Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan juttatnád be a gyereket...

Hogyan juttatnád be a gyereket a kiszemelt óvodába?

Figyelt kérdés

Konkrét és lényegretörő a kérdésem. Nem körzetes óvodába iratnánk a gyermekünket. Ma derült ki, hogy nem tudják felvenni, mert teltház lett. Az óvoda mellett lakunk 150mre, a körzetes 1km. Nem távolság az sem, de egy tömeg megőrző, nem szimpatikus a vezető sem…stb.stb. A kiszemelt óvodába tudom, hogy 15-20km ről érkező gyerekeket is felvettek, nyilván volt segítség, hogy bekerültek. És a kérdésnél is vagyunk.

Valaki vagy valakinek a valakije hogyan jelezte, hogy “hálásak” lennének ha ugyancsak mégis valahogy hopp bekerülne a gyereke?🫣🤭

Felajánlották a fellebbezést, de biztosabbra mennénk.😉



2022. máj. 24. 15:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Csakhogy az vesztegetés. Aki tőled elfogadja, az mástól is el fogja. Aki sokszor csinálja, egyszer csak lebukik. Felgöngyölítik az összes ügyet, és bíróság előtt magyarázkodhat majd mindenki. Megér ennyit az az óvoda?
2022. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Vesztegetés szerintem sem éri meg. Protekcióhoz maximum körülnézhetsz, kik ott az ott dolgozók, és rákereshetsz, hátha ismerős vagy valakinek valakijével valahonnan...

Egyébként nálunk annyi volt, hogy tudtuk, hogy beférjünk, nagyon hamar kell jelentkezni, azaz már plusz egy évvel előtte.

2022. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
A protekció nem azt jelenti, hogy lefizeted az óvodavezetőt. Hanem ismerettséget. Általában szívességből veszik fel a jó ismerős gyerekét. Nem azért mert bevisznek egy köteg húszezrest. 😂
2022. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%

Az óvodavezető helyettes lánya a barátnőm.



( nem is akartam eredetileg másik körzetbe vinni, de erősen javasolták)


Tesót pedig automatikusan előrevették.

2022. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismersz valakit aki ott dolgozik, beszélsz vele, hogy

Bözsi a gyerekemet a másik 1km odább lévő oviba vették fel, de nekünk ez nem jó, kiesik a munkába menet, kerülni kell és a többi.Nem e lehetne hogy valahogy mégis ide kerüljön a gyerekem.Igazán megköszönném.

Kb ennyi.

De nálunk már pld kint van a névsor, hogy kiket hova vettek fel, kinek szólnak majd szerinted hogy jujj.Inkább akkor kellett volna az ismerőssel beszélni mikor még csak a papírokat adtátok be.

Meg azért lehet olyan, hogy valakinek meg az az ovi van messze és ürül hely.Nálunk legalábbis ilyenre is volt példa.

2022. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen későn már sehogy. Akkor kell az ismerősökeg riadóztatni, amikor jelentkezel. Nem akkor, amikor már buktad.
2022. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 14#15#.! Futok egy kört. Egyébként volt jelezve beiratásnál, munkahely ki a kis barát aki szinten oda megy és egy csoportba mennének. Nekem teljesen egyértelmű volt akkor hogy ez egy eldöntött dolog. Ma ért a meglepetés.


Akik csak azt hajtogatják, hogy mi a protekció és a megvesztegetés, nyugodjanak le, tisztában vagyok mindegyikkel nem kell 6x leírni. Ha nem akartok vagy nem tudtok válaszolni nem kell minden kérdésnél megállni és billentyűzetet ragadni! Ma csak 3-4 szülőtől hallottam, hogy bizony már óvodába is borítékokkal rohangálnak! Nem ok nélkül született a kérdésem, mélyen megalapozták reggel óta!

2022. máj. 24. 17:27
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

Azt kell, hogy mondjam, a többiek már fizettek, intéztek, őket lehetne felül licitálni. De attól tartok, ez késő.


Nálunk is így volt, az ovis csoport 90 %-a nem körzetes volt. De ezt már az ovi kezdés előtt félévvel kellett volna intézni, amikor vannak az ovi hangoló foglalkozások. Ott lehet ismerkedni az óvónőkkel, többi szülővel szóba elegyedve megtudni a "szokásokat".

Attól tartok, késő. A te biztosnak hitt helyedre jött egy előre bebiztosított.

2022. máj. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18# Pont fel éve van, hogy le lett fixalva, még az is, hogy melyik csoportba megy. Még az óvónénikkel dadákkal is bemutatkoztunk, bemutattak, hogy xy anyukája vagyok és ide fogunk jönni. 🤷🏼‍♀️

Holnap bemegyek a vezetőhöz és megkérdezem, hogy ilyenkor mégis mi van? Tudták, hogy nem számítunk B tervvel, mert mindent megbeszeltünk. Egy szóval még csak azt sem hangzott el, hogy “megteszünk mindent”. Semmi nem volt ami kérdést vagy kételyt hagyott volna bennünk.

2022. máj. 24. 18:52
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Értelek.

Sajnos úgy tűnik, volt egy extra protekciós, akit még annak az árán is fel kellett venni, hogy titeket visszautasítsanak. 🤨

Sajnálom.

2022. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!