Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hamarabb hazavinnéd az oviból...

Hamarabb hazavinnéd az oviból a gyereket, ha megtehetnéd?

Figyelt kérdés

A 3 éves kislányom nagyon nehezen szokott be az oviba, hiába volt előtte bölcsis. Nálunk a csoport 80%-a ebéd után hazamegy, csak az marad, akinek dolgoznak a szülei. Na most így ugye ő is marad ott aludni, vért izzadva szokott bele abba, hogy mást hazavisznek, neki maradnia kell.

A munkahelyen úgy alakult, hogy csütörtöki napokon ebéd után vége a melónak, ilyenkor szeretném hazahozni. Szerintetek ez felkavarná még jobban, vagy jó ötlet?



2022. márc. 3. 08:58
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
18%
17es remélem téged apuka is elhanyagol. Szokd csak meg így hiszen nem lesz örökké szerelmes beléd...
2022. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
73%
21 nem értem! Attól elhanyagolja a kérdező a gyereket,ha minden hétköznap azonos időben hozza el az óviból,ráadásul nem este az utolsó gyerekként?Apa esetleg akkor hanyagolja majd el anyát,ha nem foglalkozik magával is.Pl úgy,hogy ha egy héten egyszer felszabadul a 2 órája, akkor sem magával törődik.De a kérdés megoldódott,hazavitte a gyereket. Aztán,hogy holnap mennyivel lesz rosszabb,vagy jobb a gyereknek,hogy megint maradni kell,azt majd meglátják.
2022. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vitaindító kérdésnek szántam a dolgot, sajnálom, hogy a végére elfajult.
2022. márc. 3. 17:29
 24/29 anonim ***** válasza:
87%
Nekem pl herótom van már attól, hogy a csoport nagyon nagy része ebéd után hazamegy. A fiam alapvetően szeret az oviban lenni, délután is, az alvás sem gond, sosem volt probléma belőle, hogy négyig van ott. Aztán idén (nagycsoportban) kezdte el mondogatni, hogy menjek érte én is ebéd után, mert az xy is akkor megy haza, meg mindenki más is. Hiába mondom, hogy dolgozom, attól még ő azt látja, hogy mások hamarabb elmennek. De már az óvónő is rakezdte, hogy pénteken már alig van valaki délután, LEGALÁBB akkor vigyem el. Egyébként nekem is van rövid napom, akkor kettőig vagyok, de hát akkor sem tudom alvás előtt elhozni, és az az egyetlen nap, amikor valamit még extra gyorsan el tudok intézni gyerek nélkül, ha kell.
2022. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
91%

Én már rohadtul várom, hogy elballagjon a fiam oviból (idén megy suliba). Tök jó kis csoportnak indult, aranyos óvónénikkel, normális óvodavezetővel, a többi szülő is teljesen rendben van, stb... aztán jött a Covid, és elvitte nagyon rossz irányba az egészet. Azóta mi szülők kb leprásokként vagyunk kezelve, be nem mehetünk egyáltalán, kiadják a gyereket és már csukják is ránk az ajtót, rendesen vadászni kell az óvónéniket, ha két mondatot akarunk váltani. Tüsszent a gyerek kettőt, azonnal megjegyzik, délután is minél előbb vigye haza őket mindenki, ügyeletben is húzzák a szájukat, ha valakinek van képe vinni a gyereket. Eleinte még meg is értettem, mert hát bejött egy új vírus, nyilván nem ismertük, megijedtünk tőle - ki jobban, ki kevésbé, de valamennyire szerintem mindannyian. De azóta eltelt 2 év, mindenki oltva van, 5 emberből 4 el is kapta már...és mégsem változott semmi.

Az iskolában legalább biztos nem tesznek majd megjegyzéseket azért, mert van pofám teljes állásban dolgozni, és ezért nem csak napi 4 órára adom be a gyereket megőrzésre...

2022. márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
88%
Az iskolában majd a nyári szünetet kell megoldanod, kedves 25-ös.
2022. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
93%
Így van, 26-os pontosan, meg a random nevelés nélküli napokat, aztán rövidített órák esetében (amikor a suli versenyt tart) hogy hamarabb elvidd (12 körül) a gyereket, amikor beteg és hívnak a suliból, akkor pedig hogy mindent eldobva tudj szaladni érte.
2022. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
84%

26-27

Tisztában vagyok vele, és meg is fogjuk oldani, hisz muszáj lesz. Nem ez a legnagyobb gond, hanem a hozzáállás, ami nálunk sajna 180 fokos fordulatot vett az oviban azután, hogy a Covid "beütött". A fiam kiscsoportos korában még semmi problémám nem volt.

2022. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
28, ha ez nem változik, akkor az iskolába ugyanúgy nem mehetsz be és még kevésbé fogod ismerni a tanárokat, mint az óvónőket :(
2022. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!