Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki nem dolgozik egész nyáron...

Aki nem dolgozik egész nyáron nem viszi majd oviba a gyereket?

Figyelt kérdés
Szülői értekezleten mondták, hogy akkor csak ügyelet lesz, az szokta vinni aki dolgozik. De 2,5 hónap szerintem a gyereknek se jó ha nem megy, nincs testvére.

#Gyerek, óvoda, nyári szünet,
2022. ápr. 27. 17:13
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Nyilván találkozunk néha barátokkal vagy játszótér, nyaralni 3 naposra megyünk, de nagyon eleven kisfiú nem tudom neki ez elég lesz e
2022. ápr. 27. 18:43
 12/34 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként az óvónők szabadságát is ki kell adni valamikor, amit praktikusan a nyári szünetben szoktak. Ha boldog-boldogtalan odaviszi a gyerekét nyáron, mert hát "úúúgy hiányzik neki a társaság" (magyarra fordítva: útban van otthon), akkor 50 gyerekre fog vigyázni egy óvónő, és még ti lesztek a legjobban felháborodva, ha valami baj történik az elégtelen felügyelet miatt.

Lehet lepontozni.

2022. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vittem. Nem is akart volna menni. Örültünk, hogy együtt lehettünk. Csináltunk programokat, otthon játszottunk, találkoztunk gyerekekkel. Olyan gyorsan elrepül mindig a nyári szünet.
2022. ápr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
68%
Ja, hogy te nem bírod megnevelni az egy gyerekedet, ezért bedobod az óvónőnek, kínlódjon vele a többi 30 mellett.
2022. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
69%

Azok voltak a legszebb nyarak mikor otthon tudtam vele lenni.

Rengeteg pihenés, játék, kirándulás, strand, állatkert, közös élmény.

Semmi rohanás, de sosem unatkoztunk.


Annyira sajnálom azokat a gyerekeket akiknek nyáron is időre kelni kell, és bent kell ülni az ügyeletben.


Te miért félsz attól hogy otthon legyél a gyerkőcöddel?

2022. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Már tavaszi szünetben is számolta a napokat mikor mehet megint annyira szeret járni.
2022. ápr. 27. 19:43
 17/34 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, hogy szeret járni, de a fent említett körülmények miatt (kevés óvónő, összevont csoportok, bezárt ovi stb.) nem fog. Az iskola sem fog a kedvéért kinyitni akkor sem, ha majd szeret járni.

Egyébként én utálom a bezzegkülföldözést, de most muszáj elmesélnem, hogy éltünk Nagy-Britanniában egy darabig, ahol az állami ovi minden iskolai szünet idejére bezárt. De teljesen, annyira, hogy ügyelet sem volt. Mindenki megoldotta.

2022. ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
86%
Én ugyan dolgozok, de a nyáriszünetben így is itthon lesz a 3 éves lányom😛
2022. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
73%

Én nem szoktam vinni őket. Most nyáron ráadásul költözünk is.

Én bevallom őszintén, rohadtul nincs kedvem nyáron caplatni a gyerekekért (délisek) a dög melegben, nekik meg felkelni reggel. Problem solved.

2022. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
29%

Nem fog oviba menni a kisfiam a nyáron (gyeden vagyok). De egy ovistársa még júliusig járni fog, pedig ugyanúgy gyeden van az anyukája. Sokat betegeskedett az ovistárs, ezért szeretnék a szülők, hogy még legyen egy picit közösségben és az óvónők is azt mondták, hogy júniusban még a csoport nagy része bent szokott lenni.

Mindenki maga dönti el, hogy mi a jobb a gyerekének. (Remélhetőleg mindenki aszerint dönt.)

2022. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!