kimennék pár évre (esetleg egy teljes évtizedre) Vajdaságba, Kárpátaljára, vagy Erdélybe, hogy az ottani magyaroknak segítsek, ha tudok ezzel az apró, de gyermekeiknek jó alapo(zás)t adó hivatással, ahogy csak lehet! Tudom semmiség, de egyre inkább tendálok errefelé, hogy valóban (lehetőségeimhez képest) a legjobban fejleszteni tudjam ezen gyerkőcöket, amennyire csak lehet, tényleg egy jó alapot tudjak majdan nyújtani az életük indulásához.


Úgy gondolom (ez a személyes része) emiatt az óvodapedagógia közelebb állna hozzám, mint a tanítói pálya, de mint írtam számomra mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, ezért nehéz a döntés. A képességeimhez mérten mindkettőben találok olyan dolgokat, melyek vagy könnyűek számomra (hogy könnyebben tudnám tanulni és majd végezni), de találok nehézségeket is, amelyeket nehezebben tudnék befogadni, vagy nem tudom, hogyan tudnék ezen (számomra más típusú, vagy komplikáltabb) dolgokhoz alkalmazkodni.

Emiatt ez a kiírás. :)

2021. szept. 21. 11:22
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha tanítóira méssz,onnan lehetsz akár gyógypedes is,ha épp akkor elgondolkoznál valami máson,meg gondolom a rendes tanári is könnyebb,ha ott is ilyen ötleted támadna,úgyhogy én emiatt javasolnám a tanítóit,ha mindenképp ilyen pálya😌
2021. szept. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Országfüggő is. Mo-on az állami ovped olyan, mint nyugaton az alter, tehát magas színvonalú. Százával léteznek helyi nevelési programok. Evvel szemben suliban a NAT sokkal kötöttebb. Az iskolaped poroszos, ősidők óta, sajnos (a világ egyre nagyobb hányadán), ugyanakkor egy tanítóival alter iskolában is dolgozhatsz (közben továbbképzéssel). Az ovisokat túlnyomórészt és szigorúan indirekt módszerekkel szabad csak fejleszteni, míg a kisiskolásokat kevert módszerrel. Melyik áll hozzád közelebb? A direkt módszer? Tehát ha oktatni kell? Mert akkor a tanítói való neked. Vagy játszani szeretsz gyerekekkel inkább, mely során a gyerek felszabadult és neked kell csak tudatosnak lenned (indirekt módszer)? Akkor ovpedesnek menj. Vagy pl ha fokozottan jó a pszichés érzéked a kicsikhez, az ovpeddel kamatoztathatod a gyerekek javára. Ha a kreatív érzéked jó, mindkettőhöz remek. Az ovped munka rugalmasabb, improvizatívabb (a megírt ütemtervek csak irányadók), az iskolai meg kötöttebb. Inkább a gyerekek lelkének pátyolgatása áll közelebb hozzád? Ovped. A gyerekeket lehessen egyénileg is kibontakoztatni (differenciált nevelés)? Ovped. Változatos (lelki) helyzetekben helyt tudsz állni? Ovped. Fegyelmezettebb gyerekekre vágysz? Tanítói szak.


Száz más szempont is létezik, csak kiemeltem egyet-kettőt.

2021. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell külföldre menni, az országban is olyan sok elmaradott térség van, ahol nagyon nagy szükség van jó, lelkes, elhivatott tanítóra.


Szerintem a gyerekeknek a későbbiekhez az alapot inkább ő adja meg, nagyban a tanítótól függ, hogy mire viszik majd. Képes lesz-e megtanulni tanulni, szeretni fogja-e.

2021. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem!!!!!
2021. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#7!

ahogy látom, a kérdezőnek a hivatástudata megvan hozzá, szóval szerintem ez most nem opció.

Én közel 40 évesen kezdtem a tanítóképzést. Mert végre tudom, hogy mit szeretnék csinálni.

2021. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8. Hivatástudat? Pff. 15 év vezetői beosztás után /pedagógia/. Ott rúgtak, ahol tudtak. 45 évesen váltok. Kiégtem.
2021. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Legyen szerencséd! De, azért van ami csak távolabbról szép😊
2021. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!