Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tudnék tenni, hogy jobban...

Mit tudnék tenni, hogy jobban figyeljenek rám óvodapedagógusként?

Figyelt kérdés

4 hónapja dolgozom. Úgy érzem, hogy már azért egyre jobban figyelnek rám, hiszem kiismertük egymást, tudják, hogy számìthatnak rám, mit mi követ, szeretnek is és én is nagyon őket.


Az a baj, hogy nehéz nekem 24 fővel. Sokszor van, hogy mindegyik ott van, azonban vagy 3-4 gyereknél elő szokott fordulni, hogy nem csendesedik le foglalkozásnál, motoz, a másikat piszkálja, beszél hangosan.

Én a foglalkozásaimat igyekszem amennyire lehet játékosan élvezhetőrr csinálni.

Általában a 3 évesekkel van a gond ilyen téren.

Mosdózásnál a folyosón is szokott baj lenni, hogy ha rájuk jön a hoppáré üvöltenek, szaladgálnak vagy ütögetik a wc ülőkét, ezt vagy 3-4 kis csoportos szokta.

Szoktunk játszani mindig a folyosón is mikor várakozunk játékokat pl. Csendkirályt és még sok félét, ilyenkor még az a 3-4 is oda figyel, csak van mikor nem tudok jelen lenni, mert feneket tőrlök stb. És felborul a rend.


Most van nálunk egy hallgató, akire hát kevésbé hallgatnak, mint rám, tehát úgy hallgstnak rá, mint a legelején rám hallgattak. És már bozasztóan zavar, hogy mindrnnap elmondja, hogy ő neki elege van, milyen rosszak ezek a kölykök, dr amúgy én rám se hallgatnak csak egyedül a váltótársamra.

Aztán ma is jött a konyhás, neki is panaszkodott erre a konyhád mondta és xy-ra se hallgatnak nagyon, tehát rám értette.


És na ez màr nagyon felhúzott. Mondta a gyakorlatozónak utólag, már bánom, hogy a konyhásnak sem, hogy csak tessék csinálja a munkám és kiülök a székre. Csinálja végig a munkaidőmet, bárki lehet óvónő.

Hadd csináljam már tisztességgel, igyekezettel a munkámat! Én legalább nem panaszkodom és nem nézek olyan arccal, mint ha itt lenne a világ vége és attól, hogy méha rosszak ugyanúgy eltudom engedni és nem az van, akkor kerülöm a konfliktust, hanem mindegyikbe beleállok.


A kolléganőmre meg azèrt hallgatnak, mert ő olyat ordít, hogx zeng az ovi, ha valaki rosszat tesz, de nála is ugyanezek a gyerekek rosszak szoktak lenni csak ő fogja hatalmasat ordít és kiráncigálja a körből egy székre jó messze cdak sírjon.



Én meg az ordítást nem alkalmazom. Van hogy én is kiállítom, erélyesen rászólok, kiültetem, de nem ordítok ráncigálok.


Azt gondolom, hogy minden munka ilyen, hogy az emberek unatkoznak es a masikat a masikhoz hasonlitgatjak, de megfogom mondani, ne hasonlitgasson senki engem magahoz, mert kulon szemelyisegek vagyunk. Mindenkinek vanmak erossegei es gyengesegei es hiszem h rendelkezunk kello onkritikaval. En id tudom min kell javitanom még. Nagyon is igyekszem, ezt kellene nézni inkább.



2022. ápr. 14. 14:01
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk kiscsoportban nem is volt foglalkozás, nemhogy oda kell menniük kötelezően. 3 évesekről van szó. Most 4-5 évesek, középső csoport és most sincs kötelező foglalkozás, nem is értem miért kellene. Sima állami ovi. Egy gyereknek az is nehéz és napi feladat, hogy, van kötelező evés, alvás, kimenni az udvarra, egyedül felöltözni. A lányomat ez is lefárasztja, látom rajta délután. Nem szeretném ha az óvónő még azzal is terhelné, hogy, kötelező foglalkozásokat tart, ahol csendben kell lenni. Ez nem iskola, hanem óvoda és kizártnak tartom, hogy, az egyetemen ezt tanították volna neked. Szerintem nézd át a jegyzeteket újra. Amúgy nyilván jó óvónő vagy és leszel, nem értem ezt a pályaválasztási tanácsadást a többi válaszadó részéről.
2022. ápr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ismerd ki,hogy mi az amire hallgatnak.Próbàlj meg új eszközöket.Az elején szenvedtem velük,volt olyan csoportom,ahol a dicséret segített. A mostani csoportomban énekléssel fegyelmezek.Az iszonyatos hangzavar ellenére ha meghallják az éneket abbahagyjàk a hangoskodást. A hangos fegyelmezésre szerintem már immunisak:D sok sikert💕remélem megtalàlod a tökéletes módszert
2022. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

A 20-as válaszát nagyon lepontozták, de köszönöm a válaszodat.

A gyerekekkel muszáj készülni, van sok rendezvény, ahova ti szülők jöttök és a ti kis csoportos gyerekeiteket is szeretnétek látni szerepelni.

Bizony ügyesen tudnak már mondani a kicsik is verset és ők is ugyanúgy részt tudnak venni a körjátékokba!

Eddigi ünnepléseken közösen vettünk részt és közös készülést is kívánt meg.

Nyilván a szóbeli kérlelésen kívül semmi egyebet nem teszek

Nekünk egyetemen szigorúan nézték mennyire vagyunk képesek mindenkit bevonni, hisz az a cél.

Nyilván nem kiabálom emiatt le őket, nem küldöm ki, nem rángatom, nem csinálok semmit.

Csak azt mondom, ha nem vesz részr, akkor üljön le az asztalhoz.

Mert tudjátok a kicsik olyanok, hogy csörögnek, kattognak, üvöltenek nálunk. Nagyon hangos fiúk vannak. Nem tudom sajnos egyedül fegyelmezni a kicsik játékát meg a többiek körjátékában vidáman részt venni, mert a kettő nekem nem fér összem

2022. máj. 4. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!