Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más szülő is csinál ilyent?

Más szülő is csinál ilyent?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdte az óvodát. Nem is volt eleinte semmi baj, szerette, a beszoktatással sem volt probléma. Aztán jött az, hogy megharapott egy gyereket az óvodában. És aztán másikat... Mivel elég sűrűn történt ez meg, az óvónő tovább küldte a pedagógia szakszolgálathoz. El is mentünk, nagy problémát nem láttak nála, de azért elküldték pszichológushoz, és az óvodán belül is fejlesztésre. Sajnos még nem jutottunk el a pszichológushoz covid miatt, de természetesen rajta vagyunk az ügyön. Viszont az egyik kisgyerek anyukája már másodszorra küldi a képet a gyereke kezéről, hogy megint megharapta. Azt írta, nem hagyja annyiban és tovább megy az ügyben, viszi a gyerekét az orvoshoz. Amúgy ugyanaz az ő orvosuk is, tud a lányom viselkedéséről és a védőnő is. Ez az anyuka hajlamos beköpni, mert egyszer egy másik kisfiú hozzá vágott a fejéhez egy játékot (1 év körüliek voltak), és ment a védőnőhöz panaszkodni. Mennyire helytálló ez a viselkedés a részéről? Más gyereket is megharapott a lányom, mégsem küldtek képet a sérülésről. Sőt, múltkor szépen el tudtam beszélgetni az egyik érintett kisfiú anyukájával. Nem volt feldúlt, nem haragszik rám. Ez az anyuka meg rögtön támad. Járt vki hasonló cipőben? Hogyan lehet ezt kezelni? Megértem, hogy zavarja a dolog, de mégis mit vár el tőlem? Írtam, hogy sajnálom, jobbulást kivantam. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mennyire normális, hogy képeket küld a serülésről? Bartánőm fia bölcsödés, mondta hogy ott szinte mindennaposak az ilyenek, mégsem küldözgetik az anyukák a képeket egymásnak. Vagy ez óvodában máshogy megy?

2022. febr. 11. 13:36
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
31%
A másik anyuka nagyon túlféltő,szinte hisztérikus. Ne foglalkozz vele,az idődet inkább a problémáitokra fordítsd. Kislányod mivel magyarázza a harapásokat?
2022. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
77%
Nos, ha a te gyerekeket harapná meg a másik, nem először, valószínűleg te se tűrnéd szótlanul. Semmi rosszat nem csinált az anyuka. A bolcsodeseket meg ne keverjük már ide, jóval kisebbek, ők még nem feltetlenul értik, hogy mi a gond. Egy óvodás már igen.
2022. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
85%
Azt várja, hogy neveld meg a kölyköd. Képzeld már magad az ő helyébe. A gyerekét már többször bántotta a te gyereked. Ha nyoma is marad, akkor elég keményen odaharapott. Erre te csak húzogatod a vállad, hogy hát ez van, törődjön bele. És még neked áll följebb.
2022. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
81%
Neveld meg azt a gyereket basszus! Semmi baja nincsen, nem kell sehova vinni, csak gyerek akit nem neveltek meg. Harapdál mert vicces és tudja, hogy semmi következménye nem lesz.
2022. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem fair


Nyilván az óvónők kezelik az ügyet.


Nàlunk egy fiú van, aki harap, verekszik stb

Minden szülő ki van akadva

Én is.

Viszont nem amiatt, mert a gyerek így viselkedik, hanem azétt, mett az ő szlei nem veszik komolyan.

Legyintenek, hogy vagány, “megvédi magàt”

Közben ellene kell védekezni.

Látszóla Ok nélkül bánt másokat, harap, székeket dobálja

Sarokbaszorítja a kisebb társait.. a pedagógusokkal szemben is erőszakosan lèp fel ( amúgy az édesanya tanítónő)


Szóval mindannyian tudjuk, hogy van oka ( bátyja is ilyen volt)

A probléma, az, hogy hiába szólítottàk fel őket, hónapok kellettek, hogy lépjenek.


Lányom:

Xy nem jött oviba

Én

Hh?

L:

Nem beteg, csak csúnyàn viselkedett az oviban és emiatt nem jöhet

É:

Ki mondta ezt?

L:

Marcsi néni


( szóval valami csak törtènik)



Nálubk a pedagógusok ezt nagyon korrekten kezelték.

Egyrészt, ha valami komolyabb volt, azt jelezték a szülőknek.

Nálunk csak összeszólalkozás volt, amit a lànyom elmondott. Rákérdeztem, mert egyébként tesókkal az enyém is tud erőszakos lenni, nem tudtamakkor mèg, hogy az oviban jelentkezik-e.

Elmondták, hogy a lányom megvédte magát szavakkal és ellökte magától az 1 fejjel nagyobb fiút, semmi komoly nem volt de mind2 gyereket ki kellett emelni a helyzetből.


Megkért, hogy a fiú szüleivel hagy rendezzék ők ( amúgy nevet sem szívesen mondanak, pont emiatt.. a gyerekem mondta el ki volt)


Tehát :rájuk szólnak

Kiemelik őket

Bünti szék a sorrend


A fiú itt szokta a bútort dobálni

Őt ilyenkor kimozdítják.

Egy pedagógus volt, hogy kivitte az udvarra sétàlni

Ezeket is a lányom és bnőm fia meséli ( aki egyébként a folyamatos áldozata a fiúnak.. újra bepisil amióta bántja)


Szóval valahol értem a szülő dühét is, de enbek nem ez a megoldása.


Neked hiába küldd képet, attól nem múlik el.



Hogy kell kezelnetek a szituációt mit mondanak?

Amúgy a pedagógus is jó tippeket tud mondani.

2022. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
41%
Neveld a gyerekedet! A pszichológus semmit sem tud tenni.
2022. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
91%

Valahogy hiányolom a történetedből, hogy mi lett a következménye a lányodra nézve a harapásoknak. Bem írod, hogy elbeszélgettél vele, nem írod, hogy megbüntetted, nem írsz semmit, csak azt, hogy ellenfél vele a pedagógia szakszolgálathoz, meg vársz a pszichológusra.

Ha anyuka is ennyit tud a dologról, akkor teljesen jogos, ha ideges lesz. Már másodjára harapja meg a lányod az ő gyerekét úgy, hogy az még délután is látszik. Én sem hagynám annyiban.

2022. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy mini csoportos, most lett 3 éves a lányom. A szakszolgálaton is azt mondták, ez korbeli viselkedés forma, így vezeti le a feszültséget.
2022. febr. 11. 14:25
 9/58 anonim ***** válasza:
42%
Hát az én gyerekem nem harapott soha és bolcsiben, oviban se volt harapós gyerek.
2022. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
48%
És akkor meg van oldva a probléma? Mosod kezeid?
2022. febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!