Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Rossz döntés volt, teljesen...

Rossz döntés volt, teljesen kétségbe vagyok esve?!

Figyelt kérdés

Kislányom októberben lesz 3 éves. A bölcsiben nagyon ajánlották, hogy menjen oviba, hogy ne újra a 2 évesekkel legyen a bölcsibe és jobban fejlődjön. Hallgattam rájuk, de úgy érzem rossz döntés volt.

A kislányom nem nagyon beszél, ez azt jelenti, hogy max 10 szót használ. Mindent megért, mindent mutogat de a szavak nem jönnek. December óta tsmt tornazunk, semmi hatása nem volt. Hallásvizsgálaton túl vagyok, ott se találtak semmi rendellenességet. Logopédiai szakszolgálat csak ősztől fogadja. De nem is szobatiszta. A bölcsiben sokszor, itthon néha rá ül a wcre, de csak ül rajta produktum nem történik. Próbáltam mesével, dallal, plüssel motiválni. Volt, hogy levettük a pelust. Össze pisilte a kanapét 3 helyen, a szőnyeget.

Egy hónap és kezdődik az ovi, a bölcsibe nem maradhat. Az oviba leveszik róla a pelenkát, mondták hogy vigyünk sok váltó ruhát.Félek, hogy ez nem fog jól elsülni, hogy állandóan össze fogja magát pisilni. Itthon is mikor bepisilt akkor sírt utána.


2022. júl. 29. 11:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ez elég rossz döntés volt, de már mindegy.

Még van idő szobatisztulni, addig ne aggódj.

2022. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Sajnos a közelben nincs másik bölcsi ahová tudna menni. Arra sajnos nincsen se idő se lehetőség, hogy oda eljussunk.

Ebből kell kihoznom a legtöbbet.

2022. júl. 29. 13:16
 13/32 anonim ***** válasza:
72%

Ebből jót nem tudsz kihozni. Ha idegrendszerileg nem érett rá, a fejük tetejére is állhatnak az oviban, nem lesz még szobatiszta. Neki meg trauma lesz.

Ha minden téren tankönyvi lenne a fejlődése, akkor lenne rá reális esély, hogy menni fog az ovi módszere, de a ti esetetekben nem valószínű.

2022. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok már mit tenni. Itt a helyek már be vannak telve. A másik bölcsi a város másik irányába van, plusz egy óra az oda és vissza jutás. Itt a buszok elég ritkán is járnak, autóm pedig nincs.

Sajnos hallgattam a gondozó nőre, hogy menjen oviba mert milyen jót fog neki tenni.

2022. júl. 29. 13:25
 15/32 anonim ***** válasza:
46%
A beszéd szempontjából még jót is tehet neki az óvoda. A lányom is úgy kezdte, hogy keveset beszélt és nem igazán jól. De már az elején rengeteget fejlődött, logopédushoz is járt. És ő sem volt szobatiszta. Pelenkát vittem be neki, de sokszor inkább levették róla, kértek sok váltó ruhát. De csak annyi előrelépés volt, hogy ráült a WC-re. Ha idegrendszerileg nem érik meg rá vki, nem lehet erőltetni. Persze ettől függetlenül lehet hogy ő rá ez jó hatással lesz, sok csoport társa a lányomnak ott lett szobatiszta. Szerintem próbáljátok meg, mást úgysem igazán tudsz tenni. Időközben úgyis kiderül, hogy alakul. Végső megoldásra ott lehet még a bölcsőde, hátha mégis vissza veszik. Ha nem, akkor meg megy jövőre oviba.
2022. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk hasonló volt a helyzet és végül nem is kezdhette el az ovit, mert nem volt szobatiszta. Haladékot kaptunk, amit havonta kellett hosszabbítani, ha továbbra sem bilizik. Nálunk őszre oldódott meg, de a lányom júniusi. A beszéd viszont mindegy az ovi szempontjából, nem érdekli őket. Az én lányom 3 éves kora után kezdett beszélni és azt gondoltam minden oké ezzel. De most úgy látom volt oka a megkésett beszédnek. 5 éves, nagyon rossz a beszédértése, sok dologban le van maradva. Iskola 6 évesen szóba se jöhet és csak remélem, hogy 7 évesen már rendben lesz annyira, hogy normál általános iskolába menjen. Amúgy normális gyerek, szóval nem látszik rajta semmi, de az oviban is szóltak és én is látom, hogy nagyon nehezen csinálna meg bármilyen feladatot az iskolában.

Itt (bp.) nem is vihettem más bölcsibe, oviba, csak ahova beirattam, úgyhogy maradtunk itthon, amíg szobatiszta nem lett.

2022. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

16# bölcsibe járt ovi előtt?

Itt nálunk felveszik az oviba a gyerekeket így.

De hát nem is opció, hogy itthon legyek addig míg nem lesz szobatiszta.

2022. júl. 29. 13:52
 18/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem járt bölcsibe. Oviba a jelentkezés áprilisban volt, mivel ovodaköteles fel is vették a körzetesbe. Aztán már nyáron, augusztusban látszott, hogy nem lesz szobatiszta, felhívtam a vezetőt és mondta, hogy így nem mehet, de lehet máshol máshogyan van.
2022. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
54%

17, az egy dolog, hogy felveszik azt, aki oviköteles, mert nincs más választasuk. Mondjuk a te gyerekedet nem lettek volna kötelesek. 3 évet be nem töltött gyereket csak opció felvenni, nem kötelező.

Ettől függetlenül a gyakorlat, hogy "kiteszik" a gyereket, ha ténylegesen nem lesz szobatiszta. És egyébként a gyereknek is jobb, ha nincs naponta tízszer megalázva a többi gyerek előtt, mert nem, még a legnagyobb jóindulattal se lehet diszkréten kivakarni a pisis/kakis ruháiból egy ovist egy csapat szobatiszta csoporttárs előtt. Látják, tudják, beszélnek róla.

Én nem tettem volna ki ennek a gyerekemet. Felvették, mert augusztusi, így kötelesek voltak, de pelenkásan nem mehetett, viszont egyáltalán nem volt közelében sem a szobatisztaságnak. A tízperces utat nem bírta volna ki szárazon az oviig. Annyi ruhát nem tudtam volna küldeni, ami elég lett volna. Nem meglepő, mert egyébként is fejlesztésre jártunk. Októberig kaptunk haladékot, utána intézni kellett. Februárban lett szobatiszta.

2022. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
36%

Annyira csak nem lehetsz kétségbeesve, ha meg sem próbálod elintézni, hogy maradhasson.

Ha a gyerekem bölcsis lett volna, eszembe se jutott volna ráparázni a szobatisztaságra az ovi előtti nyáron, ha nem áll készen.

Nem állt készen, kínlódtunk, sehova se haladtunk, az ovi nem volt partner, nem mehetett pelenkásan. Még úgy se ha vállaltuk, hogy csak délelőtt marad. Az erőltetéstől meg visszatartásos gondjai lettek, és jócskán elodázta az egész para a tényleges szobatisztaságot.

A kisebbel már nem követtem el ezt a hibát. 3 éves kora előtt 3 hónappal ment bölcsibe (januárban) és ha nem lett volna júniusra szobatiszta (valójában márciusban az lett), eszem ágában se lett volna lemondani a bölcsit.

2022. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!