Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki nem dolgozik egész nyáron...

Aki nem dolgozik egész nyáron nem viszi majd oviba a gyereket?

Figyelt kérdés
Szülői értekezleten mondták, hogy akkor csak ügyelet lesz, az szokta vinni aki dolgozik. De 2,5 hónap szerintem a gyereknek se jó ha nem megy, nincs testvére.

#Gyerek, óvoda, nyári szünet,
2022. ápr. 27. 17:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
80%

20-as, reméljük mindenki a szerint dönt.

Épp a te kis ovistársadnál nekem ez máris kérdéses, hogy egy beteges kisgyereknek tényleg az a jó, ha nyáron is minden reggel kitesszük az ágyból és visszük a közösségbe?

2022. ápr. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
85%

Az én fiam mindig addig ment, amíg a saját csoportja és óvónője ott volt. Ügyeletbe, másik oviba, összevont csoportba nem vittem sosem. Nem is volt az a típus, aki ezt élvezte volna, meg nekünk is kell egy kis idő. A barátaival így is találkoztunk, nem elszigetelten töltötte a nyarat.

Most az iskolai szünet alatt egy hét táborban lesz, mert azt szerette volna (nem ott alvós), a többit együtt töltjük.

2022. ápr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
26%
Ne zabáltasd cukorral, akkor nem fog pörögni. Sok zöldség, egészséges kaja, kevés hús, következetes nevelés és láss csodát, mindjárt normálisabb lesz a gyerek!! Ja és persze foglalkozni kell vele. Kézműveskedni, kirándulni, strandra vinni,stb. Minek kellett a gyerek, ha legalább ezeket nem tudod?
2022. ápr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
21, simán, ugyanis nyáron kevesebb a keringő betegség és legalább így valamit pótol az évből közösségi élmények terén.
2022. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
41%

"Egyébként én utálom a bezzegkülföldözést, de most muszáj elmesélnem, hogy éltünk Nagy-Britanniában egy darabig, ahol az állami ovi minden iskolai szünet idejére bezárt. De teljesen, annyira, hogy ügyelet sem volt. Mindenki megoldotta."


Mondjuk Nagy-Britanniában meg is keres annyit egy átlag család, hogy az iskolai szünetekre tudjanak bébiszittert vagy au pairt alkalmazni. Magyarországon azért ez nem így meg.

2022. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
85%
De itt nem dolgozó szülőről van szó, aki csak bébiszitterrel tudja megoldani, hanem otthon lévőről, aki simán tudna rá vigyázni, csak nem akar.
2022. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem akarok rá vigyázni hanem nagyon szeret járni oviba és 2,5 hónap kimaradás sok idő, istenem..
2022. ápr. 28. 17:20
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Neked sok.
2022. ápr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem dolgozol, és nem is kistestvérrel vagy otthon, akkor mit csinálsz egész nap??? Örülnél inkább neki, hogy otthon van a gyereked, és legalább valami értelme is lesz a napjaidnak.
2022. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk van egy hatalmas kertünk meg udvarunk, ezen kívül bővítjük a házat úgyhogy éppen nem unatkozok egyáltalán.
2022. ápr. 28. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!