Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tudnék tenni, hogy jobban...

Mit tudnék tenni, hogy jobban figyeljenek rám óvodapedagógusként?

Figyelt kérdés

4 hónapja dolgozom. Úgy érzem, hogy már azért egyre jobban figyelnek rám, hiszem kiismertük egymást, tudják, hogy számìthatnak rám, mit mi követ, szeretnek is és én is nagyon őket.


Az a baj, hogy nehéz nekem 24 fővel. Sokszor van, hogy mindegyik ott van, azonban vagy 3-4 gyereknél elő szokott fordulni, hogy nem csendesedik le foglalkozásnál, motoz, a másikat piszkálja, beszél hangosan.

Én a foglalkozásaimat igyekszem amennyire lehet játékosan élvezhetőrr csinálni.

Általában a 3 évesekkel van a gond ilyen téren.

Mosdózásnál a folyosón is szokott baj lenni, hogy ha rájuk jön a hoppáré üvöltenek, szaladgálnak vagy ütögetik a wc ülőkét, ezt vagy 3-4 kis csoportos szokta.

Szoktunk játszani mindig a folyosón is mikor várakozunk játékokat pl. Csendkirályt és még sok félét, ilyenkor még az a 3-4 is oda figyel, csak van mikor nem tudok jelen lenni, mert feneket tőrlök stb. És felborul a rend.


Most van nálunk egy hallgató, akire hát kevésbé hallgatnak, mint rám, tehát úgy hallgstnak rá, mint a legelején rám hallgattak. És már bozasztóan zavar, hogy mindrnnap elmondja, hogy ő neki elege van, milyen rosszak ezek a kölykök, dr amúgy én rám se hallgatnak csak egyedül a váltótársamra.

Aztán ma is jött a konyhás, neki is panaszkodott erre a konyhád mondta és xy-ra se hallgatnak nagyon, tehát rám értette.


És na ez màr nagyon felhúzott. Mondta a gyakorlatozónak utólag, már bánom, hogy a konyhásnak sem, hogy csak tessék csinálja a munkám és kiülök a székre. Csinálja végig a munkaidőmet, bárki lehet óvónő.

Hadd csináljam már tisztességgel, igyekezettel a munkámat! Én legalább nem panaszkodom és nem nézek olyan arccal, mint ha itt lenne a világ vége és attól, hogy méha rosszak ugyanúgy eltudom engedni és nem az van, akkor kerülöm a konfliktust, hanem mindegyikbe beleállok.


A kolléganőmre meg azèrt hallgatnak, mert ő olyat ordít, hogx zeng az ovi, ha valaki rosszat tesz, de nála is ugyanezek a gyerekek rosszak szoktak lenni csak ő fogja hatalmasat ordít és kiráncigálja a körből egy székre jó messze cdak sírjon.



Én meg az ordítást nem alkalmazom. Van hogy én is kiállítom, erélyesen rászólok, kiültetem, de nem ordítok ráncigálok.


Azt gondolom, hogy minden munka ilyen, hogy az emberek unatkoznak es a masikat a masikhoz hasonlitgatjak, de megfogom mondani, ne hasonlitgasson senki engem magahoz, mert kulon szemelyisegek vagyunk. Mindenkinek vanmak erossegei es gyengesegei es hiszem h rendelkezunk kello onkritikaval. En id tudom min kell javitanom még. Nagyon is igyekszem, ezt kellene nézni inkább.



2022. ápr. 14. 14:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

De álljunk meg kérlek egy szóra. NEM AZ VOLT A KÉRDÉSEM CSINÁLJAM -E EZT HOSSZÚ TÁVON, JÓ VAGYOK -E ÓVÓNŐNEK.

Köszönöm ERRE nem szeretnék véleményt!!!!


A kérdésem pedig azokra a 3 évesekre vonatkozott, akik nem bírnak nagyon figyelni.


De megkaptam a választ, hogy nem kell erőltetnem csak én ezt láttam. Ezek szerint rossz helyen vagyok, mert ha nem erőltetem és a társam igen azt gondolom abból elég fura dolgok jönnek ki! Ő meg se akarja hallani, hogy kiültessem hadd játszon vagy hadd üljön kinn az asztalnál akkor miről beszélünk?

Váltani meg nem szeretnék.


Értem, hogy van sok ilyen ember, de pl. Anyukám is eladó,de olyan még sose volt, hogy azt mondtak neki, hogy mert a juliska se tud úgyse rendesen kasszázni, mikőzben tisztességesen végzi munkáját ugyanúgy ahogy a többi.


Meg a párom, aki targoncás. Őt se szokták kibeszélni, hogy jaj hát ő se tudja kezelni azt a targoncát.


Meg engem csak az zavart, h olyanok alkottak rólam véleményt, akik nem szoktak látni engem!!!!

Rólam senki se alkosson véleményt.


Sopronban végeztem egyébként. Nálunk mindenkit oda kellett csalni hiába volt vegyes a közösség.

Aztán az értekelésnél volt mondva, hogy x-t meg y-t, így meg úgy kellett volna motiválni, hogy ő is odajöjjön.

2022. ápr. 15. 07:53
 12/23 A kérdező kommentje:
Meg azt gondolom Ennyiből ti nem tudjátok leszűrni, hogy jó óvónő vagyok vagy sem.
2022. ápr. 15. 07:54
 13/23 anonim ***** válasza:
30%

Én csak arra reagálnék, hogy nem, nem minden munkahelyen beszélnek ki a hátad mögött és irigykednek.


Eddig ilyen problémáról csak pedagógus ismerőseimtől hallottam.


Én irodában dolgozok, reggel bemegyünk, egész nap dolgozunk, délután hazamegyünk. Nincs arra se időnk se energiánk hogy a kolléganők munkáját vagy magánéletét minősítgessük egymásnak. (Főleg hogy legtöbbször rá se látunk egymás munkájára).

Nyugodtan elmehetek táppénzre, senki nem fogja megkérdezni hogy csak elkaptam valami vírust, missed ab-bal műtöttek vagy épp lombikozzunk. Mikor visszamegyek megkérdezik jól vagyok-e és beérik annyival, hogy igen, köszönöm.


Ehhez képest óvónő ismerősöm a nyaralásáról nem mer képet posztolni, mert arról fognak pletykálni, hogy miből futotta neki a görögországi nyaralásra...

2022. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
51%

Ajánlom figyelmedbe, mert úgy látszik hiányoztál, amikor tanították:

[link]

A módszertani ismereteid is hiányosak. Gyermeklélektan. Pszichés- szociális fejlődés szintjei.

2022. ápr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, sógornőm is irodában dolgozik és sajnos ő is sokat panaszkodik, hogy van aki mindig kibeszéli őt meg másokat is és elege van.


Szerintem ez nem csak a pedagógiában van!

2022. ápr. 15. 08:55
 16/23 babyboom567 ***** válasza:
24%
Borzasztóan naiv vagy.Mindig mindenhol véleményt alkotnak rólad az emberek akikkel bármilyen interakcióba kerülsz.Mondok jobbat, még a gyerekek is alkotnak rólad véleményt,sőt elmesélik otthon.És a szülő a gyereke által mesélt,más szülő által mesélt és a saját tapasztalatai alapján fog véleményt alkotni rólad.
2022. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 babyboom567 ***** válasza:
92%
És bizony lesz olyan gyerek aki nem fog szeretni,nem leszel neki szimpatikus, és bizony azzal is le kell húznod a 3 évet,mert nem minden szülő teheti meg,hogy átírassa másik oviba a gyereket, sőt olyan is lesz akit meg nem is érdekel.
2022. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Mindegyik gyereket szeretem és ők is engem. Szeretem a kolléganőm, a dajkám, a főnököm és a szülőkkel sincs bajom.
2022. ápr. 15. 10:10
 19/23 A kérdező kommentje:

A kérdést lezárom.

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok és jó munkát.

2022. ápr. 15. 10:10
 20/23 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy gondolom itt csak a határozottsággal van probléma, még új vagy nekik, illetve a kicsit eleve nem a "legcsendesebbek". De ha már vannak előrelépések, hogy bizonyos játékokkal el tudod náluk érni a csendet az nagyon jó dolog. Én úgy gondolom minél több tapasztalatod lesz ez annál simábban fog menni, és én nem mondanám, hogy rossz óvónő vagy, vagy válts pályát. Igenis attól hogy három és hét év közötti gyerekkekkel foglalkozol lehetnek elvárásaid, illetve szabályok, amit be kell velük tartani. Nem lehet csak úgy szabadon hagyni őket. Az óvodának az a feladata, hogy szép lassan előkészítse őket az iskolára. Meg kell velük tanítani, hol hogyan kell nekik viselkedni. Persze az óvodában ezt még játékosan, de ezt jól is csinálod. Szabályok jutalmazás, szembesítés (mindig meg kell velük beszélni miért rossz az amit tesznek) csak következetesen. Az meg, hogy elvárod, hogy csatlakozzanak a foglalkozásba és mindenkit bevonsz (nem hagyod, hogy mást tegyenek) nem baj. Az óvodának is vannak fejlesztési tervei, célok, amiket a gyerekekkel el kell érniük az óvónőknek. Bizonyos készségeket/képességeket fejleszteni pl: szocializáció, csoportmunka, alapvető kézügyességek, motoros képességek. Nem szabad hagyni, hogy mindig kimaradjonak, kiüljenek, mert nem fejlődnek egy csomó szempontból. Az már az óvónő dolga, hogy motiválja őket arra, hogy önszántukból csatlakozzanak minél többen a foglalkozáshoz. De én úgy gondolom jól teszed ha noszogatod arra a gyerekeket, hogy vegyenek részt mindenben legalább egy kicsit. Ha nem is a teljes foglalkozáson csak egy részén. Minden óvodapedagógus más, csak is te döntöd el (illetve a kollégáid), hogy milyen értékeket képviseltek a csoportban. Alakítsd ki az elveket amikhez ragaszkodsz a többi már menni fog. Azokra meg nem adnék akik azt mondják, hogy az egyetemen ezt már meg kellett tanulnod, meg hogy milyen módszereket használj, meg hogy hagyd abban mert vannak nehézségek XD. Egy hároméves képzés erre kevés, mert minden gyerek más, mivel kezdő vagy ez ilyen. A pedagógusoknak ezért nehéz, mert mindig meg kell újulni. Csúnya lenne ha kezdeti nehézségek miatt mindenki ilyen könnyen feladná, mert akkor nem lenne ki tanítson. Hajrá!
2022. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!