Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Veletek is előfordult már,...

Anett80 kérdése:

Veletek is előfordult már, mit lehetne ez ellen tenni? Hazudozik az óvónő a szülőknek, a többi lentebb

Figyelt kérdés

Hétfőn kaptam a hívást hogy a fiam befosott az óvodában, az óvónő azt mondta a telefonban, hogy a nadrágjába befosott,nagy mennyiségű híg széklete volt, nagyon lázas a gyerek, nagyon rosszul van, azonnal menjek érte és vigyem haza.

A munkám miatt csak egy órával később tudtam elhozni, és kérdeztem, hogy hol van a fosos gatya, meg a bugyi, mert hazaviszem kimosni. Ekkor az óvónő megváltoztatta a mondókáját, hogy nem a nadrágba fosott, hanem a WC-be. A gyerek bugyija teljesen tiszta volt, egy folt sem volt sehol. Láza, hőemelkedése sem volt, nagyon is jól volt, makkegészséges. Mondta is, hogy jól van, nem volt lázas, de kakált, nem fosott. Egyértelmű volt, hogy hazudott az óvónő, ezért kérdőre vontam. Hápogott valamit, de én már annyira bepöccentem hogy megmondtam, bassza meg, mondja meg, ha útban van a gyerek, azért kell hazavinni, a teljesen egészséges gyereket, és fosos gatyákról hazudozik, ami, láthatóan teljesen tiszta, a bugyogóval együtt.

Ezek után odajött az óvoda vezető.

Kiderült, nagy létszámhiány van, vagy 4 óvónő lebetegedett és összevont csoportok vannak, gondolom, sok volt neki annyi gyerek, ezért sorban hívogatja a szülőket és hazudik nekik, hogy beteg a gyerek.

A fiam nem fosott, sem ott, sem otthon, mikor hazavittem délután, akkor is kakált, másnap reggel is, lefotóztam a kakikat hogy az óvónő orra alá dörgölhessem hétfőn. Teljesen normális széklete volt/van.

Sajnos ez nem az első eset, ezt már kb harmadszor játsszák el, hogy teljesen egészségesen küldik haza, egy teljes hétre. Munkahelyem van, ahonnan nem lehet hiányozni, semennyit sem, a nagyszülőkhöz viszem át ilyenkor a gyereket, még szerencse hogy ez van, különben már rég kirúgtak volna. De nagyon bosszant a dolog, ti mit tennétek?

Legutóbb már kiabáltam, annyira ideges voltam, és tudom, nem csak velem szórakozik, sok más gyereket is hazaküld, a fiam mesélte.

Veletek is előfordult már hasonló?



2021. nov. 24. 20:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj, hogy ilyenkor köteles vagy hazavinni amilyen gyorsan csak tudod, és joguk van orvosi igazolást kérni arról, hogy egészséges. Szemétség ha ilyet csinálnak, de ott van a másik oldal is, hogy a szülők direkt beviszik betegen, gyógyszerezve a gyereket, és bizonygatják, hogy nincs semmi baja, csak hogy eltudjanak menni dolgozni.
2021. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami ovis levlista vagy chat? Én körbekérdezném a többi szülőt. Ilyen nincs. Vagy ha van, ne legyen. Én is ugyanígy kiakadnék.
2021. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%
30 évvel ezelőtt ugyanez volt az én óvodámban. Orvosi igazolással várták anyut, hogy beteg vagyok, maradjon velem otthon. A kérdésre, hogy mi bajom, az volt a válasz, hogy a gyereknek is, anyukának is pihennie kell néha. (Túl egészséges gyerek voltam.) Anyu egyből a gyerekorvoshoz vitt, és másnap orvosi igazolással az óvodába, hogy semmi bajom. 3x játszották el az óvónők, utána többet nem csinálták.
2021. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
69%
Mikor kicsi voltam ilyesmi óvónő volt ,mikor anyám balhézot mert megvertek a gyerekek és végig nézte az óvónő, utánna folyton előttem szidtàk anyám ,velem meg nagyon szigorúak voltak piszeni sem mertem , zárkózott lettem, nem játszott velem senki .
2021. nov. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!