Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az normális dolog volt, hogy...

Az normális dolog volt, hogy anno az óvodámban a védőnő mindenki előtt vizsgálta meg a fiúk nemi szervét?

Figyelt kérdés
Amikor óvodás voltam volt egy eset védőnői vizsgálatkor, hogy minden csoportot egy terembe küldtek, majd a terem közepén vizsgáltak meg mindenkit míg a többiek sorban álltak minden oldalról. Azonban a fiúknak (mint nekem is) le kellett húzni a nadrágját és felhúzni a bőrt. De ezt így full publikusan, véletlenül se háttal kellett a többieknek vagy hogy valaki odaállt volna eltakarni.. nem. Ott nevettek a lányok az óvónők meg csak "ne nevess!!". Tehát, hogy ezt azóta se tudok rájönni hogy mi volt? Nagyon megmaradt bennem ez a dolog szinte tisztán emlékszem, hogy ez mégis mire volt jó ezt így csinálni, leszervezni? Akkor még nem gyanítottam semmit de most már így nagyobb fejjel nagyon is érdekelne mit gondolnak a többiek erről?
2022. febr. 13. 17:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Igen, anno ez normális gyakorlatnak számított.

Azóta változtak az idők.

2022. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Én az 1970-es években voltam óvodás és nem volt ilyen.
2022. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Én a 80-as évek elején voltam óvódás, és én is emlékszem erre a jelenetre. Nekem lányként akkor is furcsa volt ez, és én is szégyelltem magam miatta, olyan rossz érzésem volt tőle.
2022. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
92%
Nálunk se volt ilyen. '96-'99 között jártam. Gondolom a szűkületet nézték hogy nem e van. De azért elég gáz hogy így mindenki előtt. Egy óvodás korú már szégyellős, kivéve a szülei előtt...
2022. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hát kb olyan 2005-ben lehetett 21 vagyok
2022. febr. 13. 17:34
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

87-90-ben nem volt ilyen.

Olyan viszont igen, hogy ált.iskolaban a többiek előtt vizsgáltak, de ott a nemek azért külön voltak

2022. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én kislányként is baromi kellemetlennek tartottam, hogy így előttünk - sőt egymás előtt kell az intim részeket mutogatni. Arról nem is beszélve hogy meg is ijesztett, hogy minket is így fognak megvizsgálni, emlékszem hogy féltem.
2022. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

5-re:

2005-ben? Hát az szinte most volt.

Csodálkozom, ha egyetlen szülő sem tette szóvá utólag ezt a gyakorlatot. A rendszerváltás óta azért az emberi jogokkal, emberi méltósággal sokkal többet foglalkoznak, mint előtte.

Te valami extra idióta védőnőt és óvónőket fogtál ki, azt hiszem.

2022. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
'97-2000 között jártam óvodába. Erre én is emlékszem. Bele is égett az agyamba. (Nő vagyok)
2022. febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Woow jó tudni, hogy másnál is volt ilyen. Nemtudom mire találták ezt ki.. Egyébként akkor kezdtem erre az emlékre legjobban felfigyelni amikor néhány éve olvastam valami hírt, hogy a szülők feljelentették az óvónőket, mert levetkőztettek mindenkit meztelenre lopás ügy megoldására (valami ilyesmi, de asszem ki is rúgták őket). Na és akkor ez mivel különb?
2022. febr. 13. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!