Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hamarabb hazavinnéd az oviból...

Hamarabb hazavinnéd az oviból a gyereket, ha megtehetnéd?

Figyelt kérdés

A 3 éves kislányom nagyon nehezen szokott be az oviba, hiába volt előtte bölcsis. Nálunk a csoport 80%-a ebéd után hazamegy, csak az marad, akinek dolgoznak a szülei. Na most így ugye ő is marad ott aludni, vért izzadva szokott bele abba, hogy mást hazavisznek, neki maradnia kell.

A munkahelyen úgy alakult, hogy csütörtöki napokon ebéd után vége a melónak, ilyenkor szeretném hazahozni. Szerintetek ez felkavarná még jobban, vagy jó ötlet?



2022. márc. 3. 08:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
68%
Nem vinnem haza. 3:30 az nincs későn
2022. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem vinnem el hamarabb,máskor sem mész érte extra későn.Én folyamatos műszakban dolgozok,egyszerre 13 órát,nappal is és éjszaka is,így van olyan hétköznap,amikor nem is dolgozok.(cserébe hétvégén és ünnepnapon is megyek ha úgy jön ki)emiatt nem hozom el őket amelyik nap nem dolgozok,mert az kész káosz lenne mindenkinek.
2022. márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy hoznám, kiélvezném az énidőt, csak pár óráról van szó.
2022. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
55%
Eszembe sem jutna bent hagyni. Amúgy is elhozom, amikor csak lehet, itthon vagyok a kistesókkal, nem viszem ügyeletre, délutánra, stb.
2022. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
71%
Óvónői tapasztalatom azt mondja, vidd haza. Egy kislány nálunk ebéd után kezdte mindig a sírást, látta, hogy a többiek hazamennek. Anyuka megígérte neki, ha nem sír, péntekenként eljön érte, mert akkor tud (plusz néha van egy két kedvezmény, ha a szülő úgy ér rá). Tökéletesen működik, a gyereknek mindenképpen jobb.
2022. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
46%
12 vagyok.Szerintetek lepontozom, akkor egyszer hétfőn,egyszer szerdán,egyszer meg mondjuk csütörtökön hozzám haza ebéd után?Teljesen követhetetlen lenne nekem is,a gyereknek is,az óvodában is.Megszokta a gyerek,hogy alvás után megyünk érte,hol én,hol a férjem.Nem mindenki irodában dolgozik,vagy délelőtt -delutanos műszakban.Ha nincs valami miatt kavarodás,(mondjuk szabadságolás,vagy betegség miatt) akkor én megyek egyet nappal,egyet éjszaka,aztán 2-őt otthon vagyok.Ez bármikor változhat,ha behívnak mondjuk beteg helyett. Nem tudom azt mondani a gyereknek,hogy péntekenként mindig elhozom hamarabb,mert ha pénteken dolgozok, akkor este 7után érek haza.Akkor az apja tud érte menni. 14 után Előbb nem,mert dolgozik.Nem értem ebben mi a 0%?A kérdeznek is legalább lenne magára 2 óra hosszan csütörtökön.Ez nem ördögtől való,nem azt mondta,hogy ügyeletben hagyja estig,vagy hajnalban bedobja.Az óvononek meg persze hogy jobb,ha minél kevesebben vannak ott délután.Nálunk a bölcsibe szokták mondani,hogy jajj csak Ödonke maradna ebéd után oldják már meg valahogy.Ha megoldják akkor nem kell már délután dolgozni.
2022. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem, 4 órában dolgozom, de így is 3-ig maradnak a gyerekeim. Szokják meg így. Egyszer úgyis több órában fogok dolgozni.
2022. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
69%
Biztos, hogy nen vinnem haza, örülnék a szabadidőnek. Nem csak a gyerekrol szol az élet szerintem. Nalunk már bolcsiben is fel 4-4ig van szinte mindenki, es megszokjak simán.
2022. márc. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%

Én hazavinném aznap.

A fiam sem ugyanakkor jár haza minden nap az oviból, és semmi baja ezzel.


Hétfőn én megyek érte ebéd után.

Kedden a mamája megy érte ebéd után.

Szerdán a férjem megy érte 15:00-ra.

Csütörtökön a férjem megy érte 15:30-ra, mert aznap néptánc van neki délután az oviban.

És pénteken megint a mamája megy érte ebéd után.


Ugyan a fiam már nagycsoportos (idén megy iskolába), de ez már harmadik éve van így, teljesen megszokta, tudja melyik nap meddig van, és mikor ki megy érte. És akkor sem esik kétségbe, ha ne adj'isten változás van, és szólunk neki előre.

2022. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végül hazahoztam, óriási öröm volt 🥰 sokkal nyugodtabb, mint szokott.

2022. márc. 3. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!