Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az normális dolog volt, hogy...

Az normális dolog volt, hogy anno az óvodámban a védőnő mindenki előtt vizsgálta meg a fiúk nemi szervét?

Figyelt kérdés
Amikor óvodás voltam volt egy eset védőnői vizsgálatkor, hogy minden csoportot egy terembe küldtek, majd a terem közepén vizsgáltak meg mindenkit míg a többiek sorban álltak minden oldalról. Azonban a fiúknak (mint nekem is) le kellett húzni a nadrágját és felhúzni a bőrt. De ezt így full publikusan, véletlenül se háttal kellett a többieknek vagy hogy valaki odaállt volna eltakarni.. nem. Ott nevettek a lányok az óvónők meg csak "ne nevess!!". Tehát, hogy ezt azóta se tudok rájönni hogy mi volt? Nagyon megmaradt bennem ez a dolog szinte tisztán emlékszem, hogy ez mégis mire volt jó ezt így csinálni, leszervezni? Akkor még nem gyanítottam semmit de most már így nagyobb fejjel nagyon is érdekelne mit gondolnak a többiek erről?
2022. febr. 13. 17:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva..
2022. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen. Nagyon kellemetlen volt. A suliban pedig egy szál bugyiban kellett álldogálni amíg lemértek és megnézték van-e gerincferdülés valakinél. Itt már külön voltunk a fiúktól, de így is cikinek éreztem.
2022. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
Ugye akkor napjainkban már nincs ilyen?? Óvodás a kisfiam és ez nagyon durva... Éppen arra tanítjuk, hogy a teste csak rá tartozik és bárkinek mondhat nemet. Szegény gyerekek :(
2022. febr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám mesélt sztorikat.. Óvónő. Ugyan így volt, sorbaállították a fiúkat a csoportszobában..
2022. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Így visszaemlékezve mintha valami szertartás lett volna komolyan.. Na mindegy, ez már késő bánat. Sajnos nemtudom, hogy valamelyik gyerek elmondta-e otthon vagy hogy reagáltak a szülők abból kiindulva, hogy én nem mondtam el merthát mit tudtam én még akkor mi a normális..
2022. febr. 13. 19:57
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az én időmben (80-as évek) még abszulút nem beszéltek erről, hogy mi a normális, meg mi nem. Az orvosnál is behívtak több gyereket egyszerre, és mások előtt vizsgáltak, mondták el a bajokat.
2022. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

13-as, egyik gyerekem pár éve volt óvodás, náluk nem volt.

Igaz, lehet hogy az én családom szerencsés, mert én írtam azt, hogy a '70-es években velem sem történt ilyen. :-)


Egyébként egyetértek azokkal, akik felháborodtak rajta.

Én egyszerűen nem néztem ki sem a védőnőnkből, sem az óvó nénijeinkből, hogy ilyet csináltak volna.

2022. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a többiekhez, akik a 70es években voltak ovisok. Nálunk se volt. Azonban én, fiúként már azt is szégyelltem, amikor a fiú pajtásaim egyszer kört alkottak velem együtt, én is beálltam, mert nem tudtam, mi fog történni, és az egyik fiú azt mondta, mindenki vegye elő a kukiját, mert akié a leghosszabb, az lesz a főnök. Nekem akkoriban is átlagos volt, mégis, puszta szégyenlősségből kiálltam a körből. Olyan 5 éves lehettem, vagy 6 éves.


Nem tudom, hogyan éltem volna meg egy ilyen vizsgálatot akkoriban... De ez nem igazán etikus.


A pucérsággal nincs gond, az ovisok nemi kíváncsisága ráadásul igen jellemző, azonban ezt úgy kell kezelnie egy pedagógusnak, hogy csak azok kíváncsiskodhassanak -de azok feltétlenül-, akik akarnak! Wc-n természetes, megnézik egymást, ahol nincs válaszfal, mármint fiúk-lányok. De amelyik gyermeket zavarja, védeni kell a kíváncsi szemek elől. Általában 6 évesen jelentkezik az európai kultúrákban a testi szemérem először, de néha már 3-4 névesen is, ha olyan hatás éri a gyermeket, ha valami ilyetén szorongást vált ki benne, és ezt tiszteletben kellene tartani!

2022. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban mi is bugyiban álltunk egy férfi orvos és a tesitanár előtt kamaszként. Nagyon kínos volt ott állni serdülő testtel, de nekem még nem volt mellem. Viszont akinek igen és volt rajta top, melltartó, le kellett vennie. Nem hiszem, hogy melltartóban nem lehetett látni a gerincferdülést. És minek kellett oda a tesitanár. Akkor is azt gondoltam, hogy nézegetni akarnak minket félmeztelenül. Azt sem értem, miért három-négy gyereknek kellett egyszerre bemenni és arra válaszolni, hogy megjött-e már...ez szerintem magánügy, még egy gyereknek is. Voltak fura dolgok. Lányoméknál egyesével külön szobában vizsgálják még a fejtetűt is, hogy ne csúfolhassák egymást. Tesin nekünk még fölsőben is tornadressz volt, gatyát sem vehettünk, lányoméknál, ha vkinek megjön, 1 hétig nem kell tesiznie. Más világ van. Voltak még furább dolgok is általánosban 92 körül, de azt le sem merem írni...
2022. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Na az még durvább előző.. perverz állatok..
2022. febr. 16. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!