Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ráérdeznétek reggel az ovónőre...

Ráérdeznétek reggel az ovónőre? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Párom ma mikor ment a fiúnkért ott sírt a szönyegen hason. Az ovónő azt mondta azért sír mert nem akarta fel venni a cipőjét eldobta. A többi gyerek kapott szaloncukrot ö nem és mikor jöttek el mondta hogy ő is kér adott neki egyett a dada és azt mondta több ilyen nem lesz. Még otthon is hüppögöt sose sírt az oviban. Délután anyu vigyázott rá és ott azt mondta a fiam neki hogy a melkasán mutatta hogy ott bántotta az ovónéni. Nekünk itthon nem mondta. Már szeretett oviba járni de félek hogy most ez miatt megint kín szenvedés lesz az ovi meg persze ha igaz nem bátsa a fiam.
2022. febr. 2. 20:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
78%
Hidd el sajnos vannak nagyon elqurt nevelésű gyerekek. Az óvónő pedig elmehet a diplomájával a sóhivatalba ha az 5 éves pofán röhögni és a középső újját mutatja neki, illetve közli hogy akkor sem öltözik fel.
2022. febr. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj hogy a pedagógusoknak nincsek semmilyen eszközük a nevelésre.

Nem azt mondom hogy verje meg a gyereket, de konkrétan nem tehet semmit, akkor sem ha a gyerek kiröhögi, mert jönnek a kedves szülők balhézni. Emellett persze elvárják hogy a pedagógus nevelje helyettük a gyereket. (nem vagyok pedagógus mielőtt ezzel jöttök) de teljesen megértem őket.

2022. febr. 4. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
46%
És amikor mindent megtesz a szülő azért hogy a gyereke jolnevelt legyen és bekerül az oviba egy olyan problémás gyerek akitol borsozik az óvónő háta, és az óvónő nem segíti a pr. gyerek beilleszkedését meg nem is 'neveli', csak mossa kezeit, hogy amúgy is 'nevelhetetlen' és az addig normális 'tobbi' gyerek is szépen elkezd 'neveletlenkedni', akkor ehhez mi köze a szülőnek..? Manapság a legtöbb óvónőben sem hivatástudat se elhivatottság nincs, tisztelet a kivételnek. Beleszarnak. Vagy nekünk jutott csak turelmetlen, lusta óvónő? Mindjárt 3 is..
2022. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
79%

23-ra:

Erről csak az jut eszembe, hogy nemrég voltam óvodai értékelésen, ahol a gyerekemtől függetlenül az óvónő elmondta, milyen jó, hogy ebben a csoportban pont nincsen egy problémás gyerek sem, mert így nem azzal megy el az ideje és energiája, hogy fegyelmezzen, hanem lehet helyette foglalkozni ezerféle érdekes dologgal. És ennek a gyerekek a haszonélvezői!!!

Na ezért kéne a szülőknek megnevelniük a gyereküket, hogy az óvodában az érdekes és előbbre vivő dolgokkal foglalkozhassanak, ne fegyelmezéssel teljen el a nap!

Tudom, hogy ezzel kivételesen szerencsések vagyunk, pedig ez kéne legyen a megszokott és általános!

2022. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
36%
Igen..
2022. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
64%
Hat szerintem sokszor nem nevelés kérdése a dolog. Nagyobbik fiam 4.5 kisebbik 2.5 és a kisebbik már 2 evesen Levente a cipőjét, most már a kabátját is. A nagyobbik meg most is nyáron sokszor h én öltöztessem. Ugyanúgy neveltük mindkettőt de teljesen mások. Kicsi precíz meg a cipőt is berakja a helyére. A nagyobbik meg csak ledobja és ott hagyja ha nem szólok ra
2022. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
37%

Alá írom 10-20 gyerekre nem egyszerű vigyázni (sőt,egyre se),de erre vállalkozik a pedagógus.Vagy tudja nyugodtan,tisztességgel végezni a munkáját,vagy imádkozzon,hogy nem egy olyan anyuka gyerekével cseszekszik mint amilyen én vagyok.

Én nem rángatom a gyereket,nem kiabálok vele,úgyhogy más se teheti meg.Ha gond van egy gyerekkel elég jelezni a szülőnek,mindenki elbeszélget a saját gyerekével ha kapja a vissza jelzést,hogy valami nem volt jó az oviban.

Nem vette fel a csizmát akár akkor se ha többször szólnak,akkor ha jön anyuka/apuka szépen szólnak.Pont.Nincs rángatas,nincs üvöltés,nincs megrázás,nincs semmi ami túl lépi a megengedett határokat.Saját gyerekeit mindenki nyugodtan úgy bántja,úgy rángatja nevelési célzattal ahogy akarja.

Egy ilyen helyen a minimum az,hogy ilyet nem tesznek meg,rengeteg gyerek jön különböző helyekről és nagyon nyomot tud hagyni egy gyerekben az,ha életében először egy idegen kezet emel rá.(addig él)


Elkényeztetett? Nem elkényeztetett,azért mert valamit nem akar megtenni.

Megkérdezették volna,hogy mondjuk miért nem akar csizmát venni.Melege van,zavarja a zokni,kényelmetlen a cipő,akármi elő fordulhat.

Nem kell azonnal "csináld vagy kapsz egyet" üzemmódba váltani.

2022. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
55%
27es oké és ahhoz mit szólnál ha egy ilyen gyerek miatt a tiéd nem mehetne időben az udvarra, beleizzadna a kabátjába, utána otthon kellene lenned vele két hétig mert lebetegszik? Mindezt azért mert egy anyuka képtelen nevelni a kölykét.
2022. febr. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Nem vitának szántam a kérdést, beszéltem a jelzett ovónővel és semmi olyanról nincs szó hogy a gyerekekre rá melegedne a kabát stb... Az eset a délutáni alvás után történt és a benti cipőjét nem akarta valami okból fel venni. Az ovónő elnézsét kért amiért megrántotta a pulcsijánál, nem igy akarta álítólag csak ahogy a fiam elment utánna nyúlt.

Amúgy hozzá teszem a fiam nincs elkényesztetve itthon is egyedül veszi fel teszi a helyére szótfogadó az oviban is azt mondták tündéri kisfiú. Szóval arra nem jöttünk rá akkor épp miért nem fogadott szót.

2022. febr. 5. 09:34
 30/35 anonim ***** válasza:
0%
Ja pont így viselkednek a tündéri kisfiúk. jaa nem. Így az elkényeztetett hisztis kölkök szoktak.
2022. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!